EMBERBYTE PROCUREMENT S.R.L.
Revenue
884K
2024
Profit
132K
2024
Employees
2
2024
Margin
15,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
EMBERBYTE PROCUREMENT S.R.L. este o companie mică din sectorul IT, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 884K lei (date 2024). În industria de IT (România), compania este #4.678 la cifra de afaceri, #15.808 la profit, #2.940 la număr angajați din 36.296 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 15.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- EMBERBYTE PROCUREMENT S.R.L. este o companie mică din sectorul IT, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 884K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 15.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de IT (România), compania este #4.678 la cifra de afaceri, #15.808 la profit, #2.940 la număr angajați din 36.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria IT (CAEN 62) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.8M lei
- Marjă medie
- 14.7%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 1.0× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Industry intelligence
IT (CAEN 62) — 2024
Industry size
64.6B
RON revenue
Total companies
36.296
Total employees
147.195
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ZACWARE SRL | 904K | 2 | IT |
| SITE MASTERS HOUSE S.R.L. | 937K | 2 | IT |
| SANDRIS NET S.R.L. | 782K | 2 | IT |
| DEV INSPECT S.R.L. | 885K | 2 | IT |
| PMW DESIGN IT COM S.R.L. | 883K | 2 | IT |
| GEOPRESS SOFTWARE S.R.L. | 883K | 2 | IT |
| OPTIMAL BYTES S.R.L. | 880K | 2 | IT |
| ARRIA BIT S.R.L. | 887K | 2 | IT |
| ASCENTIX DATA SRL | 888K | 2 | IT |
| BARATA INCORPORATION S.R.L. | 889K | 2 | IT |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SIBIU
Industrie (CAEN 62)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 15.0%
- CA / angajat
- 442K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 18%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 884K
- Profit net
- 132K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 884K | 132K | 2 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la EMBERBYTE PROCUREMENT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- EMBERBYTE PROCUREMENT S.R.L.(current)
- Revenue
- 884K
- Employees
- 2
- Profit
- 132K
- Rank RO
- #165.089
- ZACWARE SRL
- Revenue
- 904K
- Employees
- 2
- Profit
- 432K
- Rank RO
- #162.813
- SITE MASTERS HOUSE S.R.L.
- Revenue
- 937K
- Employees
- 2
- Profit
- 179K
- Rank RO
- #159.373
- SANDRIS NET S.R.L.
- Revenue
- 782K
- Employees
- 2
- Profit
- 206K
- Rank RO
- #177.430
- DEV INSPECT S.R.L.
- Revenue
- 885K
- Employees
- 2
- Profit
- 625K
- Rank RO
- #164.986
- PMW DESIGN IT COM S.R.L.
- Revenue
- 883K
- Employees
- 2
- Profit
- 369K
- Rank RO
- #165.193
- GEOPRESS SOFTWARE S.R.L.
- Revenue
- 883K
- Employees
- 2
- Profit
- 313K
- Rank RO
- #165.212
- OPTIMAL BYTES S.R.L.
- Revenue
- 880K
- Employees
- 2
- Profit
- 733K
- Rank RO
- #165.477
- ARRIA BIT S.R.L.
- Revenue
- 887K
- Employees
- 2
- Profit
- 187K
- Rank RO
- #164.669
- ASCENTIX DATA SRL
- Revenue
- 888K
- Employees
- 2
- Profit
- 491K
- Rank RO
- #164.582
- BARATA INCORPORATION S.R.L.
- Revenue
- 889K
- Employees
- 2
- Profit
- 331K
- Rank RO
- #164.528
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| EMBERBYTE PROCUREMENT S.R.L.(current) | 884K | 2 | 132K | #165.089 |
| ZACWARE SRL | 904K | 2 | 432K | #162.813 |
| SITE MASTERS HOUSE S.R.L. | 937K | 2 | 179K | #159.373 |
| SANDRIS NET S.R.L. | 782K | 2 | 206K | #177.430 |
| DEV INSPECT S.R.L. | 885K | 2 | 625K | #164.986 |
| PMW DESIGN IT COM S.R.L. | 883K | 2 | 369K | #165.193 |
| GEOPRESS SOFTWARE S.R.L. | 883K | 2 | 313K | #165.212 |
| OPTIMAL BYTES S.R.L. | 880K | 2 | 733K | #165.477 |
| ARRIA BIT S.R.L. | 887K | 2 | 187K | #164.669 |
| ASCENTIX DATA SRL | 888K | 2 | 491K | #164.582 |
| BARATA INCORPORATION S.R.L. | 889K | 2 | 331K | #164.528 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | EMBERBYTE PROCUREMENT S.R.L.(you) | ZACWARE SRL | SITE MASTERS HOUSE S.R.L. | SANDRIS NET S.R.L. | DEV INSPECT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 884K | 904K | 937K | 782K | 885K |
| Profit | 132K | 432K | 179K | 206K | 625K |
| Margin | 15,0% | 47,8% | 19,1% | 26,4% | 70,7% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “EMBERBYTE PROCUREMENT S.R.L.”.