ELIFWOOD SRL
Revenue
27K
2024
Profit
-191K
2024
Employees
—
2024
Margin
-598,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ELIFWOOD SRL este o companie micro din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în VRANCEA, având o cifră de afaceri de 27K lei (date 2024). În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #4.053 la cifra de afaceri, #6.247 la profit, #4.184 la număr angajați din 6.535 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ELIFWOOD SRL este o companie micro din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în VRANCEA, având o cifră de afaceri de 27K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -598.4%).
- Poziție în industrie
- În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #4.053 la cifra de afaceri, #6.247 la profit, #4.184 la număr angajați din 6.535 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.8M lei
- Marjă medie
- 0.7%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este -906.3× față de media industriei
Industry intelligence
Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — 2024
Industry size
18.2B
RON revenue
Total companies
6.535
Total employees
34.322
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MATEOPREST GLAV S.R.L. | 33.6K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| CVARTET TOUR SRL | 28.3K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| SZEREDAK S.R.L. | 31.9K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| TRANSILVANIAN BUSINESS SRL | 31.9K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| FRASINUL S.R.L. | 32K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| CCM BRICHET PELET SRL | 31.7K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| RIBIS SRL | 31.6K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| TEMI-ECOPELLETS S.R.L. | 31.6K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| PENDULUM ART S.R.L. | 31.6K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| DETAFORM NV - SEDIU PERMANENT DESEMNAT | 32.2K | 1 | Lemn și produse din lemn |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ VRANCEA
Industrie (CAEN 16)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -598.4%
- Scor risc (0–100)
- 100
- Percentil piață (CA)
- Top 67%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 27K
- Profit net
- -191K
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 27K | -191K | — |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ELIFWOOD SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ELIFWOOD SRL(current)
- Revenue
- 27K
- Employees
- 0
- Profit
- -191K
- Rank RO
- #603.875
- MATEOPREST GLAV S.R.L.
- Revenue
- 33.6K
- Employees
- 1
- Profit
- -3.9K
- Rank RO
- #600.088
- CVARTET TOUR SRL
- Revenue
- 28.3K
- Employees
- 1
- Profit
- 10.2K
- Rank RO
- #611.798
- SZEREDAK S.R.L.
- Revenue
- 31.9K
- Employees
- 1
- Profit
- -23.9K
- Rank RO
- #603.935
- TRANSILVANIAN BUSINESS SRL
- Revenue
- 31.9K
- Employees
- 1
- Profit
- -196K
- Rank RO
- #603.795
- FRASINUL S.R.L.
- Revenue
- 32K
- Employees
- 1
- Profit
- -9.9K
- Rank RO
- #603.572
- CCM BRICHET PELET SRL
- Revenue
- 31.7K
- Employees
- 1
- Profit
- -25.9K
- Rank RO
- #604.330
- RIBIS SRL
- Revenue
- 31.6K
- Employees
- 1
- Profit
- -995 lei
- Rank RO
- #604.399
- TEMI-ECOPELLETS S.R.L.
- Revenue
- 31.6K
- Employees
- 1
- Profit
- -46K
- Rank RO
- #604.440
- PENDULUM ART S.R.L.
- Revenue
- 31.6K
- Employees
- 1
- Profit
- -11.4K
- Rank RO
- #604.479
- DETAFORM NV - SEDIU PERMANENT DESEMNAT
- Revenue
- 32.2K
- Employees
- 1
- Profit
- -42K
- Rank RO
- #603.170
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ELIFWOOD SRL(current) | 27K | 0 | -191K | #603.875 |
| MATEOPREST GLAV S.R.L. | 33.6K | 1 | -3.9K | #600.088 |
| CVARTET TOUR SRL | 28.3K | 1 | 10.2K | #611.798 |
| SZEREDAK S.R.L. | 31.9K | 1 | -23.9K | #603.935 |
| TRANSILVANIAN BUSINESS SRL | 31.9K | 1 | -196K | #603.795 |
| FRASINUL S.R.L. | 32K | 1 | -9.9K | #603.572 |
| CCM BRICHET PELET SRL | 31.7K | 1 | -25.9K | #604.330 |
| RIBIS SRL | 31.6K | 1 | -995 lei | #604.399 |
| TEMI-ECOPELLETS S.R.L. | 31.6K | 1 | -46K | #604.440 |
| PENDULUM ART S.R.L. | 31.6K | 1 | -11.4K | #604.479 |
| DETAFORM NV - SEDIU PERMANENT DESEMNAT | 32.2K | 1 | -42K | #603.170 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ELIFWOOD SRL(you) | MATEOPREST GLAV S.R.L. | CVARTET TOUR SRL | SZEREDAK S.R.L. | TRANSILVANIAN BUSINESS SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 27K | 33.6K | 28.3K | 31.9K | 31.9K |
| Profit | -191K | -3.9K | 10.2K | -23.9K | -196K |
| Margin | -598,4% | -11,5% | 36,1% | -75,1% | -615,1% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ELIFWOOD SRL”.