ECOSTEL BLUE SRL
Revenue
4M
2024
Profit
419K
2024
Employees
6
2024
Margin
10,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ECOSTEL BLUE SRL este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în TULCEA, având o cifră de afaceri de 4M lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #6.812 la cifra de afaceri, #4.613 la profit, #7.995 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 10.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ECOSTEL BLUE SRL este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în TULCEA, având o cifră de afaceri de 4M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 10.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #6.812 la cifra de afaceri, #4.613 la profit, #7.995 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 1.3× față de media industriei
Compania este 2.9× față de media industriei
Compania este 1.9× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| UTIL SRL | 3.7M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| CADRIOAN PRESTSERV SRL | 4.4M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| UBY MOTORS DISTRIBUTION SRL | 4.4M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| PUNGA & GRANCEA MARKET 2018 S.R.L. | 4M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| NEW PHARMA SRL | 4M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| ANDREYOS COM SRL | 4M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| PANCOM SZ & R SRL | 4M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| GEDALEXMIN MAG SRL | 4M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| NERY & ELY MARK S.R.L. | 4M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| SHADOW SRL | 4M | 6 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ TULCEA
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 10.6%
- CA / angajat
- 661K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 6%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 4M
- Profit net
- 419K
- Angajați
- 6
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 4M | 419K | 6 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ECOSTEL BLUE SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ECOSTEL BLUE SRL(current)
- Revenue
- 4M
- Employees
- 6
- Profit
- 419K
- Rank RO
- #55.479
- UTIL SRL
- Revenue
- 3.7M
- Employees
- 6
- Profit
- 313K
- Rank RO
- #58.236
- CADRIOAN PRESTSERV SRL
- Revenue
- 4.4M
- Employees
- 6
- Profit
- 401K
- Rank RO
- #51.453
- UBY MOTORS DISTRIBUTION SRL
- Revenue
- 4.4M
- Employees
- 6
- Profit
- 282K
- Rank RO
- #51.150
- PUNGA & GRANCEA MARKET 2018 S.R.L.
- Revenue
- 4M
- Employees
- 6
- Profit
- 137K
- Rank RO
- #55.514
- NEW PHARMA SRL
- Revenue
- 4M
- Employees
- 6
- Profit
- 438K
- Rank RO
- #55.519
- ANDREYOS COM SRL
- Revenue
- 4M
- Employees
- 6
- Profit
- 285K
- Rank RO
- #55.384
- PANCOM SZ & R SRL
- Revenue
- 4M
- Employees
- 6
- Profit
- 107K
- Rank RO
- #55.378
- GEDALEXMIN MAG SRL
- Revenue
- 4M
- Employees
- 6
- Profit
- 307K
- Rank RO
- #55.594
- NERY & ELY MARK S.R.L.
- Revenue
- 4M
- Employees
- 6
- Profit
- 213K
- Rank RO
- #55.610
- SHADOW SRL
- Revenue
- 4M
- Employees
- 6
- Profit
- 481K
- Rank RO
- #55.302
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ECOSTEL BLUE SRL(current) | 4M | 6 | 419K | #55.479 |
| UTIL SRL | 3.7M | 6 | 313K | #58.236 |
| CADRIOAN PRESTSERV SRL | 4.4M | 6 | 401K | #51.453 |
| UBY MOTORS DISTRIBUTION SRL | 4.4M | 6 | 282K | #51.150 |
| PUNGA & GRANCEA MARKET 2018 S.R.L. | 4M | 6 | 137K | #55.514 |
| NEW PHARMA SRL | 4M | 6 | 438K | #55.519 |
| ANDREYOS COM SRL | 4M | 6 | 285K | #55.384 |
| PANCOM SZ & R SRL | 4M | 6 | 107K | #55.378 |
| GEDALEXMIN MAG SRL | 4M | 6 | 307K | #55.594 |
| NERY & ELY MARK S.R.L. | 4M | 6 | 213K | #55.610 |
| SHADOW SRL | 4M | 6 | 481K | #55.302 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ECOSTEL BLUE SRL(you) | UTIL SRL | CADRIOAN PRESTSERV SRL | UBY MOTORS DISTRIBUTION SRL | PUNGA & GRANCEA MARKET 2018 S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 4M | 3.7M | 4.4M | 4.4M | 4M |
| Profit | 419K | 313K | 401K | 282K | 137K |
| Margin | 10,6% | 8,4% | 9,2% | 6,4% | 3,5% |
| Employees | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ECOSTEL BLUE SRL”.