EL-DESI-TOTAL S.R.L.
Revenue
174K
2024
Profit
75.3K
2024
Employees
2
2024
Margin
42,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
EL-DESI-TOTAL S.R.L. este o companie micro din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în ARGES, având o cifră de afaceri de 174K lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #58.027 la cifra de afaceri, #18.988 la profit, #22.303 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 42.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- EL-DESI-TOTAL S.R.L. este o companie micro din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în ARGES, având o cifră de afaceri de 174K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 42.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #58.027 la cifra de afaceri, #18.988 la profit, #22.303 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 11.5× față de media industriei
Compania este 0.6× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ROZEMARY FLOR SRL | 179K | 2 | Comerț cu amănuntul |
| ARTA LEMNULUI SUSL�NE�TI S.R.L. | 178K | 2 | Comerț cu amănuntul |
| GRAPHIC ADVERTISING STUDIO S.R.L. | 176K | 2 | Comerț cu amănuntul |
| MATY MARKET SRL | 182K | 2 | Comerț cu amănuntul |
| DIAGAB NIK 2008 S.R.L. | 172K | 2 | Comerț cu amănuntul |
| TIC-DONA SRL | 170K | 2 | Comerț cu amănuntul |
| BABY TOP STAR SRL | 189K | 2 | Comerț cu amănuntul |
| EDY & IONU� STAR SRL | 168K | 2 | Comerț cu amănuntul |
| FLOWER JACOBINIA CONCEPT SRL | 191K | 2 | Comerț cu amănuntul |
| M. ARIS OPTIC S.R.L. | 191K | 2 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ARGES
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 42.2%
- CA / angajat
- 89.2K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 45%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 174K
- Profit net
- 75.3K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 174K | 75.3K | 2 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la EL-DESI-TOTAL S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- EL-DESI-TOTAL S.R.L.(current)
- Revenue
- 174K
- Employees
- 2
- Profit
- 75.3K
- Rank RO
- #406.152
- ROZEMARY FLOR SRL
- Revenue
- 179K
- Employees
- 2
- Profit
- -25.1K
- Rank RO
- #405.623
- ARTA LEMNULUI SUSL�NE�TI S.R.L.
- Revenue
- 178K
- Employees
- 2
- Profit
- 10.7K
- Rank RO
- #406.732
- GRAPHIC ADVERTISING STUDIO S.R.L.
- Revenue
- 176K
- Employees
- 2
- Profit
- -32.4K
- Rank RO
- #407.958
- MATY MARKET SRL
- Revenue
- 182K
- Employees
- 2
- Profit
- -14.1K
- Rank RO
- #403.276
- DIAGAB NIK 2008 S.R.L.
- Revenue
- 172K
- Employees
- 2
- Profit
- -91.6K
- Rank RO
- #412.003
- TIC-DONA SRL
- Revenue
- 170K
- Employees
- 2
- Profit
- -61.9K
- Rank RO
- #413.552
- BABY TOP STAR SRL
- Revenue
- 189K
- Employees
- 2
- Profit
- 5.1K
- Rank RO
- #396.577
- EDY & IONU� STAR SRL
- Revenue
- 168K
- Employees
- 2
- Profit
- -23.3K
- Rank RO
- #415.647
- FLOWER JACOBINIA CONCEPT SRL
- Revenue
- 191K
- Employees
- 2
- Profit
- -48.7K
- Rank RO
- #394.822
- M. ARIS OPTIC S.R.L.
- Revenue
- 191K
- Employees
- 2
- Profit
- -10.3K
- Rank RO
- #394.724
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| EL-DESI-TOTAL S.R.L.(current) | 174K | 2 | 75.3K | #406.152 |
| ROZEMARY FLOR SRL | 179K | 2 | -25.1K | #405.623 |
| ARTA LEMNULUI SUSL�NE�TI S.R.L. | 178K | 2 | 10.7K | #406.732 |
| GRAPHIC ADVERTISING STUDIO S.R.L. | 176K | 2 | -32.4K | #407.958 |
| MATY MARKET SRL | 182K | 2 | -14.1K | #403.276 |
| DIAGAB NIK 2008 S.R.L. | 172K | 2 | -91.6K | #412.003 |
| TIC-DONA SRL | 170K | 2 | -61.9K | #413.552 |
| BABY TOP STAR SRL | 189K | 2 | 5.1K | #396.577 |
| EDY & IONU� STAR SRL | 168K | 2 | -23.3K | #415.647 |
| FLOWER JACOBINIA CONCEPT SRL | 191K | 2 | -48.7K | #394.822 |
| M. ARIS OPTIC S.R.L. | 191K | 2 | -10.3K | #394.724 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | EL-DESI-TOTAL S.R.L.(you) | ROZEMARY FLOR SRL | ARTA LEMNULUI SUSL�NE�TI S.R.L. | GRAPHIC ADVERTISING STUDIO S.R.L. | MATY MARKET SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 174K | 179K | 178K | 176K | 182K |
| Profit | 75.3K | -25.1K | 10.7K | -32.4K | -14.1K |
| Margin | 42,2% | -14,0% | 6,0% | -18,4% | -7,8% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “EL-DESI-TOTAL S.R.L.”.