EDMA IT CONSULTING S.R.L.

CUI 46468094·IT·Ilfov·Founded 2024

Revenue

225K

2024

Profit

162K

2024

Employees

2

2024

Margin

68,8%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

EDMA IT CONSULTING S.R.L. este o companie micro din sectorul IT, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 225K lei (date 2024). În industria de IT (România), compania este #17.788 la cifra de afaceri, #14.387 la profit, #2.940 la număr angajați din 36.296 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 68.8%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
EDMA IT CONSULTING S.R.L. este o companie micro din sectorul IT, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 225K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 68.8%.
Poziție în industrie
În industria de IT (România), compania este #17.788 la cifra de afaceri, #14.387 la profit, #2.940 la număr angajați din 36.296 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria IT (CAEN 62) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#17.788 din 36.296 companii

Top 49.0%

Vezi clasamentul

După profit

#14.387 din 36.296 companii

Top 39.6%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#2.940 din 36.296 companii

Top 8.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.8M lei
Marjă medie
14.7%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri225K lei vs medie industrie 1.8M lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit68.8% vs medie industrie 14.7%

Compania este 4.7× față de media industriei

Angajați2 vs medie industrie 4

Compania este 0.5× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
68.8%
CA / angajat
118K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 40%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    225K
    Profit net
    162K
    Angajați
    2

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la EDMA IT CONSULTING S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricEDMA IT CONSULTING S.R.L.(you)PRO SOFTWARE S.R.L.EVA STAFF S.R.L.IOT DIGITAL DEVELOPMENT S.R.L.HOWLOGICAL S.R.L.
Revenue
225K
230K
248K
254K
211K
Profit
162K
121K
-44.7K
-135 lei
83K
Margin
68,8%
52,4%
-18,0%
-0,1%
39,3%
Employees
2
2
2
2
2
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “EDMA IT CONSULTING S.R.L.”.