DRAMOS GROUP S.R.L.
Revenue
799K
2024
Profit
21.3K
2024
Employees
2
2024
Margin
2,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DRAMOS GROUP S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 799K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #8.405 la cifra de afaceri, #16.006 la profit, #10.500 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DRAMOS GROUP S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 799K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #8.405 la cifra de afaceri, #16.006 la profit, #10.500 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 0.6× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| DONARINI TRUST SRL | 818K | 2 | Construcții |
| GEALIN SRL | 772K | 2 | Construcții |
| MARITOR PAV CONSTRUCT SRL | 769K | 2 | Construcții |
| GABRIELE LAVORI SRL | 843K | 2 | Construcții |
| ACI CLIMATICSERV S.R.L. | 752K | 2 | Construcții |
| H�LĂ�ÂŞAG PAV S.R.L. | 860K | 2 | Construcții |
| SOLARGAL PANOU S.R.L. | 717K | 2 | Construcții |
| MONTAGGI SYSTEM BL�NDU S.R.L. | 899K | 2 | Construcții |
| SOLAR AUTONOMOUS TECHNOLOGIES S.R.L. | 699K | 2 | Construcții |
| TEHNIC-TERMO-INST SRL | 799K | 2 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ GALATI
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 2.7%
- CA / angajat
- 399K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 19%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 799K
- Profit net
- 21.3K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 799K | 21.3K | 2 |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DRAMOS GROUP S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DRAMOS GROUP S.R.L.(current)
- Revenue
- 799K
- Employees
- 2
- Profit
- 21.3K
- Rank RO
- #175.327
- DONARINI TRUST SRL
- Revenue
- 818K
- Employees
- 2
- Profit
- 78.6K
- Rank RO
- #172.907
- GEALIN SRL
- Revenue
- 772K
- Employees
- 2
- Profit
- 349K
- Rank RO
- #178.829
- MARITOR PAV CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 769K
- Employees
- 2
- Profit
- 444K
- Rank RO
- #179.295
- GABRIELE LAVORI SRL
- Revenue
- 843K
- Employees
- 2
- Profit
- 272K
- Rank RO
- #169.874
- ACI CLIMATICSERV S.R.L.
- Revenue
- 752K
- Employees
- 2
- Profit
- 299K
- Rank RO
- #181.694
- H�L�ªAG PAV S.R.L.
- Revenue
- 860K
- Employees
- 2
- Profit
- 475K
- Rank RO
- #167.762
- SOLARGAL PANOU S.R.L.
- Revenue
- 717K
- Employees
- 2
- Profit
- 140K
- Rank RO
- #186.806
- MONTAGGI SYSTEM BL�NDU S.R.L.
- Revenue
- 899K
- Employees
- 2
- Profit
- 481K
- Rank RO
- #163.350
- SOLAR AUTONOMOUS TECHNOLOGIES S.R.L.
- Revenue
- 699K
- Employees
- 2
- Profit
- 474K
- Rank RO
- #189.597
- TEHNIC-TERMO-INST SRL
- Revenue
- 799K
- Employees
- 2
- Profit
- 1.6K
- Rank RO
- #175.341
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DRAMOS GROUP S.R.L.(current) | 799K | 2 | 21.3K | #175.327 |
| DONARINI TRUST SRL | 818K | 2 | 78.6K | #172.907 |
| GEALIN SRL | 772K | 2 | 349K | #178.829 |
| MARITOR PAV CONSTRUCT SRL | 769K | 2 | 444K | #179.295 |
| GABRIELE LAVORI SRL | 843K | 2 | 272K | #169.874 |
| ACI CLIMATICSERV S.R.L. | 752K | 2 | 299K | #181.694 |
| H�L�ªAG PAV S.R.L. | 860K | 2 | 475K | #167.762 |
| SOLARGAL PANOU S.R.L. | 717K | 2 | 140K | #186.806 |
| MONTAGGI SYSTEM BL�NDU S.R.L. | 899K | 2 | 481K | #163.350 |
| SOLAR AUTONOMOUS TECHNOLOGIES S.R.L. | 699K | 2 | 474K | #189.597 |
| TEHNIC-TERMO-INST SRL | 799K | 2 | 1.6K | #175.341 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DRAMOS GROUP S.R.L.(you) | DONARINI TRUST SRL | GEALIN SRL | MARITOR PAV CONSTRUCT SRL | GABRIELE LAVORI SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 799K | 818K | 772K | 769K | 843K |
| Profit | 21.3K | 78.6K | 349K | 444K | 272K |
| Margin | 2,7% | 9,6% | 45,2% | 57,8% | 32,2% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DRAMOS GROUP S.R.L.”.