DWL DRILLING SRL
Revenue
1.9M
2024
Profit
624K
2024
Employees
3
2024
Margin
32,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DWL DRILLING SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 1.9M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #4.430 la cifra de afaceri, #2.402 la profit, #8.054 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 32.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DWL DRILLING SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 1.9M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 32.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #4.430 la cifra de afaceri, #2.402 la profit, #8.054 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 1.3× față de media industriei
Compania este 2.9× față de media industriei
Compania este 0.8× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MGH TEHNIC S.R.L. | 1.9M | 3 | Construcții |
| QUALITY FENSTER SRL | 1.9M | 3 | Construcții |
| SIMTEXT COMPROD SRL | 1.8M | 3 | Construcții |
| FLORTRAFIC SRL | 1.8M | 3 | Construcții |
| GECO PARCHET S.R.L. | 1.8M | 3 | Construcții |
| DANEL COMPANY S.R.L. | 1.7M | 3 | Construcții |
| EMYLET EXIM S.R.L. | 1.7M | 3 | Construcții |
| IOSOLI IMPEX SRL | 1.9M | 3 | Construcții |
| STEEL & PIPE INDUSTRIES SRL | 1.9M | 3 | Construcții |
| AGRI-ON RAIN S.R.L. | 1.9M | 3 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CLUJ
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 32.3%
- CA / angajat
- 644K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 11%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.9M
- Profit net
- 624K
- Angajați
- 3
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.9M | 624K | 3 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DWL DRILLING SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DWL DRILLING SRL(current)
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 3
- Profit
- 624K
- Rank RO
- #97.963
- MGH TEHNIC S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 3
- Profit
- 271K
- Rank RO
- #97.716
- QUALITY FENSTER SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 3
- Profit
- 238K
- Rank RO
- #99.268
- SIMTEXT COMPROD SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 3
- Profit
- -132K
- Rank RO
- #103.199
- FLORTRAFIC SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 3
- Profit
- 410K
- Rank RO
- #103.447
- GECO PARCHET S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 3
- Profit
- 295K
- Rank RO
- #105.045
- DANEL COMPANY S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 3
- Profit
- 939K
- Rank RO
- #105.815
- EMYLET EXIM S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 3
- Profit
- 29.6K
- Rank RO
- #107.265
- IOSOLI IMPEX SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 3
- Profit
- -12.1K
- Rank RO
- #97.658
- STEEL & PIPE INDUSTRIES SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 3
- Profit
- 792K
- Rank RO
- #98.332
- AGRI-ON RAIN S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 3
- Profit
- 558K
- Rank RO
- #98.579
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DWL DRILLING SRL(current) | 1.9M | 3 | 624K | #97.963 |
| MGH TEHNIC S.R.L. | 1.9M | 3 | 271K | #97.716 |
| QUALITY FENSTER SRL | 1.9M | 3 | 238K | #99.268 |
| SIMTEXT COMPROD SRL | 1.8M | 3 | -132K | #103.199 |
| FLORTRAFIC SRL | 1.8M | 3 | 410K | #103.447 |
| GECO PARCHET S.R.L. | 1.8M | 3 | 295K | #105.045 |
| DANEL COMPANY S.R.L. | 1.7M | 3 | 939K | #105.815 |
| EMYLET EXIM S.R.L. | 1.7M | 3 | 29.6K | #107.265 |
| IOSOLI IMPEX SRL | 1.9M | 3 | -12.1K | #97.658 |
| STEEL & PIPE INDUSTRIES SRL | 1.9M | 3 | 792K | #98.332 |
| AGRI-ON RAIN S.R.L. | 1.9M | 3 | 558K | #98.579 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DWL DRILLING SRL(you) | MGH TEHNIC S.R.L. | QUALITY FENSTER SRL | SIMTEXT COMPROD SRL | FLORTRAFIC SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.9M | 1.9M | 1.9M | 1.8M | 1.8M |
| Profit | 624K | 271K | 238K | -132K | 410K |
| Margin | 32,3% | 14,0% | 12,5% | -7,3% | 22,9% |
| Employees | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DWL DRILLING SRL”.