DT ENGINEERING S.R.L.
Revenue
293K
2024
Profit
9K
2024
Employees
—
2024
Margin
3,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DT ENGINEERING S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 293K lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #4.027 la cifra de afaceri, #4.234 la profit, #6.618 la număr angajați din 8.990 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DT ENGINEERING S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 293K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare (România), compania este #4.027 la cifra de afaceri, #4.234 la profit, #6.618 la număr angajați din 8.990 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare (CAEN 25) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 4.4M lei
- Marjă medie
- 5.8%
- Angajați medie
- 9
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare (CAEN 25) — 2024
Industry size
39.8B
RON revenue
Total companies
8.990
Total employees
81.031
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| DECANTIS PROD S.R.L. | 292K | 1 | Fabricare |
| TOTALSUD SPECIAL S.R.L. | 296K | 1 | Fabricare |
| SARYON QUALITY SERV S.R.L. | 296K | 1 | Fabricare |
| INOXANDRE S.R.L. | 298K | 1 | Fabricare |
| SMY ANA DOORS S.R.L. | 298K | 1 | Fabricare |
| TORX MEDIA S.R.L. | 299K | 1 | Fabricare |
| SMY EMA DOORS S.R.L. | 286K | 1 | Fabricare |
| TUDYANDY S.R.L. | 303K | 1 | Fabricare |
| DYNAMIC SCHWEISEN S.R.L. | 283K | 1 | Fabricare |
| NUC MANAGEMENT SRL | 283K | 1 | Fabricare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 25)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 3.1%
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 34%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 293K
- Profit net
- 9K
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 293K | 9K | — |
Explore
Industry (CAEN 25)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DT ENGINEERING S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DT ENGINEERING S.R.L.(current)
- Revenue
- 293K
- Employees
- 0
- Profit
- 9K
- Rank RO
- #309.989
- DECANTIS PROD S.R.L.
- Revenue
- 292K
- Employees
- 1
- Profit
- 63.1K
- Rank RO
- #311.490
- TOTALSUD SPECIAL S.R.L.
- Revenue
- 296K
- Employees
- 1
- Profit
- 66.5K
- Rank RO
- #306.528
- SARYON QUALITY SERV S.R.L.
- Revenue
- 296K
- Employees
- 1
- Profit
- 220K
- Rank RO
- #306.091
- INOXANDRE S.R.L.
- Revenue
- 298K
- Employees
- 1
- Profit
- 230K
- Rank RO
- #303.032
- SMY ANA DOORS S.R.L.
- Revenue
- 298K
- Employees
- 1
- Profit
- 230K
- Rank RO
- #302.949
- TORX MEDIA S.R.L.
- Revenue
- 299K
- Employees
- 1
- Profit
- 127K
- Rank RO
- #299.344
- SMY EMA DOORS S.R.L.
- Revenue
- 286K
- Employees
- 1
- Profit
- 226K
- Rank RO
- #318.495
- TUDYANDY S.R.L.
- Revenue
- 303K
- Employees
- 1
- Profit
- -6.8K
- Rank RO
- #295.280
- DYNAMIC SCHWEISEN S.R.L.
- Revenue
- 283K
- Employees
- 1
- Profit
- 185K
- Rank RO
- #320.582
- NUC MANAGEMENT SRL
- Revenue
- 283K
- Employees
- 1
- Profit
- 76K
- Rank RO
- #321.220
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DT ENGINEERING S.R.L.(current) | 293K | 0 | 9K | #309.989 |
| DECANTIS PROD S.R.L. | 292K | 1 | 63.1K | #311.490 |
| TOTALSUD SPECIAL S.R.L. | 296K | 1 | 66.5K | #306.528 |
| SARYON QUALITY SERV S.R.L. | 296K | 1 | 220K | #306.091 |
| INOXANDRE S.R.L. | 298K | 1 | 230K | #303.032 |
| SMY ANA DOORS S.R.L. | 298K | 1 | 230K | #302.949 |
| TORX MEDIA S.R.L. | 299K | 1 | 127K | #299.344 |
| SMY EMA DOORS S.R.L. | 286K | 1 | 226K | #318.495 |
| TUDYANDY S.R.L. | 303K | 1 | -6.8K | #295.280 |
| DYNAMIC SCHWEISEN S.R.L. | 283K | 1 | 185K | #320.582 |
| NUC MANAGEMENT SRL | 283K | 1 | 76K | #321.220 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DT ENGINEERING S.R.L.(you) | DECANTIS PROD S.R.L. | TOTALSUD SPECIAL S.R.L. | SARYON QUALITY SERV S.R.L. | INOXANDRE S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 293K | 292K | 296K | 296K | 298K |
| Profit | 9K | 63.1K | 66.5K | 220K | 230K |
| Margin | 3,1% | 21,6% | 22,5% | 74,5% | 77,3% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DT ENGINEERING S.R.L.”.