Revenue

287K

2024

Profit

19.2K

2024

Employees

4

2024

Margin

6,7%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

EMYLT CONSTRUCT S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 287K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #21.315 la cifra de afaceri, #20.682 la profit, #8.938 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.7%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
EMYLT CONSTRUCT S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 287K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.7%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #21.315 la cifra de afaceri, #20.682 la profit, #8.938 la număr angajați din 56.726 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#21.315 din 56.726 companii

Top 37.6%

Vezi clasamentul

După profit

#20.682 din 56.726 companii

Top 36.5%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#8.938 din 56.726 companii

Top 15.8%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.3M lei
Marjă medie
9.8%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri287K lei vs medie industrie 2.3M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit6.7% vs medie industrie 9.8%

Compania este 0.7× față de media industriei

Angajați4 vs medie industrie 4

Compania este 1.1× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
PROVIMARGA SRL288K4Construcții
MATAC BRION FINISAJ CONSTRUCT S.R.L.296K4Construcții
VOMAX COMO BUILDING SRL298K4Construcții
SABITCOM BUILD DOMUS SRL299K4Construcții
NIO GOLD CONSTRUCT S.R.L.299K4Construcții
DECAN CONST SRL300K4Construcții
SRNS CONSTRUC?II SI FINISAJE S.R.L.301K4Construcții
EDYALV REFORMAS S.R.L.316K4Construcții
PROVITA EUROSERV S.R.L.257K4Construcții
EXCLUSIV SEVA DESIGN S.R.L.255K4Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
6.7%
CA / angajat
71.8K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 35%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    287K
    Profit net
    19.2K
    Angajați
    4

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la EMYLT CONSTRUCT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricEMYLT CONSTRUCT S.R.L.(you)PROVIMARGA SRLMATAC BRION FINISAJ CONSTRUCT S.R.L.VOMAX COMO BUILDING SRLSABITCOM BUILD DOMUS SRL
Revenue
287K
288K
296K
298K
299K
Profit
19.2K
-73.1K
9K
42.5K
9K
Margin
6,7%
-25,4%
3,1%
14,3%
3,0%
Employees
4
4
4
4
4
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “EMYLT CONSTRUCT S.R.L.”.