ECAVAS SRL
Revenue
4.8M
2024
Profit
51.3K
2024
Employees
12
2024
Margin
1,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ECAVAS SRL este o companie mică din sectorul Fabricare mobilă, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 4.8M lei (date 2024). În industria de Fabricare mobilă (România), compania este #352 la cifra de afaceri, #1.119 la profit, #503 la număr angajați din 6.351 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ECAVAS SRL este o companie mică din sectorul Fabricare mobilă, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 4.8M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare mobilă (România), compania este #352 la cifra de afaceri, #1.119 la profit, #503 la număr angajați din 6.351 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare mobilă (CAEN 31) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.2M lei
- Marjă medie
- 2.8%
- Angajați medie
- 8
Companie vs medie industrie
Compania este 2.1× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 1.6× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare mobilă (CAEN 31) — 2024
Industry size
14.2B
RON revenue
Total companies
6.351
Total employees
48.730
Industry growth
—
YoY
Top companies
- ARAMIS INVEST SRL2B
- AVIVA SRL577M
- ECOLOR SRL435M
- LEMET SRL251M
- ITALSOFA ROMANIA S.R.L.227M
- PGS SOFA & CO SRL215M
- PLIMOB SA213M
- TAPARO SA190M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ROOF SYSTEM SOLUTION SRL | 4.9M | 12 | Fabricare mobilă |
| 4M BUSINESS SRL | 6.1M | 12 | Fabricare mobilă |
| VALERIU TABARAC MOBILA S.R.L. | 5.4M | 12 | Fabricare mobilă |
| K.T. MOBILIER SRL | 4.4M | 14 | Fabricare mobilă |
| ICON CHAIRS S.R.L. | 4.6M | 13 | Fabricare mobilă |
| ZEN MOB DESIGN SRL | 4.6M | 11 | Fabricare mobilă |
| TROFI MOB SRL | 5.5M | 13 | Fabricare mobilă |
| MB GROUP FURNITURE S.R.L. | 4.7M | 14 | Fabricare mobilă |
| ALPO SRL | 4M | 12 | Fabricare mobilă |
| UDALEX COM SRL | 3.9M | 12 | Fabricare mobilă |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BRASOV
Industrie (CAEN 31)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.0%
- CA / angajat
- 410K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 5%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 4.8M
- Profit net
- 51.3K
- Angajați
- 12
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 4.8M | 51.3K | 12 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ECAVAS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ECAVAS SRL(current)
- Revenue
- 4.8M
- Employees
- 12
- Profit
- 51.3K
- Rank RO
- #46.747
- ROOF SYSTEM SOLUTION SRL
- Revenue
- 4.9M
- Employees
- 12
- Profit
- 585K
- Rank RO
- #46.688
- 4M BUSINESS SRL
- Revenue
- 6.1M
- Employees
- 12
- Profit
- 543K
- Rank RO
- #39.185
- VALERIU TABARAC MOBILA S.R.L.
- Revenue
- 5.4M
- Employees
- 12
- Profit
- 391K
- Rank RO
- #43.488
- K.T. MOBILIER SRL
- Revenue
- 4.4M
- Employees
- 14
- Profit
- 412K
- Rank RO
- #50.751
- ICON CHAIRS S.R.L.
- Revenue
- 4.6M
- Employees
- 13
- Profit
- 3K
- Rank RO
- #49.143
- ZEN MOB DESIGN SRL
- Revenue
- 4.6M
- Employees
- 11
- Profit
- 262K
- Rank RO
- #49.305
- TROFI MOB SRL
- Revenue
- 5.5M
- Employees
- 13
- Profit
- 215K
- Rank RO
- #42.582
- MB GROUP FURNITURE S.R.L.
- Revenue
- 4.7M
- Employees
- 14
- Profit
- -225K
- Rank RO
- #48.377
- ALPO SRL
- Revenue
- 4M
- Employees
- 12
- Profit
- 31.1K
- Rank RO
- #55.128
- UDALEX COM SRL
- Revenue
- 3.9M
- Employees
- 12
- Profit
- 425K
- Rank RO
- #56.038
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ECAVAS SRL(current) | 4.8M | 12 | 51.3K | #46.747 |
| ROOF SYSTEM SOLUTION SRL | 4.9M | 12 | 585K | #46.688 |
| 4M BUSINESS SRL | 6.1M | 12 | 543K | #39.185 |
| VALERIU TABARAC MOBILA S.R.L. | 5.4M | 12 | 391K | #43.488 |
| K.T. MOBILIER SRL | 4.4M | 14 | 412K | #50.751 |
| ICON CHAIRS S.R.L. | 4.6M | 13 | 3K | #49.143 |
| ZEN MOB DESIGN SRL | 4.6M | 11 | 262K | #49.305 |
| TROFI MOB SRL | 5.5M | 13 | 215K | #42.582 |
| MB GROUP FURNITURE S.R.L. | 4.7M | 14 | -225K | #48.377 |
| ALPO SRL | 4M | 12 | 31.1K | #55.128 |
| UDALEX COM SRL | 3.9M | 12 | 425K | #56.038 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ECAVAS SRL(you) | ROOF SYSTEM SOLUTION SRL | 4M BUSINESS SRL | VALERIU TABARAC MOBILA S.R.L. | K.T. MOBILIER SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 4.8M | 4.9M | 6.1M | 5.4M | 4.4M |
| Profit | 51.3K | 585K | 543K | 391K | 412K |
| Margin | 1,0% | 11,9% | 8,9% | 7,3% | 9,3% |
| Employees | 12 | 12 | 12 | 12 | 14 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ECAVAS SRL”.