ELIXIM SERV S.R.L.

CUI 9277111·Alimentație și servicii·Cluj·Founded 2024

Revenue

190K

2024

Profit

37.5K

2024

Employees

1

2024

Margin

19,7%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

ELIXIM SERV S.R.L. este o companie micro din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 190K lei (date 2024). În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #14.175 la cifra de afaceri, #6.963 la profit, #12.052 la număr angajați din 30.688 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 19.7%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
ELIXIM SERV S.R.L. este o companie micro din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 190K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 19.7%.
Poziție în industrie
În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #14.175 la cifra de afaceri, #6.963 la profit, #12.052 la număr angajați din 30.688 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Alimentație și servicii (CAEN 56) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#14.175 din 30.688 companii

Top 46.2%

Vezi clasamentul

După profit

#6.963 din 30.688 companii

Top 22.7%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#12.052 din 30.688 companii

Top 39.3%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.1M lei
Marjă medie
6.6%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri190K lei vs medie industrie 1.1M lei

Compania este 0.2× față de media industriei

Marjă profit19.7% vs medie industrie 6.6%

Compania este 3.0× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 4

Compania este 0.2× față de media industriei

Industry intelligence

Alimentație și servicii (CAEN 56) — 2024

Industry size

34.2B

RON revenue

Total companies

30.688

Total employees

131.741

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
AVELLANE CROSS SRL190K1Alimentație și servicii
JENU LA TAIFAS S.R.L.192K1Alimentație și servicii
ELTE CONCEPT S.R.L.192K1Alimentație și servicii
DAVA ATIPIC CONSTRUCT S.R.L.188K1Alimentație și servicii
HAPPY BISTRO SRL193K1Alimentație și servicii
BALLROOM HERCULANE S.R.L.187K1Alimentație și servicii
FREEDOM GARDEN TRANSILVANIA S.R.L.193K1Alimentație și servicii
PIOVRA TRANS S.R.L.194K1Alimentație și servicii
MALINA G S.R.L.186K1Alimentație și servicii
MAGIC DONKEY S.R.L.186K1Alimentație și servicii

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
19.7%
CA / angajat
190K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 44%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    190K
    Profit net
    37.5K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la ELIXIM SERV S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricELIXIM SERV S.R.L.(you)AVELLANE CROSS SRLJENU LA TAIFAS S.R.L.ELTE CONCEPT S.R.L.DAVA ATIPIC CONSTRUCT S.R.L.
Revenue
190K
190K
192K
192K
188K
Profit
37.5K
188K
-14.6K
-943 lei
31.6K
Margin
19,7%
99,1%
-7,6%
-0,5%
16,8%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “ELIXIM SERV S.R.L.”.