ECOTAP S.R.L.
Revenue
938K
2024
Profit
84.4K
2024
Employees
—
2024
Margin
9,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ECOTAP S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în ALBA, având o cifră de afaceri de 938K lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #20.921 la cifra de afaceri, #18.404 la profit, #41.561 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 9.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ECOTAP S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în ALBA, având o cifră de afaceri de 938K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 9.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #20.921 la cifra de afaceri, #18.404 la profit, #41.561 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 2.1× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| PUY FARM VESA S.R.L. | 940K | 1 | Comerț en-gros |
| GENERAL TRADING EXIM S.R.L. | 893K | 1 | Comerț en-gros |
| METAL KEV S.R.L. | 1M | 1 | Comerț en-gros |
| ADINELA PAM S.R.L. | 1M | 1 | Comerț en-gros |
| SHURA SOLUTIONS SRL | 1M | 1 | Comerț en-gros |
| FERMIERUL APUSENI S.R.L. | 1M | 1 | Comerț en-gros |
| AXXON ALBA SRL | 853K | 1 | Comerț en-gros |
| DULO S.R.L. | 831K | 1 | Comerț en-gros |
| BODY ARIE� S.R.L. | 819K | 1 | Comerț en-gros |
| AGRO LABU� SRL | 938K | 1 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ALBA
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 9.0%
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 18%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 938K
- Profit net
- 84.4K
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 938K | 84.4K | — |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ECOTAP S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ECOTAP S.R.L.(current)
- Revenue
- 938K
- Employees
- 0
- Profit
- 84.4K
- Rank RO
- #159.267
- PUY FARM VESA S.R.L.
- Revenue
- 940K
- Employees
- 1
- Profit
- -60.9K
- Rank RO
- #159.065
- GENERAL TRADING EXIM S.R.L.
- Revenue
- 893K
- Employees
- 1
- Profit
- 11.8K
- Rank RO
- #164.012
- METAL KEV S.R.L.
- Revenue
- 1M
- Employees
- 1
- Profit
- 193K
- Rank RO
- #152.295
- ADINELA PAM S.R.L.
- Revenue
- 1M
- Employees
- 1
- Profit
- -63K
- Rank RO
- #151.530
- SHURA SOLUTIONS SRL
- Revenue
- 1M
- Employees
- 1
- Profit
- 129K
- Rank RO
- #151.446
- FERMIERUL APUSENI S.R.L.
- Revenue
- 1M
- Employees
- 1
- Profit
- 131K
- Rank RO
- #150.349
- AXXON ALBA SRL
- Revenue
- 853K
- Employees
- 1
- Profit
- 97.8K
- Rank RO
- #168.615
- DULO S.R.L.
- Revenue
- 831K
- Employees
- 1
- Profit
- 98.5K
- Rank RO
- #171.343
- BODY ARIE� S.R.L.
- Revenue
- 819K
- Employees
- 1
- Profit
- 38.7K
- Rank RO
- #172.776
- AGRO LABU� SRL
- Revenue
- 938K
- Employees
- 1
- Profit
- 9.4K
- Rank RO
- #159.272
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ECOTAP S.R.L.(current) | 938K | 0 | 84.4K | #159.267 |
| PUY FARM VESA S.R.L. | 940K | 1 | -60.9K | #159.065 |
| GENERAL TRADING EXIM S.R.L. | 893K | 1 | 11.8K | #164.012 |
| METAL KEV S.R.L. | 1M | 1 | 193K | #152.295 |
| ADINELA PAM S.R.L. | 1M | 1 | -63K | #151.530 |
| SHURA SOLUTIONS SRL | 1M | 1 | 129K | #151.446 |
| FERMIERUL APUSENI S.R.L. | 1M | 1 | 131K | #150.349 |
| AXXON ALBA SRL | 853K | 1 | 97.8K | #168.615 |
| DULO S.R.L. | 831K | 1 | 98.5K | #171.343 |
| BODY ARIE� S.R.L. | 819K | 1 | 38.7K | #172.776 |
| AGRO LABU� SRL | 938K | 1 | 9.4K | #159.272 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ECOTAP S.R.L.(you) | PUY FARM VESA S.R.L. | GENERAL TRADING EXIM S.R.L. | METAL KEV S.R.L. | ADINELA PAM S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 938K | 940K | 893K | 1M | 1M |
| Profit | 84.4K | -60.9K | 11.8K | 193K | -63K |
| Margin | 9,0% | -6,5% | 1,3% | 19,1% | -6,2% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ECOTAP S.R.L.”.