ENERGOTEL CONSTRUCT SYSTEM S.R.L.
Revenue
810K
2024
Profit
-588K
2024
Employees
11
2024
Margin
-58,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ENERGOTEL CONSTRUCT SYSTEM S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 810K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #2.032 la cifra de afaceri, #5.260 la profit, #987 la număr angajați din 5.424 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ENERGOTEL CONSTRUCT SYSTEM S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 810K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -58.0%).
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #2.032 la cifra de afaceri, #5.260 la profit, #987 la număr angajați din 5.424 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 42) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 12.4M lei
- Marjă medie
- 7.1%
- Angajați medie
- 15
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este -8.2× față de media industriei
Compania este 0.7× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 42) — 2024
Industry size
67.3B
RON revenue
Total companies
5.424
Total employees
81.073
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| LIDER NIS SOLUTION SRL | 1M | 11 | Construcții |
| TRANSLEA ELECTRO S.R.L. | 1M | 10 | Construcții |
| ANTREPRENOR SOLUTIONS S.R.L. | 1.1M | 10 | Construcții |
| GROUP WAG NORD S.R.L. | 855K | 11 | Construcții |
| BIGHY EDIL CONSTRUCT S.R.L. | 1.2M | 11 | Construcții |
| MGM ACTIV BUILDINGS S.R.L. | 1.2M | 11 | Construcții |
| PEVA TEL CONSTRUCT SRL | 695K | 11 | Construcții |
| EURO GAZ CONSTRUCT SRL | 782K | 10 | Construcții |
| GC CONSTRUCTII SRL | 1.2M | 9 | Construcții |
| MARCATIN SA | 1.1M | 8 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 42)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -58.0%
- CA / angajat
- 92.1K
- Scor risc (0–100)
- 79
- Percentil piață (CA)
- Top 17%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 810K
- Profit net
- -588K
- Angajați
- 11
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 810K | -588K | 11 |
Explore
Industry (CAEN 42)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ENERGOTEL CONSTRUCT SYSTEM S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ENERGOTEL CONSTRUCT SYSTEM S.R.L.(current)
- Revenue
- 810K
- Employees
- 11
- Profit
- -588K
- Rank RO
- #151.757
- LIDER NIS SOLUTION SRL
- Revenue
- 1M
- Employees
- 11
- Profit
- 115K
- Rank RO
- #148.407
- TRANSLEA ELECTRO S.R.L.
- Revenue
- 1M
- Employees
- 10
- Profit
- -229K
- Rank RO
- #150.455
- ANTREPRENOR SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 10
- Profit
- 129K
- Rank RO
- #148.201
- GROUP WAG NORD S.R.L.
- Revenue
- 855K
- Employees
- 11
- Profit
- 197K
- Rank RO
- #168.465
- BIGHY EDIL CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 11
- Profit
- 115K
- Rank RO
- #135.417
- MGM ACTIV BUILDINGS S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 11
- Profit
- 7K
- Rank RO
- #133.269
- PEVA TEL CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 695K
- Employees
- 11
- Profit
- -871K
- Rank RO
- #190.200
- EURO GAZ CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 782K
- Employees
- 10
- Profit
- -254K
- Rank RO
- #177.528
- GC CONSTRUCTII SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 9
- Profit
- 264K
- Rank RO
- #136.581
- MARCATIN SA
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 8
- Profit
- -66.4K
- Rank RO
- #144.880
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ENERGOTEL CONSTRUCT SYSTEM S.R.L.(current) | 810K | 11 | -588K | #151.757 |
| LIDER NIS SOLUTION SRL | 1M | 11 | 115K | #148.407 |
| TRANSLEA ELECTRO S.R.L. | 1M | 10 | -229K | #150.455 |
| ANTREPRENOR SOLUTIONS S.R.L. | 1.1M | 10 | 129K | #148.201 |
| GROUP WAG NORD S.R.L. | 855K | 11 | 197K | #168.465 |
| BIGHY EDIL CONSTRUCT S.R.L. | 1.2M | 11 | 115K | #135.417 |
| MGM ACTIV BUILDINGS S.R.L. | 1.2M | 11 | 7K | #133.269 |
| PEVA TEL CONSTRUCT SRL | 695K | 11 | -871K | #190.200 |
| EURO GAZ CONSTRUCT SRL | 782K | 10 | -254K | #177.528 |
| GC CONSTRUCTII SRL | 1.2M | 9 | 264K | #136.581 |
| MARCATIN SA | 1.1M | 8 | -66.4K | #144.880 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ENERGOTEL CONSTRUCT SYSTEM S.R.L.(you) | LIDER NIS SOLUTION SRL | TRANSLEA ELECTRO S.R.L. | ANTREPRENOR SOLUTIONS S.R.L. | GROUP WAG NORD S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 810K | 1M | 1M | 1.1M | 855K |
| Profit | -588K | 115K | -229K | 129K | 197K |
| Margin | -58,0% | 10,9% | -22,2% | 12,3% | 23,1% |
| Employees | 11 | 11 | 10 | 10 | 11 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ENERGOTEL CONSTRUCT SYSTEM S.R.L.”.