DUMCOR CONSTRUCT B�RLAD SRL
Revenue
496K
2024
Profit
11.8K
2024
Employees
6
2024
Margin
2,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DUMCOR CONSTRUCT B�RLAD SRL este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în VASLUI, având o cifră de afaceri de 496K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #16.340 la cifra de afaceri, #22.205 la profit, #6.345 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DUMCOR CONSTRUCT B�RLAD SRL este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în VASLUI, având o cifră de afaceri de 496K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #16.340 la cifra de afaceri, #22.205 la profit, #6.345 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 1.6× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CONSTRUCT PROMOVARE VALI S.R.L. | 490K | 6 | Construcții |
| BAUDER ROOF CONSTRUCT S.R.L. | 571K | 6 | Construcții |
| TRAGIRO CONSTRUCT SRL | 463K | 6 | Construcții |
| PROCASEVAS S.R.L. | 463K | 6 | Construcții |
| PLANAQUA WASSER MANAGEMENT S.R.L. | 518K | 6 | Construcții |
| A & C ENDLESS S.R.L. | 519K | 6 | Construcții |
| PI�I MANU S.R.L. | 517K | 6 | Construcții |
| ARC LONG NES CASE S.R.L. | 520K | 6 | Construcții |
| BIALES CONS SRL | 517K | 6 | Construcții |
| TIM BALOGH DIVERS SRL | 515K | 6 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ VASLUI
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 2.3%
- CA / angajat
- 86.4K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 25%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 496K
- Profit net
- 11.8K
- Angajați
- 6
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 496K | 11.8K | 6 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DUMCOR CONSTRUCT B�RLAD SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DUMCOR CONSTRUCT B�RLAD SRL(current)
- Revenue
- 496K
- Employees
- 6
- Profit
- 11.8K
- Rank RO
- #224.406
- CONSTRUCT PROMOVARE VALI S.R.L.
- Revenue
- 490K
- Employees
- 6
- Profit
- 111K
- Rank RO
- #231.370
- BAUDER ROOF CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 571K
- Employees
- 6
- Profit
- -179K
- Rank RO
- #212.889
- TRAGIRO CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 463K
- Employees
- 6
- Profit
- 184K
- Rank RO
- #238.572
- PROCASEVAS S.R.L.
- Revenue
- 463K
- Employees
- 6
- Profit
- 188K
- Rank RO
- #238.610
- PLANAQUA WASSER MANAGEMENT S.R.L.
- Revenue
- 518K
- Employees
- 6
- Profit
- 6.2K
- Rank RO
- #224.420
- A & C ENDLESS S.R.L.
- Revenue
- 519K
- Employees
- 6
- Profit
- 1.3K
- Rank RO
- #224.174
- PI�I MANU S.R.L.
- Revenue
- 517K
- Employees
- 6
- Profit
- 70.7K
- Rank RO
- #224.624
- ARC LONG NES CASE S.R.L.
- Revenue
- 520K
- Employees
- 6
- Profit
- 6.5K
- Rank RO
- #224.110
- BIALES CONS SRL
- Revenue
- 517K
- Employees
- 6
- Profit
- -109K
- Rank RO
- #224.706
- TIM BALOGH DIVERS SRL
- Revenue
- 515K
- Employees
- 6
- Profit
- 62.6K
- Rank RO
- #225.100
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DUMCOR CONSTRUCT B�RLAD SRL(current) | 496K | 6 | 11.8K | #224.406 |
| CONSTRUCT PROMOVARE VALI S.R.L. | 490K | 6 | 111K | #231.370 |
| BAUDER ROOF CONSTRUCT S.R.L. | 571K | 6 | -179K | #212.889 |
| TRAGIRO CONSTRUCT SRL | 463K | 6 | 184K | #238.572 |
| PROCASEVAS S.R.L. | 463K | 6 | 188K | #238.610 |
| PLANAQUA WASSER MANAGEMENT S.R.L. | 518K | 6 | 6.2K | #224.420 |
| A & C ENDLESS S.R.L. | 519K | 6 | 1.3K | #224.174 |
| PI�I MANU S.R.L. | 517K | 6 | 70.7K | #224.624 |
| ARC LONG NES CASE S.R.L. | 520K | 6 | 6.5K | #224.110 |
| BIALES CONS SRL | 517K | 6 | -109K | #224.706 |
| TIM BALOGH DIVERS SRL | 515K | 6 | 62.6K | #225.100 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DUMCOR CONSTRUCT B�RLAD SRL(you) | CONSTRUCT PROMOVARE VALI S.R.L. | BAUDER ROOF CONSTRUCT S.R.L. | TRAGIRO CONSTRUCT SRL | PROCASEVAS S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 496K | 490K | 571K | 463K | 463K |
| Profit | 11.8K | 111K | -179K | 184K | 188K |
| Margin | 2,3% | 22,6% | -31,4% | 39,6% | 40,5% |
| Employees | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DUMCOR CONSTRUCT B�RLAD SRL”.