DYFERIT INSTAL SRL
Revenue
729K
2024
Profit
-3.6K
2024
Employees
3
2024
Margin
-0,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DYFERIT INSTAL SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 729K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #8.888 la cifra de afaceri, #29.445 la profit, #8.054 la număr angajați din 39.568 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DYFERIT INSTAL SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 729K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -0.5%).
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #8.888 la cifra de afaceri, #29.445 la profit, #8.054 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este -0.0× față de media industriei
Compania este 0.8× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SISTEMVAC S.R.L. | 714K | 3 | Construcții |
| ELECTRIC LIGHT WAY S.R.L. | 753K | 3 | Construcții |
| GVS PRO S.R.L. | 755K | 3 | Construcții |
| INSTALATII 2005 S.R.L. | 777K | 3 | Construcții |
| EDIL MONTAGE S.R.L. | 679K | 3 | Construcții |
| WIN OPEN S.R.L. | 820K | 3 | Construcții |
| ELECTRICAL BUSINESS DEVELOPMENT S.R.L. | 729K | 3 | Construcții |
| SRA SECURE ENERGY SRL | 730K | 3 | Construcții |
| YOD CONSTRUCTION S.R.L. | 729K | 3 | Construcții |
| CIUPE&DAN ELECTRIC S.R.L. | 730K | 3 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -0.5%
- CA / angajat
- 243K
- Scor risc (0–100)
- 50
- Percentil piață (CA)
- Top 21%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 729K
- Profit net
- -3.6K
- Angajați
- 3
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 729K | -3.6K | 3 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DYFERIT INSTAL SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DYFERIT INSTAL SRL(current)
- Revenue
- 729K
- Employees
- 3
- Profit
- -3.6K
- Rank RO
- #184.937
- SISTEMVAC S.R.L.
- Revenue
- 714K
- Employees
- 3
- Profit
- 12.8K
- Rank RO
- #187.204
- ELECTRIC LIGHT WAY S.R.L.
- Revenue
- 753K
- Employees
- 3
- Profit
- 284K
- Rank RO
- #181.524
- GVS PRO S.R.L.
- Revenue
- 755K
- Employees
- 3
- Profit
- 85.7K
- Rank RO
- #181.245
- INSTALATII 2005 S.R.L.
- Revenue
- 777K
- Employees
- 3
- Profit
- 61.7K
- Rank RO
- #178.225
- EDIL MONTAGE S.R.L.
- Revenue
- 679K
- Employees
- 3
- Profit
- 345K
- Rank RO
- #192.857
- WIN OPEN S.R.L.
- Revenue
- 820K
- Employees
- 3
- Profit
- 11.8K
- Rank RO
- #172.647
- ELECTRICAL BUSINESS DEVELOPMENT S.R.L.
- Revenue
- 729K
- Employees
- 3
- Profit
- 398K
- Rank RO
- #184.939
- SRA SECURE ENERGY SRL
- Revenue
- 730K
- Employees
- 3
- Profit
- 38.6K
- Rank RO
- #184.864
- YOD CONSTRUCTION S.R.L.
- Revenue
- 729K
- Employees
- 3
- Profit
- 413K
- Rank RO
- #185.045
- CIUPE&DAN ELECTRIC S.R.L.
- Revenue
- 730K
- Employees
- 3
- Profit
- -22.3K
- Rank RO
- #184.811
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DYFERIT INSTAL SRL(current) | 729K | 3 | -3.6K | #184.937 |
| SISTEMVAC S.R.L. | 714K | 3 | 12.8K | #187.204 |
| ELECTRIC LIGHT WAY S.R.L. | 753K | 3 | 284K | #181.524 |
| GVS PRO S.R.L. | 755K | 3 | 85.7K | #181.245 |
| INSTALATII 2005 S.R.L. | 777K | 3 | 61.7K | #178.225 |
| EDIL MONTAGE S.R.L. | 679K | 3 | 345K | #192.857 |
| WIN OPEN S.R.L. | 820K | 3 | 11.8K | #172.647 |
| ELECTRICAL BUSINESS DEVELOPMENT S.R.L. | 729K | 3 | 398K | #184.939 |
| SRA SECURE ENERGY SRL | 730K | 3 | 38.6K | #184.864 |
| YOD CONSTRUCTION S.R.L. | 729K | 3 | 413K | #185.045 |
| CIUPE&DAN ELECTRIC S.R.L. | 730K | 3 | -22.3K | #184.811 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DYFERIT INSTAL SRL(you) | SISTEMVAC S.R.L. | ELECTRIC LIGHT WAY S.R.L. | GVS PRO S.R.L. | INSTALATII 2005 S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 729K | 714K | 753K | 755K | 777K |
| Profit | -3.6K | 12.8K | 284K | 85.7K | 61.7K |
| Margin | -0,5% | 1,8% | 37,7% | 11,3% | 7,9% |
| Employees | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DYFERIT INSTAL SRL”.