ENIALEX S.R.L.
Revenue
33.4K
2024
Profit
16.6K
2024
Employees
—
2024
Margin
28,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ENIALEX S.R.L. este o companie micro din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în OLT, având o cifră de afaceri de 33.4K lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #77.301 la cifra de afaceri, #37.858 la profit, #77.997 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 28.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ENIALEX S.R.L. este o companie micro din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în OLT, având o cifră de afaceri de 33.4K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 28.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #77.301 la cifra de afaceri, #37.858 la profit, #77.997 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 7.7× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| LA MARIN PAPUCAR SRL | 59.3K | 1 | Comerț cu amănuntul |
| CITADIN SRL | 59K | 1 | Comerț cu amănuntul |
| DINCULESCU REGENT SNC | 58.9K | 1 | Comerț cu amănuntul |
| ALEX CATA PRED S.R.L. | 59.6K | 1 | Comerț cu amănuntul |
| M�D�&DENI VENDING S.R.L. | 59.6K | 1 | Comerț cu amănuntul |
| TOP AMO FAMILY S.R.L. | 58.8K | 1 | Comerț cu amănuntul |
| DIDIU AUTOSERVICE DIFLAUR SNC | 58.8K | 1 | Comerț cu amănuntul |
| ELAXYA JEANS S.R.L. | 58.7K | 1 | Comerț cu amănuntul |
| LEOFUL S.R.L. | 59.9K | 1 | Comerț cu amănuntul |
| GILAMAG SRL | 58.5K | 1 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 28.1%
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 61%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 33.4K
- Profit net
- 16.6K
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 33.4K | 16.6K | — |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ENIALEX S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ENIALEX S.R.L.(current)
- Revenue
- 33.4K
- Employees
- 0
- Profit
- 16.6K
- Rank RO
- #551.652
- LA MARIN PAPUCAR SRL
- Revenue
- 59.3K
- Employees
- 1
- Profit
- 11.4K
- Rank RO
- #551.503
- CITADIN SRL
- Revenue
- 59K
- Employees
- 1
- Profit
- -184 lei
- Rank RO
- #552.057
- DINCULESCU REGENT SNC
- Revenue
- 58.9K
- Employees
- 1
- Profit
- -34.8K
- Rank RO
- #552.160
- ALEX CATA PRED S.R.L.
- Revenue
- 59.6K
- Employees
- 1
- Profit
- 8.1K
- Rank RO
- #550.997
- M�D�&DENI VENDING S.R.L.
- Revenue
- 59.6K
- Employees
- 1
- Profit
- 16.7K
- Rank RO
- #550.994
- TOP AMO FAMILY S.R.L.
- Revenue
- 58.8K
- Employees
- 1
- Profit
- -16.1K
- Rank RO
- #552.318
- DIDIU AUTOSERVICE DIFLAUR SNC
- Revenue
- 58.8K
- Employees
- 1
- Profit
- 3.2K
- Rank RO
- #552.398
- ELAXYA JEANS S.R.L.
- Revenue
- 58.7K
- Employees
- 1
- Profit
- -28.6K
- Rank RO
- #552.476
- LEOFUL S.R.L.
- Revenue
- 59.9K
- Employees
- 1
- Profit
- -3.2K
- Rank RO
- #550.362
- GILAMAG SRL
- Revenue
- 58.5K
- Employees
- 1
- Profit
- 10.9K
- Rank RO
- #552.905
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ENIALEX S.R.L.(current) | 33.4K | 0 | 16.6K | #551.652 |
| LA MARIN PAPUCAR SRL | 59.3K | 1 | 11.4K | #551.503 |
| CITADIN SRL | 59K | 1 | -184 lei | #552.057 |
| DINCULESCU REGENT SNC | 58.9K | 1 | -34.8K | #552.160 |
| ALEX CATA PRED S.R.L. | 59.6K | 1 | 8.1K | #550.997 |
| M�D�&DENI VENDING S.R.L. | 59.6K | 1 | 16.7K | #550.994 |
| TOP AMO FAMILY S.R.L. | 58.8K | 1 | -16.1K | #552.318 |
| DIDIU AUTOSERVICE DIFLAUR SNC | 58.8K | 1 | 3.2K | #552.398 |
| ELAXYA JEANS S.R.L. | 58.7K | 1 | -28.6K | #552.476 |
| LEOFUL S.R.L. | 59.9K | 1 | -3.2K | #550.362 |
| GILAMAG SRL | 58.5K | 1 | 10.9K | #552.905 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ENIALEX S.R.L.(you) | LA MARIN PAPUCAR SRL | CITADIN SRL | DINCULESCU REGENT SNC | ALEX CATA PRED S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 33.4K | 59.3K | 59K | 58.9K | 59.6K |
| Profit | 16.6K | 11.4K | -184 lei | -34.8K | 8.1K |
| Margin | 28,1% | 19,2% | -0,3% | -59,1% | 13,7% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ENIALEX S.R.L.”.