Revenue

8.5M

2024

Profit

1.8M

2024

Employees

20

2024

Margin

20,2%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

ELECTROUTIL ALISER SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în HUNEDOARA, având o cifră de afaceri de 8.5M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #1.078 la cifra de afaceri, #695 la profit, #1.142 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 20.2%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
ELECTROUTIL ALISER SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în HUNEDOARA, având o cifră de afaceri de 8.5M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 20.2%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #1.078 la cifra de afaceri, #695 la profit, #1.142 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#1.078 din 39.568 companii

Top 2.7%

Vezi clasamentul

După profit

#695 din 39.568 companii

Top 1.8%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#1.142 din 39.568 companii

Top 2.9%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri8.5M lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 5.9× față de media industriei

Marjă profit20.2% vs medie industrie 11.2%

Compania este 1.8× față de media industriei

Angajați20 vs medie industrie 4

Compania este 5.5× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
EMOVAL INSTAL GRUP SRL8.8M20Construcții
ELECTRO CLIP MAP SRL9.1M20Construcții
EN-RG-ETIC S.R.L.8.4M20Construcții
SMART ENERGY SRL8.3M20Construcții
FM GAZ SRL8.3M20Construcții
LIFE SECURITY SRL8.7M19Construcții
ENERGO PREST S.R.L.8.2M20Construcții
VIMATO S.R.L.8.7M19Construcții
COVILRAM GRUP SRL8.6M19Construcții
INTELITECH GROUP SRL9M19Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
20.2%
CA / angajat
438K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 3%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    8.5M
    Profit net
    1.8M
    Angajați
    20

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la ELECTROUTIL ALISER SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricELECTROUTIL ALISER SRL(you)EMOVAL INSTAL GRUP SRLELECTRO CLIP MAP SRLEN-RG-ETIC S.R.L.SMART ENERGY SRL
Revenue
8.5M
8.8M
9.1M
8.4M
8.3M
Profit
1.8M
1.6M
1.3M
683K
1.6M
Margin
20,2%
17,9%
13,8%
8,1%
19,9%
Employees
20
20
20
20
20
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “ELECTROUTIL ALISER SRL”.