DUMI ALI E MAT S.R.L.
Revenue
433K
2024
Profit
56.4K
2024
Employees
5
2024
Margin
8,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DUMI ALI E MAT S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în DAMBOVITA, având o cifră de afaceri de 433K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #14.779 la cifra de afaceri, #16.127 la profit, #7.436 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DUMI ALI E MAT S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în DAMBOVITA, având o cifră de afaceri de 433K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #14.779 la cifra de afaceri, #16.127 la profit, #7.436 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 1.4× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CDS BENEFIC CONSTRUCT S.R.L. | 632K | 5 | Construcții |
| MARIAN CONSTRUCT PUCIOASA S.R.L. | 613K | 5 | Construcții |
| ERK-PAK COM S.R.L. | 588K | 5 | Construcții |
| FIR CONSTRUCT S.R.L. | 568K | 5 | Construcții |
| RADU SI RAZVAN CONSTRUCT S.R.L. | 566K | 5 | Construcții |
| IAHIM DALV CONSTRUCT SRL | 639K | 5 | Construcții |
| STRONG GRUP IMOBILIARE S.R.L. | 639K | 5 | Construcții |
| COMARIA INVEST S.R.L. | 638K | 5 | Construcții |
| MAGNOLIA MANAGEMENT TEAM SRL | 641K | 5 | Construcții |
| NOVA GRUP CONSTIMPEX S.R.L. | 641K | 5 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ DAMBOVITA
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 8.8%
- CA / angajat
- 128K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 22%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 433K
- Profit net
- 56.4K
- Angajați
- 5
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 433K | 56.4K | 5 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DUMI ALI E MAT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DUMI ALI E MAT S.R.L.(current)
- Revenue
- 433K
- Employees
- 5
- Profit
- 56.4K
- Rank RO
- #199.600
- CDS BENEFIC CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 632K
- Employees
- 5
- Profit
- 170K
- Rank RO
- #200.868
- MARIAN CONSTRUCT PUCIOASA S.R.L.
- Revenue
- 613K
- Employees
- 5
- Profit
- -415K
- Rank RO
- #204.510
- ERK-PAK COM S.R.L.
- Revenue
- 588K
- Employees
- 5
- Profit
- -87.9K
- Rank RO
- #209.452
- FIR CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 568K
- Employees
- 5
- Profit
- -20.4K
- Rank RO
- #213.598
- RADU SI RAZVAN CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 566K
- Employees
- 5
- Profit
- -60.4K
- Rank RO
- #213.907
- IAHIM DALV CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 639K
- Employees
- 5
- Profit
- -265K
- Rank RO
- #199.665
- STRONG GRUP IMOBILIARE S.R.L.
- Revenue
- 639K
- Employees
- 5
- Profit
- -69.3K
- Rank RO
- #199.679
- COMARIA INVEST S.R.L.
- Revenue
- 638K
- Employees
- 5
- Profit
- 43.3K
- Rank RO
- #199.787
- MAGNOLIA MANAGEMENT TEAM SRL
- Revenue
- 641K
- Employees
- 5
- Profit
- -174K
- Rank RO
- #199.242
- NOVA GRUP CONSTIMPEX S.R.L.
- Revenue
- 641K
- Employees
- 5
- Profit
- -290K
- Rank RO
- #199.238
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DUMI ALI E MAT S.R.L.(current) | 433K | 5 | 56.4K | #199.600 |
| CDS BENEFIC CONSTRUCT S.R.L. | 632K | 5 | 170K | #200.868 |
| MARIAN CONSTRUCT PUCIOASA S.R.L. | 613K | 5 | -415K | #204.510 |
| ERK-PAK COM S.R.L. | 588K | 5 | -87.9K | #209.452 |
| FIR CONSTRUCT S.R.L. | 568K | 5 | -20.4K | #213.598 |
| RADU SI RAZVAN CONSTRUCT S.R.L. | 566K | 5 | -60.4K | #213.907 |
| IAHIM DALV CONSTRUCT SRL | 639K | 5 | -265K | #199.665 |
| STRONG GRUP IMOBILIARE S.R.L. | 639K | 5 | -69.3K | #199.679 |
| COMARIA INVEST S.R.L. | 638K | 5 | 43.3K | #199.787 |
| MAGNOLIA MANAGEMENT TEAM SRL | 641K | 5 | -174K | #199.242 |
| NOVA GRUP CONSTIMPEX S.R.L. | 641K | 5 | -290K | #199.238 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DUMI ALI E MAT S.R.L.(you) | CDS BENEFIC CONSTRUCT S.R.L. | MARIAN CONSTRUCT PUCIOASA S.R.L. | ERK-PAK COM S.R.L. | FIR CONSTRUCT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 433K | 632K | 613K | 588K | 568K |
| Profit | 56.4K | 170K | -415K | -87.9K | -20.4K |
| Margin | 8,8% | 26,9% | -67,6% | -15,0% | -3,6% |
| Employees | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DUMI ALI E MAT S.R.L.”.