Revenue

81.5K

2024

Profit

21.1K

2024

Employees

1

2024

Margin

25,9%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

ELECTRIN S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 81.5K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #24.482 la cifra de afaceri, #16.042 la profit, #15.128 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 25.9%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
ELECTRIN S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 81.5K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 25.9%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #24.482 la cifra de afaceri, #16.042 la profit, #15.128 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#24.482 din 39.568 companii

Top 61.9%

Vezi clasamentul

După profit

#16.042 din 39.568 companii

Top 40.5%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#15.128 din 39.568 companii

Top 38.2%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri81.5K lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit25.9% vs medie industrie 11.2%

Compania este 2.3× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 4

Compania este 0.3× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
GREEN ZONE SRL81.5K1Construcții
ACA ECO INSTAL S.R.L.81.5K1Construcții
TAN - INSTAL S.R.L.81.6K1Construcții
NEOART DESIGN PGD S.R.L.81.2K1Construcții
ANCON MULTI service SRL81.2K1Construcții
ELECTRO SOS SERVICES S.R.L.81.1K1Construcții
VALSOF TERMOPAN S.R.L.81.1K1Construcții
VANTAGGIO PLUS S.R.L.81K1Construcții
BBO DAV DECOR SRL80.9K1Construcții
GEROMI ART S.R.L.80.8K1Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
25.9%
CA / angajat
81.5K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 57%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    81.5K
    Profit net
    21.1K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la ELECTRIN S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricELECTRIN S.R.L.(you)GREEN ZONE SRLACA ECO INSTAL S.R.L.TAN - INSTAL S.R.L.NEOART DESIGN PGD S.R.L.
Revenue
81.5K
81.5K
81.5K
81.6K
81.2K
Profit
21.1K
2.1K
1.3K
49.7K
-61.2K
Margin
25,9%
2,6%
1,6%
60,9%
-75,3%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “ELECTRIN S.R.L.”.