ENVISION CODE SOLUTIONS S.R.L.
Revenue
577K
2024
Profit
268K
2024
Employees
3
2024
Margin
46,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ENVISION CODE SOLUTIONS S.R.L. este o companie mică din sectorul IT, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 577K lei (date 2024). În industria de IT (România), compania este #7.682 la cifra de afaceri, #9.721 la profit, #2.311 la număr angajați din 36.296 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 46.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ENVISION CODE SOLUTIONS S.R.L. este o companie mică din sectorul IT, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 577K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 46.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de IT (România), compania este #7.682 la cifra de afaceri, #9.721 la profit, #2.311 la număr angajați din 36.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria IT (CAEN 62) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.8M lei
- Marjă medie
- 14.7%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 3.1× față de media industriei
Compania este 0.7× față de media industriei
Industry intelligence
IT (CAEN 62) — 2024
Industry size
64.6B
RON revenue
Total companies
36.296
Total employees
147.195
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SPOTUS COMMUNITY APP S.R.L. | 582K | 3 | IT |
| NEXT GEN DEVELOPMENT S.R.L. | 583K | 3 | IT |
| HOLOTECH STUDIOS SRL | 585K | 3 | IT |
| INTELLIGENT SECURITY MANAGEMENT SRL | 586K | 3 | IT |
| ACLIX MEDIA S.R.L. | 565K | 3 | IT |
| MORNINGHOPE S.R.L. | 590K | 3 | IT |
| ARSEK SOFTWARE S.R.L. | 597K | 3 | IT |
| APPELLO BANKING SOFTWARE SRL | 603K | 3 | IT |
| ELITICA TECHNOLOGIES S.R.L. | 608K | 3 | IT |
| NEXT ID SOFTWARE SRL | 614K | 3 | IT |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 62)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 46.3%
- CA / angajat
- 192K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 23%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 577K
- Profit net
- 268K
- Angajați
- 3
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 577K | 268K | 3 |
Explore
Industry (CAEN 62)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ENVISION CODE SOLUTIONS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ENVISION CODE SOLUTIONS S.R.L.(current)
- Revenue
- 577K
- Employees
- 3
- Profit
- 268K
- Rank RO
- #211.471
- SPOTUS COMMUNITY APP S.R.L.
- Revenue
- 582K
- Employees
- 3
- Profit
- -166K
- Rank RO
- #210.455
- NEXT GEN DEVELOPMENT S.R.L.
- Revenue
- 583K
- Employees
- 3
- Profit
- 327K
- Rank RO
- #210.329
- HOLOTECH STUDIOS SRL
- Revenue
- 585K
- Employees
- 3
- Profit
- -154K
- Rank RO
- #209.878
- INTELLIGENT SECURITY MANAGEMENT SRL
- Revenue
- 586K
- Employees
- 3
- Profit
- 238K
- Rank RO
- #209.764
- ACLIX MEDIA S.R.L.
- Revenue
- 565K
- Employees
- 3
- Profit
- 391K
- Rank RO
- #214.042
- MORNINGHOPE S.R.L.
- Revenue
- 590K
- Employees
- 3
- Profit
- 335K
- Rank RO
- #208.961
- ARSEK SOFTWARE S.R.L.
- Revenue
- 597K
- Employees
- 3
- Profit
- 399K
- Rank RO
- #207.627
- APPELLO BANKING SOFTWARE SRL
- Revenue
- 603K
- Employees
- 3
- Profit
- -14K
- Rank RO
- #206.344
- ELITICA TECHNOLOGIES S.R.L.
- Revenue
- 608K
- Employees
- 3
- Profit
- -35K
- Rank RO
- #205.544
- NEXT ID SOFTWARE SRL
- Revenue
- 614K
- Employees
- 3
- Profit
- 463K
- Rank RO
- #204.323
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ENVISION CODE SOLUTIONS S.R.L.(current) | 577K | 3 | 268K | #211.471 |
| SPOTUS COMMUNITY APP S.R.L. | 582K | 3 | -166K | #210.455 |
| NEXT GEN DEVELOPMENT S.R.L. | 583K | 3 | 327K | #210.329 |
| HOLOTECH STUDIOS SRL | 585K | 3 | -154K | #209.878 |
| INTELLIGENT SECURITY MANAGEMENT SRL | 586K | 3 | 238K | #209.764 |
| ACLIX MEDIA S.R.L. | 565K | 3 | 391K | #214.042 |
| MORNINGHOPE S.R.L. | 590K | 3 | 335K | #208.961 |
| ARSEK SOFTWARE S.R.L. | 597K | 3 | 399K | #207.627 |
| APPELLO BANKING SOFTWARE SRL | 603K | 3 | -14K | #206.344 |
| ELITICA TECHNOLOGIES S.R.L. | 608K | 3 | -35K | #205.544 |
| NEXT ID SOFTWARE SRL | 614K | 3 | 463K | #204.323 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ENVISION CODE SOLUTIONS S.R.L.(you) | SPOTUS COMMUNITY APP S.R.L. | NEXT GEN DEVELOPMENT S.R.L. | HOLOTECH STUDIOS SRL | INTELLIGENT SECURITY MANAGEMENT SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 577K | 582K | 583K | 585K | 586K |
| Profit | 268K | -166K | 327K | -154K | 238K |
| Margin | 46,3% | -28,5% | 56,1% | -26,3% | 40,7% |
| Employees | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ENVISION CODE SOLUTIONS S.R.L.”.