EDIL SAUCINI�EANU SRL
Revenue
1.9M
2024
Profit
20.1K
2024
Employees
11
2024
Margin
1,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
EDIL SAUCINI�EANU SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BOTOSANI, având o cifră de afaceri de 1.9M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #4.408 la cifra de afaceri, #16.212 la profit, #2.410 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- EDIL SAUCINI�EANU SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BOTOSANI, având o cifră de afaceri de 1.9M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #4.408 la cifra de afaceri, #16.212 la profit, #2.410 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 1.3× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 3.0× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SYA-REK ENERGY S.R.L. | 2.2M | 11 | Construcții |
| TUP ALPIN S.R.L. | 2M | 11 | Construcții |
| CONTROL SERVICE S.R.L. | 1.9M | 11 | Construcții |
| ZSOLEN PRODCOM SRL | 1.9M | 11 | Construcții |
| PRIM DOORS EXPERT S.R.L. | 1.9M | 11 | Construcții |
| RAMB INSTAL S.R.L. | 1.9M | 11 | Construcții |
| DEDE CLEAN TEAM S.R.L. | 2M | 11 | Construcții |
| DEXGAS INSTAL S.R.L. | 2M | 11 | Construcții |
| PARTENER PROD SRL | 1.9M | 11 | Construcții |
| IMECO SRL | 2M | 11 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BOTOSANI
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.0%
- CA / angajat
- 177K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 11%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.9M
- Profit net
- 20.1K
- Angajați
- 11
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.9M | 20.1K | 11 |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la EDIL SAUCINI�EANU SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- EDIL SAUCINI�EANU SRL(current)
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 11
- Profit
- 20.1K
- Rank RO
- #97.515
- SYA-REK ENERGY S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 11
- Profit
- 342K
- Rank RO
- #89.950
- TUP ALPIN S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 11
- Profit
- 423K
- Rank RO
- #97.293
- CONTROL SERVICE S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 11
- Profit
- 263K
- Rank RO
- #97.737
- ZSOLEN PRODCOM SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 11
- Profit
- 71.5K
- Rank RO
- #97.754
- PRIM DOORS EXPERT S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 11
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #98.115
- RAMB INSTAL S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 11
- Profit
- -545K
- Rank RO
- #98.963
- DEDE CLEAN TEAM S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 11
- Profit
- 802K
- Rank RO
- #95.878
- DEXGAS INSTAL S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 11
- Profit
- -406K
- Rank RO
- #95.139
- PARTENER PROD SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 11
- Profit
- 163K
- Rank RO
- #100.029
- IMECO SRL
- Revenue
- 2M
- Employees
- 11
- Profit
- 440K
- Rank RO
- #94.512
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| EDIL SAUCINI�EANU SRL(current) | 1.9M | 11 | 20.1K | #97.515 |
| SYA-REK ENERGY S.R.L. | 2.2M | 11 | 342K | #89.950 |
| TUP ALPIN S.R.L. | 2M | 11 | 423K | #97.293 |
| CONTROL SERVICE S.R.L. | 1.9M | 11 | 263K | #97.737 |
| ZSOLEN PRODCOM SRL | 1.9M | 11 | 71.5K | #97.754 |
| PRIM DOORS EXPERT S.R.L. | 1.9M | 11 | 1M | #98.115 |
| RAMB INSTAL S.R.L. | 1.9M | 11 | -545K | #98.963 |
| DEDE CLEAN TEAM S.R.L. | 2M | 11 | 802K | #95.878 |
| DEXGAS INSTAL S.R.L. | 2M | 11 | -406K | #95.139 |
| PARTENER PROD SRL | 1.9M | 11 | 163K | #100.029 |
| IMECO SRL | 2M | 11 | 440K | #94.512 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | EDIL SAUCINI�EANU SRL(you) | SYA-REK ENERGY S.R.L. | TUP ALPIN S.R.L. | CONTROL SERVICE S.R.L. | ZSOLEN PRODCOM SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.9M | 2.2M | 2M | 1.9M | 1.9M |
| Profit | 20.1K | 342K | 423K | 263K | 71.5K |
| Margin | 1,0% | 15,8% | 21,7% | 13,5% | 3,7% |
| Employees | 11 | 11 | 11 | 11 | 11 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “EDIL SAUCINI�EANU SRL”.