EPDM WATERPROOFING S.R.L.
Revenue
429K
2024
Profit
80.7K
2024
Employees
1
2024
Margin
14,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
EPDM WATERPROOFING S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 429K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #10.176 la cifra de afaceri, #10.173 la profit, #15.128 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 14.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- EPDM WATERPROOFING S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 429K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 14.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #10.176 la cifra de afaceri, #10.173 la profit, #15.128 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 1.3× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MCKENZIE ENERGY MANAGEMENT S.R.L. | 554K | 1 | Construcții |
| DEMO PAV CONSULT S.R.L. | 596K | 1 | Construcții |
| DE MONTAGE S.R.L. | 553K | 1 | Construcții |
| LETERE CONSTRUCTII S.R.L. | 551K | 1 | Construcții |
| UDIU SOLUTION GRUP S.R.L. | 547K | 1 | Construcții |
| MIBSTAL KRONE S.R.L. | 546K | 1 | Construcții |
| 3 ZMEI ENERGY S.R.L. | 538K | 1 | Construcții |
| DINADICA INSTAL S.R.L. | 538K | 1 | Construcții |
| ELKRON S.R.L. | 616K | 1 | Construcții |
| NEXUS ADVISERS S.R.L. | 616K | 1 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BRASOV
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 14.1%
- CA / angajat
- 574K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 24%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 429K
- Profit net
- 80.7K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 429K | 80.7K | 1 |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la EPDM WATERPROOFING S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- EPDM WATERPROOFING S.R.L.(current)
- Revenue
- 429K
- Employees
- 1
- Profit
- 80.7K
- Rank RO
- #212.202
- MCKENZIE ENERGY MANAGEMENT S.R.L.
- Revenue
- 554K
- Employees
- 1
- Profit
- 49.6K
- Rank RO
- #216.371
- DEMO PAV CONSULT S.R.L.
- Revenue
- 596K
- Employees
- 1
- Profit
- 137K
- Rank RO
- #207.851
- DE MONTAGE S.R.L.
- Revenue
- 553K
- Employees
- 1
- Profit
- 240K
- Rank RO
- #216.836
- LETERE CONSTRUCTII S.R.L.
- Revenue
- 551K
- Employees
- 1
- Profit
- 370K
- Rank RO
- #217.148
- UDIU SOLUTION GRUP S.R.L.
- Revenue
- 547K
- Employees
- 1
- Profit
- 8.1K
- Rank RO
- #218.163
- MIBSTAL KRONE S.R.L.
- Revenue
- 546K
- Employees
- 1
- Profit
- 368K
- Rank RO
- #218.257
- 3 ZMEI ENERGY S.R.L.
- Revenue
- 538K
- Employees
- 1
- Profit
- 9.8K
- Rank RO
- #219.944
- DINADICA INSTAL S.R.L.
- Revenue
- 538K
- Employees
- 1
- Profit
- 155K
- Rank RO
- #220.135
- ELKRON S.R.L.
- Revenue
- 616K
- Employees
- 1
- Profit
- 14.3K
- Rank RO
- #203.937
- NEXUS ADVISERS S.R.L.
- Revenue
- 616K
- Employees
- 1
- Profit
- 581K
- Rank RO
- #203.871
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| EPDM WATERPROOFING S.R.L.(current) | 429K | 1 | 80.7K | #212.202 |
| MCKENZIE ENERGY MANAGEMENT S.R.L. | 554K | 1 | 49.6K | #216.371 |
| DEMO PAV CONSULT S.R.L. | 596K | 1 | 137K | #207.851 |
| DE MONTAGE S.R.L. | 553K | 1 | 240K | #216.836 |
| LETERE CONSTRUCTII S.R.L. | 551K | 1 | 370K | #217.148 |
| UDIU SOLUTION GRUP S.R.L. | 547K | 1 | 8.1K | #218.163 |
| MIBSTAL KRONE S.R.L. | 546K | 1 | 368K | #218.257 |
| 3 ZMEI ENERGY S.R.L. | 538K | 1 | 9.8K | #219.944 |
| DINADICA INSTAL S.R.L. | 538K | 1 | 155K | #220.135 |
| ELKRON S.R.L. | 616K | 1 | 14.3K | #203.937 |
| NEXUS ADVISERS S.R.L. | 616K | 1 | 581K | #203.871 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | EPDM WATERPROOFING S.R.L.(you) | MCKENZIE ENERGY MANAGEMENT S.R.L. | DEMO PAV CONSULT S.R.L. | DE MONTAGE S.R.L. | LETERE CONSTRUCTII S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 429K | 554K | 596K | 553K | 551K |
| Profit | 80.7K | 49.6K | 137K | 240K | 370K |
| Margin | 14,1% | 9,0% | 23,0% | 43,5% | 67,2% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “EPDM WATERPROOFING S.R.L.”.