ELSACO ESCO SRL
Revenue
4M
2024
Profit
242K
2024
Employees
10
2024
Margin
5,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ELSACO ESCO SRL este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BOTOSANI, având o cifră de afaceri de 4M lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #875 la cifra de afaceri, #4.414 la profit, #920 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ELSACO ESCO SRL este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în BOTOSANI, având o cifră de afaceri de 4M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #875 la cifra de afaceri, #4.414 la profit, #920 la număr angajați din 28.608 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1M lei
- Marjă medie
- 16.2%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 3.9× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 3.6× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 71) — 2024
Industry size
29.5B
RON revenue
Total companies
28.608
Total employees
78.684
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CONCEPT PROJECT MANAGEMENT SRL | 4.2M | 10 | Activități profesionale |
| ONE DESIGN SRL | 4.1M | 10 | Activități profesionale |
| SERNA TRUST S.R.L. | 4.4M | 10 | Activități profesionale |
| CROSS STRUCTURAL DESIGN SRL | 4M | 10 | Activități profesionale |
| DOCAD PROJECT CONSTRUCT CONSULTING S.R.L. | 4.5M | 10 | Activități profesionale |
| DAIO TOTAL CONSTRUCT SRL | 4.5M | 10 | Activități profesionale |
| PEICK AUTOMATION S.R.L. | 4.5M | 10 | Activități profesionale |
| AEROQ SA | 3.9M | 10 | Activități profesionale |
| PALTINUL INTERAX PROIECT SRL | 3.3M | 10 | Activități profesionale |
| MODERN CITY DEVELOPMENT S.R.L. | 4.2M | 11 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BOTOSANI
Industrie (CAEN 71)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 5.8%
- CA / angajat
- 420K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 6%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 4M
- Profit net
- 242K
- Angajați
- 10
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 4M | 242K | 10 |
Explore
Industry (CAEN 71)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ELSACO ESCO SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ELSACO ESCO SRL(current)
- Revenue
- 4M
- Employees
- 10
- Profit
- 242K
- Rank RO
- #53.060
- CONCEPT PROJECT MANAGEMENT SRL
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 10
- Profit
- 94.5K
- Rank RO
- #52.835
- ONE DESIGN SRL
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 10
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #53.974
- SERNA TRUST S.R.L.
- Revenue
- 4.4M
- Employees
- 10
- Profit
- 822K
- Rank RO
- #51.031
- CROSS STRUCTURAL DESIGN SRL
- Revenue
- 4M
- Employees
- 10
- Profit
- 88.8K
- Rank RO
- #55.423
- DOCAD PROJECT CONSTRUCT CONSULTING S.R.L.
- Revenue
- 4.5M
- Employees
- 10
- Profit
- 667K
- Rank RO
- #50.407
- DAIO TOTAL CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 4.5M
- Employees
- 10
- Profit
- 1.9M
- Rank RO
- #50.240
- PEICK AUTOMATION S.R.L.
- Revenue
- 4.5M
- Employees
- 10
- Profit
- 152K
- Rank RO
- #49.958
- AEROQ SA
- Revenue
- 3.9M
- Employees
- 10
- Profit
- 338K
- Rank RO
- #56.764
- PALTINUL INTERAX PROIECT SRL
- Revenue
- 3.3M
- Employees
- 10
- Profit
- 237K
- Rank RO
- #63.861
- MODERN CITY DEVELOPMENT S.R.L.
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 11
- Profit
- 582K
- Rank RO
- #53.057
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ELSACO ESCO SRL(current) | 4M | 10 | 242K | #53.060 |
| CONCEPT PROJECT MANAGEMENT SRL | 4.2M | 10 | 94.5K | #52.835 |
| ONE DESIGN SRL | 4.1M | 10 | 1.3M | #53.974 |
| SERNA TRUST S.R.L. | 4.4M | 10 | 822K | #51.031 |
| CROSS STRUCTURAL DESIGN SRL | 4M | 10 | 88.8K | #55.423 |
| DOCAD PROJECT CONSTRUCT CONSULTING S.R.L. | 4.5M | 10 | 667K | #50.407 |
| DAIO TOTAL CONSTRUCT SRL | 4.5M | 10 | 1.9M | #50.240 |
| PEICK AUTOMATION S.R.L. | 4.5M | 10 | 152K | #49.958 |
| AEROQ SA | 3.9M | 10 | 338K | #56.764 |
| PALTINUL INTERAX PROIECT SRL | 3.3M | 10 | 237K | #63.861 |
| MODERN CITY DEVELOPMENT S.R.L. | 4.2M | 11 | 582K | #53.057 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ELSACO ESCO SRL(you) | CONCEPT PROJECT MANAGEMENT SRL | ONE DESIGN SRL | SERNA TRUST S.R.L. | CROSS STRUCTURAL DESIGN SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 4M | 4.2M | 4.1M | 4.4M | 4M |
| Profit | 242K | 94.5K | 1.3M | 822K | 88.8K |
| Margin | 5,8% | 2,2% | 31,4% | 18,6% | 2,2% |
| Employees | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ELSACO ESCO SRL”.