EOS RESIDENCE SRL
Revenue
1.5M
2024
Profit
243K
2024
Employees
14
2024
Margin
15,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
EOS RESIDENCE SRL este o companie mică din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 1.5M lei (date 2024). În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #4.231 la cifra de afaceri, #2.634 la profit, #1.873 la număr angajați din 30.688 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 15.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- EOS RESIDENCE SRL este o companie mică din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 1.5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 15.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #4.231 la cifra de afaceri, #2.634 la profit, #1.873 la număr angajați din 30.688 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Alimentație și servicii (CAEN 56) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 6.6%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 1.3× față de media industriei
Compania este 2.3× față de media industriei
Compania este 3.3× față de media industriei
Industry intelligence
Alimentație și servicii (CAEN 56) — 2024
Industry size
34.2B
RON revenue
Total companies
30.688
Total employees
131.741
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| PRIMA POINT SRL | 1.6M | 13 | Alimentație și servicii |
| MASTER CLUB EXCELLENCE S.R.L. | 1.4M | 14 | Alimentație și servicii |
| CAMIDI HORECA S.R.L. | 1.6M | 14 | Alimentație și servicii |
| FM TECHNICAL INVEST SRL | 1.6M | 14 | Alimentație și servicii |
| FILONI BY THE BLACK SEA S.R.L. | 1.6M | 14 | Alimentație și servicii |
| NEW GOURMET SRL | 1.6M | 14 | Alimentație și servicii |
| LA CRAMA TESS S.R.L. | 1.5M | 14 | Alimentație și servicii |
| PROD LEMN JR S.R.L. | 1.7M | 14 | Alimentație și servicii |
| WINDSOR PORT SRL | 1.7M | 14 | Alimentație și servicii |
| CABESTEANA COM S.R.L. | 1.6M | 15 | Alimentație și servicii |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ IASI
Industrie (CAEN 56)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 15.3%
- CA / angajat
- 114K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 12%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.5M
- Profit net
- 243K
- Angajați
- 14
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.5M | 243K | 14 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la EOS RESIDENCE SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- EOS RESIDENCE SRL(current)
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 14
- Profit
- 243K
- Rank RO
- #112.384
- PRIMA POINT SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 13
- Profit
- 23.1K
- Rank RO
- #112.483
- MASTER CLUB EXCELLENCE S.R.L.
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 14
- Profit
- 107K
- Rank RO
- #121.384
- CAMIDI HORECA S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 14
- Profit
- 36.7K
- Rank RO
- #112.096
- FM TECHNICAL INVEST SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 14
- Profit
- -187K
- Rank RO
- #110.531
- FILONI BY THE BLACK SEA S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 14
- Profit
- -473K
- Rank RO
- #110.369
- NEW GOURMET SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 14
- Profit
- 35.8K
- Rank RO
- #114.419
- LA CRAMA TESS S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 14
- Profit
- -284K
- Rank RO
- #116.047
- PROD LEMN JR S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 14
- Profit
- -83.8K
- Rank RO
- #107.922
- WINDSOR PORT SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 14
- Profit
- 74.4K
- Rank RO
- #107.794
- CABESTEANA COM S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 15
- Profit
- -501K
- Rank RO
- #112.754
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| EOS RESIDENCE SRL(current) | 1.5M | 14 | 243K | #112.384 |
| PRIMA POINT SRL | 1.6M | 13 | 23.1K | #112.483 |
| MASTER CLUB EXCELLENCE S.R.L. | 1.4M | 14 | 107K | #121.384 |
| CAMIDI HORECA S.R.L. | 1.6M | 14 | 36.7K | #112.096 |
| FM TECHNICAL INVEST SRL | 1.6M | 14 | -187K | #110.531 |
| FILONI BY THE BLACK SEA S.R.L. | 1.6M | 14 | -473K | #110.369 |
| NEW GOURMET SRL | 1.6M | 14 | 35.8K | #114.419 |
| LA CRAMA TESS S.R.L. | 1.5M | 14 | -284K | #116.047 |
| PROD LEMN JR S.R.L. | 1.7M | 14 | -83.8K | #107.922 |
| WINDSOR PORT SRL | 1.7M | 14 | 74.4K | #107.794 |
| CABESTEANA COM S.R.L. | 1.6M | 15 | -501K | #112.754 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | EOS RESIDENCE SRL(you) | PRIMA POINT SRL | MASTER CLUB EXCELLENCE S.R.L. | CAMIDI HORECA S.R.L. | FM TECHNICAL INVEST SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.5M | 1.6M | 1.4M | 1.6M | 1.6M |
| Profit | 243K | 23.1K | 107K | 36.7K | -187K |
| Margin | 15,3% | 1,5% | 7,5% | 2,3% | -11,5% |
| Employees | 14 | 13 | 14 | 14 | 14 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “EOS RESIDENCE SRL”.