ENNA DEVELOPMENT SRL
Revenue
903K
2024
Profit
256K
2024
Employees
4
2024
Margin
27,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ENNA DEVELOPMENT SRL este o companie mică din sectorul Cazare, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 903K lei (date 2024). În industria de Cazare (România), compania este #1.857 la cifra de afaceri, #1.034 la profit, #1.606 la număr angajați din 11.968 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 27.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ENNA DEVELOPMENT SRL este o companie mică din sectorul Cazare, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 903K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 27.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Cazare (România), compania este #1.857 la cifra de afaceri, #1.034 la profit, #1.606 la număr angajați din 11.968 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Cazare (CAEN 55) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 8.4%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 3.3× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Industry intelligence
Cazare (CAEN 55) — 2024
Industry size
12.6B
RON revenue
Total companies
11.968
Total employees
45.375
Industry growth
—
YoY
Top companies
- ANA HOTELS S.R.L.230M
- SOCIETATEA COMPANIILOR HOTELIERE GRAND SRL198M
- CONTINENTAL HOTELS S.A.186M
- NEMO INVESTMENT VEHICLE S.A.178M
- SOCIETATEA DE TRATAMENT BALNEAR �I RECUPERARE A CAPACIT��II DE MUNC� "T.B.R.C.M." S.A.171M
- CALIMANESTI CACIULATA SA113M
- PHOENICIA EXPRESS S.R.L.94.6M
- M.W.IMPORT EXPORT SRL89.1M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| PRINCESS BUTIQUE M.D. SRL | 924K | 4 | Cazare |
| EDIFICIA SERV SRL | 948K | 4 | Cazare |
| THEMA TURISM S.R.L. | 884K | 4 | Cazare |
| CASA CEN�IU S.R.L. | 865K | 4 | Cazare |
| MNZ BAU S.R.L. | 1M | 4 | Cazare |
| TRANSILVANIA ENDURO TOURS SRL | 930K | 4 | Cazare |
| CURTEA BRASOVEANA SRL | 809K | 4 | Cazare |
| LUMA HOTEL BOUTIQUE SRL | 929K | 4 | Cazare |
| CASA VERDE STAR SRL | 928K | 4 | Cazare |
| TURISM TRANSF�G�R�ªAN AAR S.R.L. | 926K | 4 | Cazare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BRASOV
Industrie (CAEN 55)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 27.5%
- CA / angajat
- 232K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 18%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 903K
- Profit net
- 256K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 903K | 256K | 4 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ENNA DEVELOPMENT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ENNA DEVELOPMENT SRL(current)
- Revenue
- 903K
- Employees
- 4
- Profit
- 256K
- Rank RO
- #160.126
- PRINCESS BUTIQUE M.D. SRL
- Revenue
- 924K
- Employees
- 4
- Profit
- 202K
- Rank RO
- #160.675
- EDIFICIA SERV SRL
- Revenue
- 948K
- Employees
- 4
- Profit
- 77.2K
- Rank RO
- #158.236
- THEMA TURISM S.R.L.
- Revenue
- 884K
- Employees
- 4
- Profit
- 13.3K
- Rank RO
- #165.087
- CASA CEN�IU S.R.L.
- Revenue
- 865K
- Employees
- 4
- Profit
- 185K
- Rank RO
- #167.251
- MNZ BAU S.R.L.
- Revenue
- 1M
- Employees
- 4
- Profit
- 285K
- Rank RO
- #152.496
- TRANSILVANIA ENDURO TOURS SRL
- Revenue
- 930K
- Employees
- 4
- Profit
- 59.3K
- Rank RO
- #160.130
- CURTEA BRASOVEANA SRL
- Revenue
- 809K
- Employees
- 4
- Profit
- 126K
- Rank RO
- #174.014
- LUMA HOTEL BOUTIQUE SRL
- Revenue
- 929K
- Employees
- 4
- Profit
- 297K
- Rank RO
- #160.211
- CASA VERDE STAR SRL
- Revenue
- 928K
- Employees
- 4
- Profit
- 308K
- Rank RO
- #160.368
- TURISM TRANSF�G�R�ªAN AAR S.R.L.
- Revenue
- 926K
- Employees
- 4
- Profit
- 92.4K
- Rank RO
- #160.552
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ENNA DEVELOPMENT SRL(current) | 903K | 4 | 256K | #160.126 |
| PRINCESS BUTIQUE M.D. SRL | 924K | 4 | 202K | #160.675 |
| EDIFICIA SERV SRL | 948K | 4 | 77.2K | #158.236 |
| THEMA TURISM S.R.L. | 884K | 4 | 13.3K | #165.087 |
| CASA CEN�IU S.R.L. | 865K | 4 | 185K | #167.251 |
| MNZ BAU S.R.L. | 1M | 4 | 285K | #152.496 |
| TRANSILVANIA ENDURO TOURS SRL | 930K | 4 | 59.3K | #160.130 |
| CURTEA BRASOVEANA SRL | 809K | 4 | 126K | #174.014 |
| LUMA HOTEL BOUTIQUE SRL | 929K | 4 | 297K | #160.211 |
| CASA VERDE STAR SRL | 928K | 4 | 308K | #160.368 |
| TURISM TRANSF�G�R�ªAN AAR S.R.L. | 926K | 4 | 92.4K | #160.552 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ENNA DEVELOPMENT SRL(you) | PRINCESS BUTIQUE M.D. SRL | EDIFICIA SERV SRL | THEMA TURISM S.R.L. | CASA CEN�IU S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 903K | 924K | 948K | 884K | 865K |
| Profit | 256K | 202K | 77.2K | 13.3K | 185K |
| Margin | 27,5% | 21,9% | 8,1% | 1,5% | 21,3% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ENNA DEVELOPMENT SRL”.