DRYWALL SRL
Revenue
15.5M
2024
Profit
1M
2024
Employees
71
2024
Margin
6,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DRYWALL SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 15.5M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #579 la cifra de afaceri, #1.391 la profit, #171 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DRYWALL SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 15.5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #579 la cifra de afaceri, #1.391 la profit, #171 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 10.9× față de media industriei
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este 19.6× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ENERGOINSTAL PREMIUM INSTALA�II SRL | 15.1M | 74 | Construcții |
| BGS TEHNIC SRL | 14.8M | 74 | Construcții |
| MD CLIMATERM SRL | 15.5M | 63 | Construcții |
| NICOL ROM S.R.L. | 15.5M | 62 | Construcții |
| FIADE S.R.L. | 13.7M | 74 | Construcții |
| TEHNOINSTAL SRL | 15.6M | 60 | Construcții |
| UNIEL SERV S.R.L. | 15.3M | 85 | Construcții |
| GIP SRL | 14.3M | 63 | Construcții |
| TECHNO MONTAJ SISTEM SRL | 19.1M | 72 | Construcții |
| ENERGOTOTAL SRL | 15.3M | 57 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BACAU
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 6.6%
- CA / angajat
- 218K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 15.5M
- Profit net
- 1M
- Angajați
- 71
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 15.5M | 1M | 71 |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DRYWALL SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DRYWALL SRL(current)
- Revenue
- 15.5M
- Employees
- 71
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #18.022
- ENERGOINSTAL PREMIUM INSTALA�II SRL
- Revenue
- 15.1M
- Employees
- 74
- Profit
- 2.5M
- Rank RO
- #18.440
- BGS TEHNIC SRL
- Revenue
- 14.8M
- Employees
- 74
- Profit
- 8.4K
- Rank RO
- #18.852
- MD CLIMATERM SRL
- Revenue
- 15.5M
- Employees
- 63
- Profit
- 209K
- Rank RO
- #18.051
- NICOL ROM S.R.L.
- Revenue
- 15.5M
- Employees
- 62
- Profit
- -596K
- Rank RO
- #18.028
- FIADE S.R.L.
- Revenue
- 13.7M
- Employees
- 74
- Profit
- 1.6M
- Rank RO
- #20.060
- TEHNOINSTAL SRL
- Revenue
- 15.6M
- Employees
- 60
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #17.918
- UNIEL SERV S.R.L.
- Revenue
- 15.3M
- Employees
- 85
- Profit
- 252K
- Rank RO
- #18.275
- GIP SRL
- Revenue
- 14.3M
- Employees
- 63
- Profit
- 1.9M
- Rank RO
- #19.293
- TECHNO MONTAJ SISTEM SRL
- Revenue
- 19.1M
- Employees
- 72
- Profit
- -195K
- Rank RO
- #15.064
- ENERGOTOTAL SRL
- Revenue
- 15.3M
- Employees
- 57
- Profit
- -827K
- Rank RO
- #18.269
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DRYWALL SRL(current) | 15.5M | 71 | 1M | #18.022 |
| ENERGOINSTAL PREMIUM INSTALA�II SRL | 15.1M | 74 | 2.5M | #18.440 |
| BGS TEHNIC SRL | 14.8M | 74 | 8.4K | #18.852 |
| MD CLIMATERM SRL | 15.5M | 63 | 209K | #18.051 |
| NICOL ROM S.R.L. | 15.5M | 62 | -596K | #18.028 |
| FIADE S.R.L. | 13.7M | 74 | 1.6M | #20.060 |
| TEHNOINSTAL SRL | 15.6M | 60 | 1.7M | #17.918 |
| UNIEL SERV S.R.L. | 15.3M | 85 | 252K | #18.275 |
| GIP SRL | 14.3M | 63 | 1.9M | #19.293 |
| TECHNO MONTAJ SISTEM SRL | 19.1M | 72 | -195K | #15.064 |
| ENERGOTOTAL SRL | 15.3M | 57 | -827K | #18.269 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DRYWALL SRL(you) | ENERGOINSTAL PREMIUM INSTALA�II SRL | BGS TEHNIC SRL | MD CLIMATERM SRL | NICOL ROM S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 15.5M | 15.1M | 14.8M | 15.5M | 15.5M |
| Profit | 1M | 2.5M | 8.4K | 209K | -596K |
| Margin | 6,6% | 16,9% | 0,1% | 1,3% | -3,8% |
| Employees | 71 | 74 | 74 | 63 | 62 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DRYWALL SRL”.