DONNA CONFEZIONI S.R.L.
Revenue
3.4M
2024
Profit
-950K
2024
Employees
75
2024
Margin
-27,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DONNA CONFEZIONI S.R.L. este o companie mică din sectorul Confecții articole îmbrăcăminte, cu sediul în HUNEDOARA, având o cifră de afaceri de 3.4M lei (date 2024). În industria de Confecții articole îmbrăcăminte (România), compania este #384 la cifra de afaceri, #5.629 la profit, #162 la număr angajați din 5.699 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DONNA CONFEZIONI S.R.L. este o companie mică din sectorul Confecții articole îmbrăcăminte, cu sediul în HUNEDOARA, având o cifră de afaceri de 3.4M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -27.7%).
- Poziție în industrie
- În industria de Confecții articole îmbrăcăminte (România), compania este #384 la cifra de afaceri, #5.629 la profit, #162 la număr angajați din 5.699 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Confecții articole îmbrăcăminte (CAEN 14) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.6M lei
- Marjă medie
- 3.1%
- Angajați medie
- 10
Companie vs medie industrie
Compania este 2.1× față de media industriei
Compania este -8.8× față de media industriei
Compania este 7.4× față de media industriei
Industry intelligence
Confecții articole îmbrăcăminte (CAEN 14) — 2024
Industry size
9.1B
RON revenue
Total companies
5.699
Total employees
57.643
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| YARSTIL FASHION S.R.L. | 3.3M | 70 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| BBG CONSULT SRL | 3.4M | 66 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| MILLION DESIGN SRL | 3.8M | 83 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| SUPER EUROTEXTILA SRL | 3.3M | 91 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| LLOYD STICH DESIGN S.R.L. | 3.6M | 89 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| HABIMODE & STYLE SRL | 3.9M | 66 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| MISTRAL CONFEZIONI S.A. | 4.4M | 72 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| MODE PRIMA S.R.L. | 3.4M | 54 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| CONFEC�II NAVABELEN SRL | 3.7M | 58 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| EXCLUSIV YNTACT S.R.L. | 2.6M | 69 | Confecții articole îmbrăcăminte |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ HUNEDOARA
Industrie (CAEN 14)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -27.7%
- CA / angajat
- 45.7K
- Scor risc (0–100)
- 64
- Percentil piață (CA)
- Top 7%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 3.4M
- Profit net
- -950K
- Angajați
- 75
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 3.4M | -950K | 75 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DONNA CONFEZIONI S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DONNA CONFEZIONI S.R.L.(current)
- Revenue
- 3.4M
- Employees
- 75
- Profit
- -950K
- Rank RO
- #62.006
- YARSTIL FASHION S.R.L.
- Revenue
- 3.3M
- Employees
- 70
- Profit
- 109K
- Rank RO
- #63.159
- BBG CONSULT SRL
- Revenue
- 3.4M
- Employees
- 66
- Profit
- -955K
- Rank RO
- #62.402
- MILLION DESIGN SRL
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 83
- Profit
- -1.7M
- Rank RO
- #57.777
- SUPER EUROTEXTILA SRL
- Revenue
- 3.3M
- Employees
- 91
- Profit
- 26 lei
- Rank RO
- #63.200
- LLOYD STICH DESIGN S.R.L.
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 89
- Profit
- -330K
- Rank RO
- #59.787
- HABIMODE & STYLE SRL
- Revenue
- 3.9M
- Employees
- 66
- Profit
- -1.3M
- Rank RO
- #55.725
- MISTRAL CONFEZIONI S.A.
- Revenue
- 4.4M
- Employees
- 72
- Profit
- -1M
- Rank RO
- #51.339
- MODE PRIMA S.R.L.
- Revenue
- 3.4M
- Employees
- 54
- Profit
- 88.9K
- Rank RO
- #61.691
- CONFEC�II NAVABELEN SRL
- Revenue
- 3.7M
- Employees
- 58
- Profit
- -206K
- Rank RO
- #58.166
- EXCLUSIV YNTACT S.R.L.
- Revenue
- 2.6M
- Employees
- 69
- Profit
- -1.2M
- Rank RO
- #75.268
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DONNA CONFEZIONI S.R.L.(current) | 3.4M | 75 | -950K | #62.006 |
| YARSTIL FASHION S.R.L. | 3.3M | 70 | 109K | #63.159 |
| BBG CONSULT SRL | 3.4M | 66 | -955K | #62.402 |
| MILLION DESIGN SRL | 3.8M | 83 | -1.7M | #57.777 |
| SUPER EUROTEXTILA SRL | 3.3M | 91 | 26 lei | #63.200 |
| LLOYD STICH DESIGN S.R.L. | 3.6M | 89 | -330K | #59.787 |
| HABIMODE & STYLE SRL | 3.9M | 66 | -1.3M | #55.725 |
| MISTRAL CONFEZIONI S.A. | 4.4M | 72 | -1M | #51.339 |
| MODE PRIMA S.R.L. | 3.4M | 54 | 88.9K | #61.691 |
| CONFEC�II NAVABELEN SRL | 3.7M | 58 | -206K | #58.166 |
| EXCLUSIV YNTACT S.R.L. | 2.6M | 69 | -1.2M | #75.268 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DONNA CONFEZIONI S.R.L.(you) | YARSTIL FASHION S.R.L. | BBG CONSULT SRL | MILLION DESIGN SRL | SUPER EUROTEXTILA SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 3.4M | 3.3M | 3.4M | 3.8M | 3.3M |
| Profit | -950K | 109K | -955K | -1.7M | 26 lei |
| Margin | -27,7% | 3,2% | -28,1% | -44,1% | 0,0% |
| Employees | 75 | 70 | 66 | 83 | 91 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DONNA CONFEZIONI S.R.L.”.