Revenue

450K

2024

Profit

84.1K

2024

Employees

2

2024

Margin

18,7%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

ELECTRO SANTA-PRIL S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BISTRITA-NASAUD, având o cifră de afaceri de 450K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #11.616 la cifra de afaceri, #9.987 la profit, #10.500 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 18.7%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
ELECTRO SANTA-PRIL S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BISTRITA-NASAUD, având o cifră de afaceri de 450K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 18.7%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #11.616 la cifra de afaceri, #9.987 la profit, #10.500 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#11.616 din 39.568 companii

Top 29.4%

Vezi clasamentul

După profit

#9.987 din 39.568 companii

Top 25.2%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#10.500 din 39.568 companii

Top 26.5%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri450K lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 0.3× față de media industriei

Marjă profit18.7% vs medie industrie 11.2%

Compania este 1.7× față de media industriei

Angajați2 vs medie industrie 4

Compania este 0.6× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
CONSTRUCT HERINA L.M.L. S.R.L.438K2Construcții
IANISMAR PLAC CONSTRUCT S.R.L.464K2Construcții
POPGLASS EXPERT S.R.L.474K2Construcții
DUO LAURMAR SRL481K2Construcții
ILS DIGGING S.R.L.491K2Construcții
AQUA GAS PAULO S.R.L.492K2Construcții
CV ELEKTRO INSTAL THOMAS S.R.L.404K2Construcții
MARTINEX-UNIC IMPEX SRL404K2Construcții
SMART SECURITY SOLUTIONS S.R.L.506K2Construcții
R&M INSTAL CONCEPT S.R.L.450K2Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
18.7%
CA / angajat
225K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 27%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    450K
    Profit net
    84.1K
    Angajați
    2

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la ELECTRO SANTA-PRIL S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricELECTRO SANTA-PRIL S.R.L.(you)CONSTRUCT HERINA L.M.L. S.R.L.IANISMAR PLAC CONSTRUCT S.R.L.POPGLASS EXPERT S.R.L.DUO LAURMAR SRL
Revenue
450K
438K
464K
474K
481K
Profit
84.1K
41K
127K
102K
172K
Margin
18,7%
9,4%
27,4%
21,6%
35,8%
Employees
2
2
2
2
2
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “ELECTRO SANTA-PRIL S.R.L.”.