ELVIMAR GLASS SRL
Revenue
10.5M
2024
Profit
68.4K
2024
Employees
34
2024
Margin
0,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ELVIMAR GLASS SRL este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare, cu sediul în BUZAU, având o cifră de afaceri de 10.5M lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #538 la cifra de afaceri, #2.628 la profit, #469 la număr angajați din 8.990 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ELVIMAR GLASS SRL este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare, cu sediul în BUZAU, având o cifră de afaceri de 10.5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare (România), compania este #538 la cifra de afaceri, #2.628 la profit, #469 la număr angajați din 8.990 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare (CAEN 25) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 4.4M lei
- Marjă medie
- 5.8%
- Angajați medie
- 9
Companie vs medie industrie
Compania este 2.4× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 3.8× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare (CAEN 25) — 2024
Industry size
39.8B
RON revenue
Total companies
8.990
Total employees
81.031
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| APACHE PRODUCTION S.R.L. | 11M | 34 | Fabricare |
| SURFACE PROTECTION DB S.R.L. | 10.9M | 34 | Fabricare |
| LIMEX TOTAL GROUP SRL | 11.1M | 33 | Fabricare |
| MACO PRODIMPEX S.R.L. | 11.2M | 33 | Fabricare |
| INDUSTRO NORD METAL S.R.L. | 11.6M | 34 | Fabricare |
| GHETUR SRL | 11M | 36 | Fabricare |
| KATADYN PRODUCTION SRL | 10.6M | 33 | Fabricare |
| OSMET SRL | 10.9M | 32 | Fabricare |
| METAL CONCEPT SRL | 10.9M | 32 | Fabricare |
| METAL ADION SRL | 10.2M | 29 | Fabricare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUZAU
Industrie (CAEN 25)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.6%
- CA / angajat
- 323K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 10.5M
- Profit net
- 68.4K
- Angajați
- 34
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 10.5M | 68.4K | 34 |
Explore
Industry (CAEN 25)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ELVIMAR GLASS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ELVIMAR GLASS SRL(current)
- Revenue
- 10.5M
- Employees
- 34
- Profit
- 68.4K
- Rank RO
- #24.106
- APACHE PRODUCTION S.R.L.
- Revenue
- 11M
- Employees
- 34
- Profit
- 516K
- Rank RO
- #24.016
- SURFACE PROTECTION DB S.R.L.
- Revenue
- 10.9M
- Employees
- 34
- Profit
- -206K
- Rank RO
- #24.338
- LIMEX TOTAL GROUP SRL
- Revenue
- 11.1M
- Employees
- 33
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #23.917
- MACO PRODIMPEX S.R.L.
- Revenue
- 11.2M
- Employees
- 33
- Profit
- 733K
- Rank RO
- #23.802
- INDUSTRO NORD METAL S.R.L.
- Revenue
- 11.6M
- Employees
- 34
- Profit
- 351K
- Rank RO
- #23.085
- GHETUR SRL
- Revenue
- 11M
- Employees
- 36
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #24.013
- KATADYN PRODUCTION SRL
- Revenue
- 10.6M
- Employees
- 33
- Profit
- -2.4M
- Rank RO
- #24.758
- OSMET SRL
- Revenue
- 10.9M
- Employees
- 32
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #24.266
- METAL CONCEPT SRL
- Revenue
- 10.9M
- Employees
- 32
- Profit
- 2.3M
- Rank RO
- #24.314
- METAL ADION SRL
- Revenue
- 10.2M
- Employees
- 29
- Profit
- 4.3M
- Rank RO
- #25.491
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ELVIMAR GLASS SRL(current) | 10.5M | 34 | 68.4K | #24.106 |
| APACHE PRODUCTION S.R.L. | 11M | 34 | 516K | #24.016 |
| SURFACE PROTECTION DB S.R.L. | 10.9M | 34 | -206K | #24.338 |
| LIMEX TOTAL GROUP SRL | 11.1M | 33 | 1.2M | #23.917 |
| MACO PRODIMPEX S.R.L. | 11.2M | 33 | 733K | #23.802 |
| INDUSTRO NORD METAL S.R.L. | 11.6M | 34 | 351K | #23.085 |
| GHETUR SRL | 11M | 36 | 1.1M | #24.013 |
| KATADYN PRODUCTION SRL | 10.6M | 33 | -2.4M | #24.758 |
| OSMET SRL | 10.9M | 32 | 1.2M | #24.266 |
| METAL CONCEPT SRL | 10.9M | 32 | 2.3M | #24.314 |
| METAL ADION SRL | 10.2M | 29 | 4.3M | #25.491 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ELVIMAR GLASS SRL(you) | APACHE PRODUCTION S.R.L. | SURFACE PROTECTION DB S.R.L. | LIMEX TOTAL GROUP SRL | MACO PRODIMPEX S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 10.5M | 11M | 10.9M | 11.1M | 11.2M |
| Profit | 68.4K | 516K | -206K | 1.2M | 733K |
| Margin | 0,6% | 4,7% | -1,9% | 11,1% | 6,6% |
| Employees | 34 | 34 | 34 | 33 | 33 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ELVIMAR GLASS SRL”.