ELAMIRA COMIMPEX S.R.L.
Revenue
623K
2024
Profit
-42K
2024
Employees
4
2024
Margin
-6,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ELAMIRA COMIMPEX S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 623K lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #27.637 la cifra de afaceri, #118.297 la profit, #12.305 la număr angajați din 130.296 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ELAMIRA COMIMPEX S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 623K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -6.2%).
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #27.637 la cifra de afaceri, #118.297 la profit, #12.305 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este -1.7× față de media industriei
Compania este 1.2× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| KERUBINA ART SRL | 676K | 4 | Comerț cu amănuntul |
| TACOMAR SRL | 688K | 4 | Comerț cu amănuntul |
| DANDARIAN S.R.L. | 691K | 4 | Comerț cu amănuntul |
| GETROROM SRL | 661K | 4 | Comerț cu amănuntul |
| PRODAB FAST TAXI SRL | 658K | 4 | Comerț cu amănuntul |
| HUANGDI SRL | 696K | 4 | Comerț cu amănuntul |
| ORINTRADE S.R.L. | 656K | 4 | Comerț cu amănuntul |
| PORALO SAMU S.R.L. | 654K | 4 | Comerț cu amănuntul |
| ALEBIA LUX SRL | 637K | 4 | Comerț cu amănuntul |
| MINRUILA SRL | 634K | 4 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BIHOR
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -6.2%
- CA / angajat
- 169K
- Scor risc (0–100)
- 53
- Percentil piață (CA)
- Top 21%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 623K
- Profit net
- -42K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 623K | -42K | 4 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ELAMIRA COMIMPEX S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ELAMIRA COMIMPEX S.R.L.(current)
- Revenue
- 623K
- Employees
- 4
- Profit
- -42K
- Rank RO
- #193.254
- KERUBINA ART SRL
- Revenue
- 676K
- Employees
- 4
- Profit
- 1.9K
- Rank RO
- #193.354
- TACOMAR SRL
- Revenue
- 688K
- Employees
- 4
- Profit
- 97.6K
- Rank RO
- #191.341
- DANDARIAN S.R.L.
- Revenue
- 691K
- Employees
- 4
- Profit
- 19K
- Rank RO
- #190.828
- GETROROM SRL
- Revenue
- 661K
- Employees
- 4
- Profit
- 6.6K
- Rank RO
- #195.825
- PRODAB FAST TAXI SRL
- Revenue
- 658K
- Employees
- 4
- Profit
- 63K
- Rank RO
- #196.221
- HUANGDI SRL
- Revenue
- 696K
- Employees
- 4
- Profit
- -154K
- Rank RO
- #189.967
- ORINTRADE S.R.L.
- Revenue
- 656K
- Employees
- 4
- Profit
- 44.1K
- Rank RO
- #196.642
- PORALO SAMU S.R.L.
- Revenue
- 654K
- Employees
- 4
- Profit
- 29.7K
- Rank RO
- #196.968
- ALEBIA LUX SRL
- Revenue
- 637K
- Employees
- 4
- Profit
- 27.5K
- Rank RO
- #199.978
- MINRUILA SRL
- Revenue
- 634K
- Employees
- 4
- Profit
- -113K
- Rank RO
- #200.633
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ELAMIRA COMIMPEX S.R.L.(current) | 623K | 4 | -42K | #193.254 |
| KERUBINA ART SRL | 676K | 4 | 1.9K | #193.354 |
| TACOMAR SRL | 688K | 4 | 97.6K | #191.341 |
| DANDARIAN S.R.L. | 691K | 4 | 19K | #190.828 |
| GETROROM SRL | 661K | 4 | 6.6K | #195.825 |
| PRODAB FAST TAXI SRL | 658K | 4 | 63K | #196.221 |
| HUANGDI SRL | 696K | 4 | -154K | #189.967 |
| ORINTRADE S.R.L. | 656K | 4 | 44.1K | #196.642 |
| PORALO SAMU S.R.L. | 654K | 4 | 29.7K | #196.968 |
| ALEBIA LUX SRL | 637K | 4 | 27.5K | #199.978 |
| MINRUILA SRL | 634K | 4 | -113K | #200.633 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ELAMIRA COMIMPEX S.R.L.(you) | KERUBINA ART SRL | TACOMAR SRL | DANDARIAN S.R.L. | GETROROM SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 623K | 676K | 688K | 691K | 661K |
| Profit | -42K | 1.9K | 97.6K | 19K | 6.6K |
| Margin | -6,2% | 0,3% | 14,2% | 2,8% | 1,0% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ELAMIRA COMIMPEX S.R.L.”.