ECOVERD SILVANIA SRL
Revenue
990K
2024
Profit
58.1K
2024
Employees
4
2024
Margin
5,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ECOVERD SILVANIA SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în SALAJ, având o cifră de afaceri de 990K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #11.760 la cifra de afaceri, #16.017 la profit, #8.938 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ECOVERD SILVANIA SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în SALAJ, având o cifră de afaceri de 990K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #11.760 la cifra de afaceri, #16.017 la profit, #8.938 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ILLYES PROFINCONSER S.R.L. | 1M | 4 | Construcții |
| GIURGIU & FELI CONSTRUCT SRL | 924K | 4 | Construcții |
| SORIN TEHNIC LIFT S.R.L. | 990K | 4 | Construcții |
| FANION PREST CONSTRUCT SRL | 989K | 4 | Construcții |
| EDIL TUSCIA CONSTRUC?II S.R.L. | 992K | 4 | Construcții |
| FILIA CONSTRUCT SRL | 989K | 4 | Construcții |
| DEU INSTAL CONSTRUCT S.R.L. | 988K | 4 | Construcții |
| B.C.A. BULL STIL S.R.L. | 987K | 4 | Construcții |
| FAAM COSTRUZIONI S.R.L. | 994K | 4 | Construcții |
| ZUL CONSTRUCT SRL | 995K | 4 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SALAJ
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 5.9%
- CA / angajat
- 248K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 17%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 990K
- Profit net
- 58.1K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 990K | 58.1K | 4 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ECOVERD SILVANIA SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ECOVERD SILVANIA SRL(current)
- Revenue
- 990K
- Employees
- 4
- Profit
- 58.1K
- Rank RO
- #154.029
- ILLYES PROFINCONSER S.R.L.
- Revenue
- 1M
- Employees
- 4
- Profit
- -132K
- Rank RO
- #149.010
- GIURGIU & FELI CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 924K
- Employees
- 4
- Profit
- 101K
- Rank RO
- #160.735
- SORIN TEHNIC LIFT S.R.L.
- Revenue
- 990K
- Employees
- 4
- Profit
- 526K
- Rank RO
- #154.116
- FANION PREST CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 989K
- Employees
- 4
- Profit
- 384K
- Rank RO
- #154.202
- EDIL TUSCIA CONSTRUC?II S.R.L.
- Revenue
- 992K
- Employees
- 4
- Profit
- 353K
- Rank RO
- #153.846
- FILIA CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 989K
- Employees
- 4
- Profit
- 222K
- Rank RO
- #154.225
- DEU INSTAL CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 988K
- Employees
- 4
- Profit
- 312K
- Rank RO
- #154.333
- B.C.A. BULL STIL S.R.L.
- Revenue
- 987K
- Employees
- 4
- Profit
- 38.8K
- Rank RO
- #154.390
- FAAM COSTRUZIONI S.R.L.
- Revenue
- 994K
- Employees
- 4
- Profit
- 628K
- Rank RO
- #153.639
- ZUL CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 995K
- Employees
- 4
- Profit
- 310K
- Rank RO
- #153.567
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ECOVERD SILVANIA SRL(current) | 990K | 4 | 58.1K | #154.029 |
| ILLYES PROFINCONSER S.R.L. | 1M | 4 | -132K | #149.010 |
| GIURGIU & FELI CONSTRUCT SRL | 924K | 4 | 101K | #160.735 |
| SORIN TEHNIC LIFT S.R.L. | 990K | 4 | 526K | #154.116 |
| FANION PREST CONSTRUCT SRL | 989K | 4 | 384K | #154.202 |
| EDIL TUSCIA CONSTRUC?II S.R.L. | 992K | 4 | 353K | #153.846 |
| FILIA CONSTRUCT SRL | 989K | 4 | 222K | #154.225 |
| DEU INSTAL CONSTRUCT S.R.L. | 988K | 4 | 312K | #154.333 |
| B.C.A. BULL STIL S.R.L. | 987K | 4 | 38.8K | #154.390 |
| FAAM COSTRUZIONI S.R.L. | 994K | 4 | 628K | #153.639 |
| ZUL CONSTRUCT SRL | 995K | 4 | 310K | #153.567 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ECOVERD SILVANIA SRL(you) | ILLYES PROFINCONSER S.R.L. | GIURGIU & FELI CONSTRUCT SRL | SORIN TEHNIC LIFT S.R.L. | FANION PREST CONSTRUCT SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 990K | 1M | 924K | 990K | 989K |
| Profit | 58.1K | -132K | 101K | 526K | 384K |
| Margin | 5,9% | -12,6% | 10,9% | 53,2% | 38,8% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ECOVERD SILVANIA SRL”.