EL CONSTRUCT SRL
Revenue
8.6M
2024
Profit
2M
2024
Employees
18
2024
Margin
22,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
EL CONSTRUCT SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în SALAJ, având o cifră de afaceri de 8.6M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #1.085 la cifra de afaceri, #590 la profit, #1.311 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 22.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- EL CONSTRUCT SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în SALAJ, având o cifră de afaceri de 8.6M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 22.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #1.085 la cifra de afaceri, #590 la profit, #1.311 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 6.0× față de media industriei
Compania este 2.0× față de media industriei
Compania este 5.0× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| POLISOL PRODEXIM S.R.L. | 8.4M | 18 | Construcții |
| GAMSERV CONS SRL | 9.2M | 18 | Construcții |
| LIFE SECURITY SRL | 8.7M | 19 | Construcții |
| VIMATO S.R.L. | 8.7M | 19 | Construcții |
| ELECTRO ALFA SRL | 8.2M | 18 | Construcții |
| HIDROTEC PISCINE SRL | 8.7M | 17 | Construcții |
| COVILRAM GRUP SRL | 8.6M | 19 | Construcții |
| PASSCHIP TECHNOLOGY S.R.L. | 8.1M | 18 | Construcții |
| ALCONF SRL | 8.6M | 19 | Construcții |
| SUMMER TRADING SRL | 8.6M | 17 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SALAJ
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 22.9%
- CA / angajat
- 484K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 8.6M
- Profit net
- 2M
- Angajați
- 18
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 8.6M | 2M | 18 |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la EL CONSTRUCT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- EL CONSTRUCT SRL(current)
- Revenue
- 8.6M
- Employees
- 18
- Profit
- 2M
- Rank RO
- #29.170
- POLISOL PRODEXIM S.R.L.
- Revenue
- 8.4M
- Employees
- 18
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #30.055
- GAMSERV CONS SRL
- Revenue
- 9.2M
- Employees
- 18
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #27.947
- LIFE SECURITY SRL
- Revenue
- 8.7M
- Employees
- 19
- Profit
- 992K
- Rank RO
- #29.248
- VIMATO S.R.L.
- Revenue
- 8.7M
- Employees
- 19
- Profit
- 2.7M
- Rank RO
- #29.291
- ELECTRO ALFA SRL
- Revenue
- 8.2M
- Employees
- 18
- Profit
- 709K
- Rank RO
- #30.576
- HIDROTEC PISCINE SRL
- Revenue
- 8.7M
- Employees
- 17
- Profit
- 425K
- Rank RO
- #29.219
- COVILRAM GRUP SRL
- Revenue
- 8.6M
- Employees
- 19
- Profit
- 489K
- Rank RO
- #29.452
- PASSCHIP TECHNOLOGY S.R.L.
- Revenue
- 8.1M
- Employees
- 18
- Profit
- 292K
- Rank RO
- #30.793
- ALCONF SRL
- Revenue
- 8.6M
- Employees
- 19
- Profit
- 148K
- Rank RO
- #29.610
- SUMMER TRADING SRL
- Revenue
- 8.6M
- Employees
- 17
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #29.601
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| EL CONSTRUCT SRL(current) | 8.6M | 18 | 2M | #29.170 |
| POLISOL PRODEXIM S.R.L. | 8.4M | 18 | 1.4M | #30.055 |
| GAMSERV CONS SRL | 9.2M | 18 | 1.7M | #27.947 |
| LIFE SECURITY SRL | 8.7M | 19 | 992K | #29.248 |
| VIMATO S.R.L. | 8.7M | 19 | 2.7M | #29.291 |
| ELECTRO ALFA SRL | 8.2M | 18 | 709K | #30.576 |
| HIDROTEC PISCINE SRL | 8.7M | 17 | 425K | #29.219 |
| COVILRAM GRUP SRL | 8.6M | 19 | 489K | #29.452 |
| PASSCHIP TECHNOLOGY S.R.L. | 8.1M | 18 | 292K | #30.793 |
| ALCONF SRL | 8.6M | 19 | 148K | #29.610 |
| SUMMER TRADING SRL | 8.6M | 17 | 1.2M | #29.601 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | EL CONSTRUCT SRL(you) | POLISOL PRODEXIM S.R.L. | GAMSERV CONS SRL | LIFE SECURITY SRL | VIMATO S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 8.6M | 8.4M | 9.2M | 8.7M | 8.7M |
| Profit | 2M | 1.4M | 1.7M | 992K | 2.7M |
| Margin | 22,9% | 17,2% | 18,5% | 11,4% | 31,6% |
| Employees | 18 | 18 | 18 | 19 | 19 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “EL CONSTRUCT SRL”.