DONALD S.R.L.
Revenue
4.4M
2024
Profit
33.7K
2024
Employees
13
2024
Margin
0,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DONALD S.R.L. este o companie mică din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în OLT, având o cifră de afaceri de 4.4M lei (date 2024). În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #1.413 la cifra de afaceri, #7.237 la profit, #2.057 la număr angajați din 30.688 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DONALD S.R.L. este o companie mică din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în OLT, având o cifră de afaceri de 4.4M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #1.413 la cifra de afaceri, #7.237 la profit, #2.057 la număr angajați din 30.688 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Alimentație și servicii (CAEN 56) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 6.6%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 3.9× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 3.0× față de media industriei
Industry intelligence
Alimentație și servicii (CAEN 56) — 2024
Industry size
34.2B
RON revenue
Total companies
30.688
Total employees
131.741
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MASTER TASTE S.R.L. | 4.5M | 13 | Alimentație și servicii |
| TRANSILVANIA FOOD EVENIMENTE S.R.L. | 4.7M | 13 | Alimentație și servicii |
| DALMERS PREST SRL | 4.8M | 13 | Alimentație și servicii |
| RFC CITY S.R.L. | 4.2M | 13 | Alimentație și servicii |
| BEIRUT FOOD S.R.L. | 4.5M | 14 | Alimentație și servicii |
| DI GIANFRANCO RESTAURANT S.R.L. | 4.1M | 13 | Alimentație și servicii |
| ADAGIO D&M S.R.L. | 4.5M | 14 | Alimentație și servicii |
| KOKO FOOD & BEVERAGE S.R.L. | 4.4M | 14 | Alimentație și servicii |
| CIAO RAGAZZI SRL | 4.6M | 14 | Alimentație și servicii |
| NEW RULEX SRL | 4.4M | 14 | Alimentație și servicii |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ OLT
Industrie (CAEN 56)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.8%
- CA / angajat
- 343K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 6%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 4.4M
- Profit net
- 33.7K
- Angajați
- 13
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 4.4M | 33.7K | 13 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DONALD S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DONALD S.R.L.(current)
- Revenue
- 4.4M
- Employees
- 13
- Profit
- 33.7K
- Rank RO
- #50.532
- MASTER TASTE S.R.L.
- Revenue
- 4.5M
- Employees
- 13
- Profit
- 371K
- Rank RO
- #49.879
- TRANSILVANIA FOOD EVENIMENTE S.R.L.
- Revenue
- 4.7M
- Employees
- 13
- Profit
- 444K
- Rank RO
- #48.502
- DALMERS PREST SRL
- Revenue
- 4.8M
- Employees
- 13
- Profit
- 729K
- Rank RO
- #47.707
- RFC CITY S.R.L.
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 13
- Profit
- 253K
- Rank RO
- #53.495
- BEIRUT FOOD S.R.L.
- Revenue
- 4.5M
- Employees
- 14
- Profit
- 772K
- Rank RO
- #50.535
- DI GIANFRANCO RESTAURANT S.R.L.
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 13
- Profit
- 871K
- Rank RO
- #53.784
- ADAGIO D&M S.R.L.
- Revenue
- 4.5M
- Employees
- 14
- Profit
- 982K
- Rank RO
- #50.264
- KOKO FOOD & BEVERAGE S.R.L.
- Revenue
- 4.4M
- Employees
- 14
- Profit
- 517K
- Rank RO
- #51.079
- CIAO RAGAZZI SRL
- Revenue
- 4.6M
- Employees
- 14
- Profit
- 558K
- Rank RO
- #49.748
- NEW RULEX SRL
- Revenue
- 4.4M
- Employees
- 14
- Profit
- 302K
- Rank RO
- #51.427
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DONALD S.R.L.(current) | 4.4M | 13 | 33.7K | #50.532 |
| MASTER TASTE S.R.L. | 4.5M | 13 | 371K | #49.879 |
| TRANSILVANIA FOOD EVENIMENTE S.R.L. | 4.7M | 13 | 444K | #48.502 |
| DALMERS PREST SRL | 4.8M | 13 | 729K | #47.707 |
| RFC CITY S.R.L. | 4.2M | 13 | 253K | #53.495 |
| BEIRUT FOOD S.R.L. | 4.5M | 14 | 772K | #50.535 |
| DI GIANFRANCO RESTAURANT S.R.L. | 4.1M | 13 | 871K | #53.784 |
| ADAGIO D&M S.R.L. | 4.5M | 14 | 982K | #50.264 |
| KOKO FOOD & BEVERAGE S.R.L. | 4.4M | 14 | 517K | #51.079 |
| CIAO RAGAZZI SRL | 4.6M | 14 | 558K | #49.748 |
| NEW RULEX SRL | 4.4M | 14 | 302K | #51.427 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DONALD S.R.L.(you) | MASTER TASTE S.R.L. | TRANSILVANIA FOOD EVENIMENTE S.R.L. | DALMERS PREST SRL | RFC CITY S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 4.4M | 4.5M | 4.7M | 4.8M | 4.2M |
| Profit | 33.7K | 371K | 444K | 729K | 253K |
| Margin | 0,8% | 8,2% | 9,5% | 15,2% | 6,1% |
| Employees | 13 | 13 | 13 | 13 | 13 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DONALD S.R.L.”.