Revenue

2.6M

2024

Profit

591K

2024

Employees

12

2024

Margin

22,6%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

ECO CONSTRUCT SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 2.6M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #5.745 la cifra de afaceri, #4.418 la profit, #3.060 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 22.6%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
ECO CONSTRUCT SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 2.6M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 22.6%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #5.745 la cifra de afaceri, #4.418 la profit, #3.060 la număr angajați din 56.726 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#5.745 din 56.726 companii

Top 10.1%

Vezi clasamentul

După profit

#4.418 din 56.726 companii

Top 7.8%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#3.060 din 56.726 companii

Top 5.4%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.3M lei
Marjă medie
9.8%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri2.6M lei vs medie industrie 2.3M lei

Compania este 1.2× față de media industriei

Marjă profit22.6% vs medie industrie 9.8%

Compania este 2.3× față de media industriei

Angajați12 vs medie industrie 4

Compania este 3.3× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
ADDA CONSTRUCT SRL2.6M12Construcții
GENTEK RISTO S.R.L.2.6M12Construcții
AN & DO STYLE SRL2.6M12Construcții
BAVIMIN SRL2.7M12Construcții
ROTAR RESIDENCE SRL2.5M12Construcții
GNB CONSTRUCT S.R.L.2.4M13Construcții
REPAR CONSTRUCT SRL2.5M12Construcții
DRUME�UL MAYKAL S.R.L.2.5M12Construcții
EUROTRANS CC - CI SRL2.9M13Construcții
RICHARD CONSTRUCT S.R.L.2.7M12Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
22.6%
CA / angajat
217K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 8%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    2.6M
    Profit net
    591K
    Angajați
    12

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la ECO CONSTRUCT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricECO CONSTRUCT SRL(you)ADDA CONSTRUCT SRLGENTEK RISTO S.R.L.AN & DO STYLE SRLBAVIMIN SRL
Revenue
2.6M
2.6M
2.6M
2.6M
2.7M
Profit
591K
685K
307K
-19.1K
200K
Margin
22,6%
26,2%
11,8%
-0,7%
7,5%
Employees
12
12
12
12
12
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “ECO CONSTRUCT SRL”.