ENERGY HOUSE CONSTRUCT S.R.L.

CUI 45766955·Construcții·Valcea·Founded 2024

Revenue

3.5M

2024

Profit

538K

2024

Employees

12

2024

Margin

14,8%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

ENERGY HOUSE CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în VALCEA, având o cifră de afaceri de 3.5M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #2.499 la cifra de afaceri, #2.767 la profit, #2.182 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 14.8%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
ENERGY HOUSE CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în VALCEA, având o cifră de afaceri de 3.5M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 14.8%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #2.499 la cifra de afaceri, #2.767 la profit, #2.182 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#2.499 din 39.568 companii

Top 6.3%

Vezi clasamentul

După profit

#2.767 din 39.568 companii

Top 7.0%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#2.182 din 39.568 companii

Top 5.5%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri3.5M lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 2.5× față de media industriei

Marjă profit14.8% vs medie industrie 11.2%

Compania este 1.3× față de media industriei

Angajați12 vs medie industrie 4

Compania este 3.3× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
GREEMAN SRL3.2M12Construcții
T & V INSTAL SRL3.6M12Construcții
D.D.S.SERVICES GROUP S.R.L.3.6M12Construcții
I.M.A. SRL3.7M12Construcții
SIMFLOR TRADING COM S.R.L.3.6M12Construcții
INSTAL-GRUP SRL3.6M12Construcții
METABO INSTAL SRL3.8M12Construcții
FIONA CONSTRUCT SRL3.5M12Construcții
FRONTAL TEHNO PRODUCT S.R.L.3.8M12Construcții
RENTUTIL S.R.L.3.7M14Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
14.8%
CA / angajat
302K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 7%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    3.5M
    Profit net
    538K
    Angajați
    12

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la ENERGY HOUSE CONSTRUCT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricENERGY HOUSE CONSTRUCT S.R.L.(you)GREEMAN SRLT & V INSTAL SRLD.D.S.SERVICES GROUP S.R.L.I.M.A. SRL
Revenue
3.5M
3.2M
3.6M
3.6M
3.7M
Profit
538K
411K
288K
-141K
433K
Margin
14,8%
12,9%
7,9%
-3,9%
11,9%
Employees
12
12
12
12
12
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “ENERGY HOUSE CONSTRUCT S.R.L.”.