EMAX AUTO S.R.L.
Revenue
2.2M
2024
Profit
412K
2024
Employees
6
2024
Margin
18,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
EMAX AUTO S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 2.2M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #3.104 la cifra de afaceri, #1.531 la profit, #2.372 la număr angajați din 31.269 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 18.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- EMAX AUTO S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 2.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 18.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #3.104 la cifra de afaceri, #1.531 la profit, #2.372 la număr angajați din 31.269 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 45) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.7× față de media industriei
Compania este 5.0× față de media industriei
Compania este 2.0× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 45) — 2024
Industry size
102B
RON revenue
Total companies
31.269
Total employees
91.939
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SASCA AUTO CENTER S.R.L. | 2M | 6 | Comerț en-gros |
| MOTOR STARTER MAGAZINE S.R.L. | 2.5M | 6 | Comerț en-gros |
| AUTOLUB IMPORT SRL | 2.2M | 6 | Comerț en-gros |
| EVE AUTO STAR S.R.L. | 2.2M | 6 | Comerț en-gros |
| DAN & GEO TRUCK SERVICE S.R.L. | 2.2M | 6 | Comerț en-gros |
| FULL AUTO MAX S.R.L. | 2.2M | 6 | Comerț en-gros |
| MGA EXCLUSIVE TEAM S.R.L. | 2.2M | 6 | Comerț en-gros |
| GRX GARAGE S.R.L. | 2.3M | 6 | Comerț en-gros |
| AUTO NOVA S.R.L. | 2.2M | 6 | Comerț en-gros |
| EUROGLASS SRL | 2.2M | 7 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BIHOR
Industrie (CAEN 45)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 18.4%
- CA / angajat
- 373K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 10%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.2M
- Profit net
- 412K
- Angajați
- 6
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.2M | 412K | 6 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la EMAX AUTO S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- EMAX AUTO S.R.L.(current)
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 412K
- Rank RO
- #87.577
- SASCA AUTO CENTER S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 6
- Profit
- 4.5K
- Rank RO
- #94.592
- MOTOR STARTER MAGAZINE S.R.L.
- Revenue
- 2.5M
- Employees
- 6
- Profit
- 262K
- Rank RO
- #78.673
- AUTOLUB IMPORT SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 155K
- Rank RO
- #87.423
- EVE AUTO STAR S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 68.5K
- Rank RO
- #87.418
- DAN & GEO TRUCK SERVICE S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 810K
- Rank RO
- #87.141
- FULL AUTO MAX S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 171K
- Rank RO
- #88.036
- MGA EXCLUSIVE TEAM S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 6
- Profit
- -48.5K
- Rank RO
- #88.183
- GRX GARAGE S.R.L.
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 6
- Profit
- 429K
- Rank RO
- #86.957
- AUTO NOVA S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 67.1K
- Rank RO
- #88.525
- EUROGLASS SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 7
- Profit
- 228K
- Rank RO
- #88.177
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| EMAX AUTO S.R.L.(current) | 2.2M | 6 | 412K | #87.577 |
| SASCA AUTO CENTER S.R.L. | 2M | 6 | 4.5K | #94.592 |
| MOTOR STARTER MAGAZINE S.R.L. | 2.5M | 6 | 262K | #78.673 |
| AUTOLUB IMPORT SRL | 2.2M | 6 | 155K | #87.423 |
| EVE AUTO STAR S.R.L. | 2.2M | 6 | 68.5K | #87.418 |
| DAN & GEO TRUCK SERVICE S.R.L. | 2.2M | 6 | 810K | #87.141 |
| FULL AUTO MAX S.R.L. | 2.2M | 6 | 171K | #88.036 |
| MGA EXCLUSIVE TEAM S.R.L. | 2.2M | 6 | -48.5K | #88.183 |
| GRX GARAGE S.R.L. | 2.3M | 6 | 429K | #86.957 |
| AUTO NOVA S.R.L. | 2.2M | 6 | 67.1K | #88.525 |
| EUROGLASS SRL | 2.2M | 7 | 228K | #88.177 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | EMAX AUTO S.R.L.(you) | SASCA AUTO CENTER S.R.L. | MOTOR STARTER MAGAZINE S.R.L. | AUTOLUB IMPORT SRL | EVE AUTO STAR S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.2M | 2M | 2.5M | 2.2M | 2.2M |
| Profit | 412K | 4.5K | 262K | 155K | 68.5K |
| Margin | 18,4% | 0,2% | 10,5% | 6,9% | 3,1% |
| Employees | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “EMAX AUTO S.R.L.”.