EMPORIO COM SRL
Revenue
45.8M
2024
Profit
1.7M
2024
Employees
63
2024
Margin
3,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
EMPORIO COM SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 45.8M lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #408 la cifra de afaceri, #786 la profit, #398 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- EMPORIO COM SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 45.8M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #408 la cifra de afaceri, #786 la profit, #398 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 15.3× față de media industriei
Compania este 0.8× față de media industriei
Compania este 19.6× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| PEERAJ BRANDS INTERNATIONAL SRL | 56.7M | 66 | Comerț cu amănuntul |
| LEATHER & SHOE S.R.L. | 57.3M | 60 | Comerț cu amănuntul |
| KOMODER INTERACTIVE SRL | 51.5M | 62 | Comerț cu amănuntul |
| SOF SERVICE SRL | 59.2M | 60 | Comerț cu amănuntul |
| BEST PAY QUICK SRL | 53.5M | 67 | Comerț cu amănuntul |
| FERAL IMPEX SRL | 45.8M | 67 | Comerț cu amănuntul |
| UNICA FARM SRL | 52.1M | 67 | Comerț cu amănuntul |
| M & D RETAIL IA�I SRL | 52.1M | 67 | Comerț cu amănuntul |
| CMC & PDA DISTRIBUTION SRL | 48.6M | 63 | Comerț cu amănuntul |
| ANCA FARM S.R.L. | 60.8M | 67 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CONSTANTA
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 3.1%
- CA / angajat
- 891K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 45.8M
- Profit net
- 1.7M
- Angajați
- 63
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 45.8M | 1.7M | 63 |
Explore
Industry (CAEN 47)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la EMPORIO COM SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- EMPORIO COM SRL(current)
- Revenue
- 45.8M
- Employees
- 63
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #5.642
- PEERAJ BRANDS INTERNATIONAL SRL
- Revenue
- 56.7M
- Employees
- 66
- Profit
- 9.6M
- Rank RO
- #5.578
- LEATHER & SHOE S.R.L.
- Revenue
- 57.3M
- Employees
- 60
- Profit
- -4M
- Rank RO
- #5.517
- KOMODER INTERACTIVE SRL
- Revenue
- 51.5M
- Employees
- 62
- Profit
- 3.7M
- Rank RO
- #6.133
- SOF SERVICE SRL
- Revenue
- 59.2M
- Employees
- 60
- Profit
- 6.2M
- Rank RO
- #5.357
- BEST PAY QUICK SRL
- Revenue
- 53.5M
- Employees
- 67
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #5.914
- FERAL IMPEX SRL
- Revenue
- 45.8M
- Employees
- 67
- Profit
- 4.7M
- Rank RO
- #6.888
- UNICA FARM SRL
- Revenue
- 52.1M
- Employees
- 67
- Profit
- 2.3M
- Rank RO
- #6.064
- M & D RETAIL IA�I SRL
- Revenue
- 52.1M
- Employees
- 67
- Profit
- 2.4M
- Rank RO
- #6.069
- CMC & PDA DISTRIBUTION SRL
- Revenue
- 48.6M
- Employees
- 63
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #6.517
- ANCA FARM S.R.L.
- Revenue
- 60.8M
- Employees
- 67
- Profit
- 5.7M
- Rank RO
- #5.230
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| EMPORIO COM SRL(current) | 45.8M | 63 | 1.7M | #5.642 |
| PEERAJ BRANDS INTERNATIONAL SRL | 56.7M | 66 | 9.6M | #5.578 |
| LEATHER & SHOE S.R.L. | 57.3M | 60 | -4M | #5.517 |
| KOMODER INTERACTIVE SRL | 51.5M | 62 | 3.7M | #6.133 |
| SOF SERVICE SRL | 59.2M | 60 | 6.2M | #5.357 |
| BEST PAY QUICK SRL | 53.5M | 67 | 1.2M | #5.914 |
| FERAL IMPEX SRL | 45.8M | 67 | 4.7M | #6.888 |
| UNICA FARM SRL | 52.1M | 67 | 2.3M | #6.064 |
| M & D RETAIL IA�I SRL | 52.1M | 67 | 2.4M | #6.069 |
| CMC & PDA DISTRIBUTION SRL | 48.6M | 63 | 1.3M | #6.517 |
| ANCA FARM S.R.L. | 60.8M | 67 | 5.7M | #5.230 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | EMPORIO COM SRL(you) | PEERAJ BRANDS INTERNATIONAL SRL | LEATHER & SHOE S.R.L. | KOMODER INTERACTIVE SRL | SOF SERVICE SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 45.8M | 56.7M | 57.3M | 51.5M | 59.2M |
| Profit | 1.7M | 9.6M | -4M | 3.7M | 6.2M |
| Margin | 3,1% | 17,0% | -7,1% | 7,1% | 10,5% |
| Employees | 63 | 66 | 60 | 62 | 60 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “EMPORIO COM SRL”.