ENERGY PANELS S.R.L.
Revenue
1.3M
2024
Profit
239K
2024
Employees
12
2024
Margin
18,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ENERGY PANELS S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în ALBA, având o cifră de afaceri de 1.3M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #6.075 la cifra de afaceri, #5.256 la profit, #2.182 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 18.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ENERGY PANELS S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în ALBA, având o cifră de afaceri de 1.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 18.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #6.075 la cifra de afaceri, #5.256 la profit, #2.182 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 1.7× față de media industriei
Compania este 3.3× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| INTEGRAL TECHNIC SRL | 1.3M | 12 | Construcții |
| INSTAL GAZ IMPEX SRL | 1.3M | 12 | Construcții |
| BASELI CLEANING S.R.L. | 1.3M | 12 | Construcții |
| ART CLIMA INSTAL S.R.L. | 1.3M | 12 | Construcții |
| ALFA PREST INDUSTRY SRL | 1.3M | 12 | Construcții |
| TERMOTEL SRL | 1.3M | 12 | Construcții |
| ROBY INSTALL CONCEPT SRL | 1.2M | 12 | Construcții |
| BOGATEANA STEEL S.R.L. | 1.2M | 12 | Construcții |
| DELICON COMPANY SRL | 1.2M | 12 | Construcții |
| SUPERFLOOR SRL | 1.2M | 12 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ALBA
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 18.9%
- CA / angajat
- 106K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 14%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.3M
- Profit net
- 239K
- Angajați
- 12
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.3M | 239K | 12 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ENERGY PANELS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ENERGY PANELS S.R.L.(current)
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 12
- Profit
- 239K
- Rank RO
- #130.491
- INTEGRAL TECHNIC SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 12
- Profit
- 270K
- Rank RO
- #130.197
- INSTAL GAZ IMPEX SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 12
- Profit
- 4.3K
- Rank RO
- #129.327
- BASELI CLEANING S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 12
- Profit
- -1.7K
- Rank RO
- #129.118
- ART CLIMA INSTAL S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 12
- Profit
- 11K
- Rank RO
- #128.832
- ALFA PREST INDUSTRY SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 12
- Profit
- 4.1K
- Rank RO
- #128.707
- TERMOTEL SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 12
- Profit
- -105K
- Rank RO
- #128.635
- ROBY INSTALL CONCEPT SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 12
- Profit
- 29.6K
- Rank RO
- #132.587
- BOGATEANA STEEL S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 12
- Profit
- 166K
- Rank RO
- #132.834
- DELICON COMPANY SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 12
- Profit
- 21.7K
- Rank RO
- #134.183
- SUPERFLOOR SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 12
- Profit
- -600K
- Rank RO
- #135.644
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ENERGY PANELS S.R.L.(current) | 1.3M | 12 | 239K | #130.491 |
| INTEGRAL TECHNIC SRL | 1.3M | 12 | 270K | #130.197 |
| INSTAL GAZ IMPEX SRL | 1.3M | 12 | 4.3K | #129.327 |
| BASELI CLEANING S.R.L. | 1.3M | 12 | -1.7K | #129.118 |
| ART CLIMA INSTAL S.R.L. | 1.3M | 12 | 11K | #128.832 |
| ALFA PREST INDUSTRY SRL | 1.3M | 12 | 4.1K | #128.707 |
| TERMOTEL SRL | 1.3M | 12 | -105K | #128.635 |
| ROBY INSTALL CONCEPT SRL | 1.2M | 12 | 29.6K | #132.587 |
| BOGATEANA STEEL S.R.L. | 1.2M | 12 | 166K | #132.834 |
| DELICON COMPANY SRL | 1.2M | 12 | 21.7K | #134.183 |
| SUPERFLOOR SRL | 1.2M | 12 | -600K | #135.644 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ENERGY PANELS S.R.L.(you) | INTEGRAL TECHNIC SRL | INSTAL GAZ IMPEX SRL | BASELI CLEANING S.R.L. | ART CLIMA INSTAL S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.3M | 1.3M | 1.3M | 1.3M | 1.3M |
| Profit | 239K | 270K | 4.3K | -1.7K | 11K |
| Margin | 18,9% | 21,2% | 0,3% | -0,1% | 0,9% |
| Employees | 12 | 12 | 12 | 12 | 12 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ENERGY PANELS S.R.L.”.