Revenue

72.8M

2024

Profit

317K

2024

Employees

184

2024

Margin

0,4%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

ELECTROVALCEA SRL este o companie mare din sectorul Activități profesionale, cu sediul în VALCEA, având o cifră de afaceri de 72.8M lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #43 la cifra de afaceri, #3.536 la profit, #41 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.4%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
ELECTROVALCEA SRL este o companie mare din sectorul Activități profesionale, cu sediul în VALCEA, având o cifră de afaceri de 72.8M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.4%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #43 la cifra de afaceri, #3.536 la profit, #41 la număr angajați din 28.608 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#43 din 28.608 companii

Top 0.1%

Vezi clasamentul

După profit

#3.536 din 28.608 companii

Top 12.4%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#41 din 28.608 companii

Top 0.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1M lei
Marjă medie
16.2%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri72.8M lei vs medie industrie 1M lei

Compania este 70.6× față de media industriei

Marjă profit0.4% vs medie industrie 16.2%

Compania este 0.0× față de media industriei

Angajați184 vs medie industrie 3

Compania este 66.9× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 71) — 2024

Industry size

29.5B

RON revenue

Total companies

28.608

Total employees

78.684

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
CONSITRANS SRL82M186Activități profesionale
VALIANT TMS RO SRL77M166Activități profesionale
TRANSGEX SA108M182Activități profesionale
BUREAU VERITAS S.R.L.63.2M193Activități profesionale
TUV AUSTRIA ROMANIA SRL110M171Activități profesionale
MARINE ENGINEERING SRL51.1M185Activități profesionale
GAUSS SRL58.3M208Activități profesionale
RAMBOLL SOUTH EAST EUROPE SRL91.8M130Activități profesionale
EGIS ROMANIA SA82.9M110Activități profesionale
TPF INGINERIE S.R.L.73.1M117Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
0.4%
CA / angajat
442K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 1%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    72.8M
    Profit net
    317K
    Angajați
    184

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la ELECTROVALCEA SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricELECTROVALCEA SRL(you)CONSITRANS SRLVALIANT TMS RO SRLTRANSGEX SABUREAU VERITAS S.R.L.
Revenue
72.8M
82M
77M
108M
63.2M
Profit
317K
4.5M
2.6M
1.4M
940K
Margin
0,4%
5,5%
3,3%
1,3%
1,5%
Employees
184
186
166
182
193
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “ELECTROVALCEA SRL”.