EMA GAB SRL
Revenue
7.2M
2024
Profit
170K
2024
Employees
14
2024
Margin
1,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
EMA GAB SRL este o companie de mărime medie din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în HUNEDOARA, având o cifră de afaceri de 7.2M lei (date 2024). În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #1.066 la cifra de afaceri, #3.585 la profit, #1.017 la număr angajați din 21.135 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- EMA GAB SRL este o companie de mărime medie din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în HUNEDOARA, având o cifră de afaceri de 7.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #1.066 la cifra de afaceri, #3.585 la profit, #1.017 la număr angajați din 21.135 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.0%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 2.4× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 3.7× față de media industriei
Industry intelligence
Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — 2024
Industry size
64.3B
RON revenue
Total companies
21.135
Total employees
80.618
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| AGROMIXT SPINENI SRL | 10.4M | 14 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| TU AGRAR FARM SRL | 10.2M | 14 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| PRODGRAIN SRL | 10.2M | 14 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| HOUSE ANA TOUR SRL | 10.5M | 14 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| MORAR PAN COM SRL | 10.1M | 14 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| SOCIETATEA AGRICOL� M�NĂ�ÂŞTUREANA | 10.1M | 14 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| NEWCO SRL | 10M | 14 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| TEG CARTEL PROD S.R.L. | 10.8M | 14 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| FLAVISEM CORPORATION SRL | 10.3M | 15 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRO INVEST S.R.L. | 10.4M | 15 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ HUNEDOARA
Industrie (CAEN 01)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.6%
- CA / angajat
- 737K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 7.2M
- Profit net
- 170K
- Angajați
- 14
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 7.2M | 170K | 14 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la EMA GAB SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- EMA GAB SRL(current)
- Revenue
- 7.2M
- Employees
- 14
- Profit
- 170K
- Rank RO
- #25.336
- AGROMIXT SPINENI SRL
- Revenue
- 10.4M
- Employees
- 14
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #25.075
- TU AGRAR FARM SRL
- Revenue
- 10.2M
- Employees
- 14
- Profit
- 125K
- Rank RO
- #25.602
- PRODGRAIN SRL
- Revenue
- 10.2M
- Employees
- 14
- Profit
- 125K
- Rank RO
- #25.604
- HOUSE ANA TOUR SRL
- Revenue
- 10.5M
- Employees
- 14
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #24.996
- MORAR PAN COM SRL
- Revenue
- 10.1M
- Employees
- 14
- Profit
- 194K
- Rank RO
- #25.666
- SOCIETATEA AGRICOL� M�N�ªTUREANA
- Revenue
- 10.1M
- Employees
- 14
- Profit
- -5.4M
- Rank RO
- #25.799
- NEWCO SRL
- Revenue
- 10M
- Employees
- 14
- Profit
- 52.9K
- Rank RO
- #25.985
- TEG CARTEL PROD S.R.L.
- Revenue
- 10.8M
- Employees
- 14
- Profit
- 407K
- Rank RO
- #24.490
- FLAVISEM CORPORATION SRL
- Revenue
- 10.3M
- Employees
- 15
- Profit
- 95.1K
- Rank RO
- #25.393
- AGRO INVEST S.R.L.
- Revenue
- 10.4M
- Employees
- 15
- Profit
- 278K
- Rank RO
- #25.234
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| EMA GAB SRL(current) | 7.2M | 14 | 170K | #25.336 |
| AGROMIXT SPINENI SRL | 10.4M | 14 | 1.1M | #25.075 |
| TU AGRAR FARM SRL | 10.2M | 14 | 125K | #25.602 |
| PRODGRAIN SRL | 10.2M | 14 | 125K | #25.604 |
| HOUSE ANA TOUR SRL | 10.5M | 14 | 1.4M | #24.996 |
| MORAR PAN COM SRL | 10.1M | 14 | 194K | #25.666 |
| SOCIETATEA AGRICOL� M�N�ªTUREANA | 10.1M | 14 | -5.4M | #25.799 |
| NEWCO SRL | 10M | 14 | 52.9K | #25.985 |
| TEG CARTEL PROD S.R.L. | 10.8M | 14 | 407K | #24.490 |
| FLAVISEM CORPORATION SRL | 10.3M | 15 | 95.1K | #25.393 |
| AGRO INVEST S.R.L. | 10.4M | 15 | 278K | #25.234 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | EMA GAB SRL(you) | AGROMIXT SPINENI SRL | TU AGRAR FARM SRL | PRODGRAIN SRL | HOUSE ANA TOUR SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 7.2M | 10.4M | 10.2M | 10.2M | 10.5M |
| Profit | 170K | 1.1M | 125K | 125K | 1.4M |
| Margin | 1,6% | 11,0% | 1,2% | 1,2% | 13,5% |
| Employees | 14 | 14 | 14 | 14 | 14 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “EMA GAB SRL”.