DRUCONS SRL
Revenue
1.2M
2024
Profit
415K
2024
Employees
16
2024
Margin
5,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DRUCONS SRL este o companie mică din sectorul Imobiliare, cu sediul în NEAMT, având o cifră de afaceri de 1.2M lei (date 2024). În industria de Imobiliare (România), compania este #717 la cifra de afaceri, #2.914 la profit, #250 la număr angajați din 32.685 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DRUCONS SRL este o companie mică din sectorul Imobiliare, cu sediul în NEAMT, având o cifră de afaceri de 1.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Imobiliare (România), compania este #717 la cifra de afaceri, #2.914 la profit, #250 la număr angajați din 32.685 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Imobiliare (CAEN 68) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 14.5%
- Angajați medie
- 1
Companie vs medie industrie
Compania este 1.0× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 12.1× față de media industriei
Industry intelligence
Imobiliare (CAEN 68) — 2024
Industry size
36.4B
RON revenue
Total companies
32.685
Total employees
43.080
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CRISUL SUPERMARKET SA | 8.7M | 16 | Imobiliare |
| SALA POLIVALENTA S.A. | 7.6M | 16 | Imobiliare |
| EURO MARKET SERVICES SA | 8M | 17 | Imobiliare |
| PALCOM INTERNATIONAL S.A. | 8.1M | 18 | Imobiliare |
| PHOENIX RESIDENCE SRL | 8.8M | 15 | Imobiliare |
| ROCAZARE S.R.L. | 7.9M | 18 | Imobiliare |
| VICTORIA GROUP SRL | 9.2M | 15 | Imobiliare |
| CIOCIRLIA SA | 9.5M | 15 | Imobiliare |
| FLOROM PRODIMPEX SRL | 7M | 17 | Imobiliare |
| SOLO EX - IM SRL | 9.8M | 17 | Imobiliare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ NEAMT
Industrie (CAEN 68)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 5.0%
- CA / angajat
- 514K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.2M
- Profit net
- 415K
- Angajați
- 16
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.2M | 415K | 16 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DRUCONS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DRUCONS SRL(current)
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 16
- Profit
- 415K
- Rank RO
- #30.507
- CRISUL SUPERMARKET SA
- Revenue
- 8.7M
- Employees
- 16
- Profit
- 50.3K
- Rank RO
- #29.280
- SALA POLIVALENTA S.A.
- Revenue
- 7.6M
- Employees
- 16
- Profit
- 1.8M
- Rank RO
- #32.528
- EURO MARKET SERVICES SA
- Revenue
- 8M
- Employees
- 17
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #31.194
- PALCOM INTERNATIONAL S.A.
- Revenue
- 8.1M
- Employees
- 18
- Profit
- 3.6M
- Rank RO
- #30.814
- PHOENIX RESIDENCE SRL
- Revenue
- 8.8M
- Employees
- 15
- Profit
- -482K
- Rank RO
- #28.924
- ROCAZARE S.R.L.
- Revenue
- 7.9M
- Employees
- 18
- Profit
- 100K
- Rank RO
- #31.777
- VICTORIA GROUP SRL
- Revenue
- 9.2M
- Employees
- 15
- Profit
- 157K
- Rank RO
- #27.881
- CIOCIRLIA SA
- Revenue
- 9.5M
- Employees
- 15
- Profit
- 3M
- Rank RO
- #27.123
- FLOROM PRODIMPEX SRL
- Revenue
- 7M
- Employees
- 17
- Profit
- 3.7M
- Rank RO
- #34.812
- SOLO EX - IM SRL
- Revenue
- 9.8M
- Employees
- 17
- Profit
- 670K
- Rank RO
- #26.411
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DRUCONS SRL(current) | 1.2M | 16 | 415K | #30.507 |
| CRISUL SUPERMARKET SA | 8.7M | 16 | 50.3K | #29.280 |
| SALA POLIVALENTA S.A. | 7.6M | 16 | 1.8M | #32.528 |
| EURO MARKET SERVICES SA | 8M | 17 | 1.5M | #31.194 |
| PALCOM INTERNATIONAL S.A. | 8.1M | 18 | 3.6M | #30.814 |
| PHOENIX RESIDENCE SRL | 8.8M | 15 | -482K | #28.924 |
| ROCAZARE S.R.L. | 7.9M | 18 | 100K | #31.777 |
| VICTORIA GROUP SRL | 9.2M | 15 | 157K | #27.881 |
| CIOCIRLIA SA | 9.5M | 15 | 3M | #27.123 |
| FLOROM PRODIMPEX SRL | 7M | 17 | 3.7M | #34.812 |
| SOLO EX - IM SRL | 9.8M | 17 | 670K | #26.411 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DRUCONS SRL(you) | CRISUL SUPERMARKET SA | SALA POLIVALENTA S.A. | EURO MARKET SERVICES SA | PALCOM INTERNATIONAL S.A. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.2M | 8.7M | 7.6M | 8M | 8.1M |
| Profit | 415K | 50.3K | 1.8M | 1.5M | 3.6M |
| Margin | 5,0% | 0,6% | 23,6% | 18,5% | 43,8% |
| Employees | 16 | 16 | 16 | 17 | 18 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DRUCONS SRL”.