Revenue

471K

2024

Profit

167K

2024

Employees

1

2024

Margin

35,1%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

ELCRIST SRL este o companie micro din sectorul Transport, cu sediul în BOTOSANI, având o cifră de afaceri de 471K lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #17.562 la cifra de afaceri, #5.892 la profit, #20.294 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 35.1%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
ELCRIST SRL este o companie micro din sectorul Transport, cu sediul în BOTOSANI, având o cifră de afaceri de 471K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 35.1%.
Poziție în industrie
În industria de Transport (România), compania este #17.562 la cifra de afaceri, #5.892 la profit, #20.294 la număr angajați din 69.154 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#17.562 din 69.154 companii

Top 25.4%

Vezi clasamentul

După profit

#5.892 din 69.154 companii

Top 8.5%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#20.294 din 69.154 companii

Top 29.3%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
4.3%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri471K lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 0.3× față de media industriei

Marjă profit35.1% vs medie industrie 4.3%

Compania este 8.2× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 3

Compania este 0.3× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
IUSTINA TRANS S.R.L.471K1Transport
LORECOR SPEED S.R.L.483K1Transport
DOMBAS SRL468K1Transport
FENIX TRUCKS S.R.L.465K1Transport
SIMPLU SILION TRANS SRL461K1Transport
PROFICENT CEZAR DROP S.R.L.454K1Transport
ALBO GRIZZLY S.R.L.448K1Transport
REGAN-TRANS SRL505K1Transport
BELLOTRAFIC INTERNA�IONAL SRL446K1Transport
�CRAB TRANSPORT S.R.L.443K1Transport

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
35.1%
CA / angajat
476K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 26%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    471K
    Profit net
    167K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la ELCRIST SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricELCRIST SRL(you)IUSTINA TRANS S.R.L.LORECOR SPEED S.R.L.DOMBAS SRLFENIX TRUCKS S.R.L.
Revenue
471K
471K
483K
468K
465K
Profit
167K
126K
3.3K
138K
25.7K
Margin
35,1%
26,6%
0,7%
29,6%
5,5%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “ELCRIST SRL”.