DRAGOS ALI AGRO SRL
Revenue
413K
2024
Profit
-751K
2024
Employees
2
2024
Margin
-133,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DRAGOS ALI AGRO SRL este o companie micro din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 413K lei (date 2024). În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #8.889 la cifra de afaceri, #20.552 la profit, #5.798 la număr angajați din 21.135 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DRAGOS ALI AGRO SRL este o companie micro din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 413K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -133.9%).
- Poziție în industrie
- În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #8.889 la cifra de afaceri, #20.552 la profit, #5.798 la număr angajați din 21.135 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.0%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este -44.0× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Industry intelligence
Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — 2024
Industry size
64.3B
RON revenue
Total companies
21.135
Total employees
80.618
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ANIFLORA S.R.L. | 517K | 2 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| COM SERVICE INFRATIREA SRL | 639K | 2 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| INSEAR AGRO SRL | 561K | 2 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRODEN BUSINESS S.R.L. | 561K | 2 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| MKN UNACOM AGROPART S.R.L. | 561K | 2 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| BUNCONS LEGUME&CEREALE S.R.L. | 562K | 2 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRI-FARMA PLANT SRL | 562K | 2 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| BIOAGROTUR SRL | 560K | 2 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGROMIXT HOGEA S.R.L. | 559K | 2 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGROMEC LUNGANI SA | 558K | 2 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ MURES
Industrie (CAEN 01)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -133.9%
- CA / angajat
- 280K
- Scor risc (0–100)
- 100
- Percentil piață (CA)
- Top 24%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 413K
- Profit net
- -751K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 413K | -751K | 2 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DRAGOS ALI AGRO SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DRAGOS ALI AGRO SRL(current)
- Revenue
- 413K
- Employees
- 2
- Profit
- -751K
- Rank RO
- #214.974
- ANIFLORA S.R.L.
- Revenue
- 517K
- Employees
- 2
- Profit
- 38.7K
- Rank RO
- #224.780
- COM SERVICE INFRATIREA SRL
- Revenue
- 639K
- Employees
- 2
- Profit
- 139K
- Rank RO
- #199.559
- INSEAR AGRO SRL
- Revenue
- 561K
- Employees
- 2
- Profit
- 160K
- Rank RO
- #214.982
- AGRODEN BUSINESS S.R.L.
- Revenue
- 561K
- Employees
- 2
- Profit
- 56.7K
- Rank RO
- #214.929
- MKN UNACOM AGROPART S.R.L.
- Revenue
- 561K
- Employees
- 2
- Profit
- 161K
- Rank RO
- #214.863
- BUNCONS LEGUME&CEREALE S.R.L.
- Revenue
- 562K
- Employees
- 2
- Profit
- 76.2K
- Rank RO
- #214.770
- AGRI-FARMA PLANT SRL
- Revenue
- 562K
- Employees
- 2
- Profit
- 175K
- Rank RO
- #214.765
- BIOAGROTUR SRL
- Revenue
- 560K
- Employees
- 2
- Profit
- 22.4K
- Rank RO
- #215.185
- AGROMIXT HOGEA S.R.L.
- Revenue
- 559K
- Employees
- 2
- Profit
- 19.1K
- Rank RO
- #215.357
- AGROMEC LUNGANI SA
- Revenue
- 558K
- Employees
- 2
- Profit
- 142K
- Rank RO
- #215.604
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DRAGOS ALI AGRO SRL(current) | 413K | 2 | -751K | #214.974 |
| ANIFLORA S.R.L. | 517K | 2 | 38.7K | #224.780 |
| COM SERVICE INFRATIREA SRL | 639K | 2 | 139K | #199.559 |
| INSEAR AGRO SRL | 561K | 2 | 160K | #214.982 |
| AGRODEN BUSINESS S.R.L. | 561K | 2 | 56.7K | #214.929 |
| MKN UNACOM AGROPART S.R.L. | 561K | 2 | 161K | #214.863 |
| BUNCONS LEGUME&CEREALE S.R.L. | 562K | 2 | 76.2K | #214.770 |
| AGRI-FARMA PLANT SRL | 562K | 2 | 175K | #214.765 |
| BIOAGROTUR SRL | 560K | 2 | 22.4K | #215.185 |
| AGROMIXT HOGEA S.R.L. | 559K | 2 | 19.1K | #215.357 |
| AGROMEC LUNGANI SA | 558K | 2 | 142K | #215.604 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DRAGOS ALI AGRO SRL(you) | ANIFLORA S.R.L. | COM SERVICE INFRATIREA SRL | INSEAR AGRO SRL | AGRODEN BUSINESS S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 413K | 517K | 639K | 561K | 561K |
| Profit | -751K | 38.7K | 139K | 160K | 56.7K |
| Margin | -133,9% | 7,5% | 21,8% | 28,6% | 10,1% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DRAGOS ALI AGRO SRL”.