DOINEA MEDVET S.R.L.
Revenue
284K
2024
Profit
120K
2024
Employees
1
2024
Margin
42,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DOINEA MEDVET S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în OLT, având o cifră de afaceri de 284K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #1.846 la cifra de afaceri, #667 la profit, #1.952 la număr angajați din 3.673 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 42.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DOINEA MEDVET S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în OLT, având o cifră de afaceri de 284K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 42.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #1.846 la cifra de afaceri, #667 la profit, #1.952 la număr angajați din 3.673 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 75) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 869K lei
- Marjă medie
- 8.4%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 5.0× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 75) — 2024
Industry size
3.2B
RON revenue
Total companies
3.673
Total employees
9.821
Industry growth
—
YoY
Top companies
- VANBET SRL488M
- COW GENETICS SRL67.2M
- MONTERO VET S.R.L.59.3M
- VET DIAGNOSTIC SRL56.9M
- SEREDIN AVI S.R.L.49.8M
- MIN-D.V. S.R.L.45.7M
- CITYVET PET & FARM SRL44.5M
- YOUR STUFF SRL43M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SANITAVET EXAM S.R.L. | 284K | 1 | Activități profesionale |
| A&P KARA VET SRL | 283K | 1 | Activități profesionale |
| ALEX LIFE VET S.R.L. | 284K | 1 | Activități profesionale |
| BORCOS CAB.MED.VET. SRL | 283K | 1 | Activități profesionale |
| ORDESSOS AGROM VET S.R.L. | 284K | 1 | Activități profesionale |
| VET PREVENT SRL | 284K | 1 | Activități profesionale |
| MUSU VET S.R.L. | 283K | 1 | Activități profesionale |
| EVALISVET S.R.L. | 283K | 1 | Activități profesionale |
| VALDELVET SRL | 283K | 1 | Activități profesionale |
| FAMILY VET PLUS S.R.L. | 283K | 1 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 75)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 42.3%
- CA / angajat
- 284K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 36%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 284K
- Profit net
- 120K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 284K | 120K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DOINEA MEDVET S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DOINEA MEDVET S.R.L.(current)
- Revenue
- 284K
- Employees
- 1
- Profit
- 120K
- Rank RO
- #320.314
- SANITAVET EXAM S.R.L.
- Revenue
- 284K
- Employees
- 1
- Profit
- 196K
- Rank RO
- #320.449
- A&P KARA VET SRL
- Revenue
- 283K
- Employees
- 1
- Profit
- -35.6K
- Rank RO
- #320.629
- ALEX LIFE VET S.R.L.
- Revenue
- 284K
- Employees
- 1
- Profit
- 99 lei
- Rank RO
- #319.913
- BORCOS CAB.MED.VET. SRL
- Revenue
- 283K
- Employees
- 1
- Profit
- 172K
- Rank RO
- #320.705
- ORDESSOS AGROM VET S.R.L.
- Revenue
- 284K
- Employees
- 1
- Profit
- -12.8K
- Rank RO
- #319.689
- VET PREVENT SRL
- Revenue
- 284K
- Employees
- 1
- Profit
- 1.2K
- Rank RO
- #319.639
- MUSU VET S.R.L.
- Revenue
- 283K
- Employees
- 1
- Profit
- 2K
- Rank RO
- #320.936
- EVALISVET S.R.L.
- Revenue
- 283K
- Employees
- 1
- Profit
- 136K
- Rank RO
- #321.141
- VALDELVET SRL
- Revenue
- 283K
- Employees
- 1
- Profit
- 45.7K
- Rank RO
- #321.346
- FAMILY VET PLUS S.R.L.
- Revenue
- 283K
- Employees
- 1
- Profit
- 2.6K
- Rank RO
- #321.378
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DOINEA MEDVET S.R.L.(current) | 284K | 1 | 120K | #320.314 |
| SANITAVET EXAM S.R.L. | 284K | 1 | 196K | #320.449 |
| A&P KARA VET SRL | 283K | 1 | -35.6K | #320.629 |
| ALEX LIFE VET S.R.L. | 284K | 1 | 99 lei | #319.913 |
| BORCOS CAB.MED.VET. SRL | 283K | 1 | 172K | #320.705 |
| ORDESSOS AGROM VET S.R.L. | 284K | 1 | -12.8K | #319.689 |
| VET PREVENT SRL | 284K | 1 | 1.2K | #319.639 |
| MUSU VET S.R.L. | 283K | 1 | 2K | #320.936 |
| EVALISVET S.R.L. | 283K | 1 | 136K | #321.141 |
| VALDELVET SRL | 283K | 1 | 45.7K | #321.346 |
| FAMILY VET PLUS S.R.L. | 283K | 1 | 2.6K | #321.378 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DOINEA MEDVET S.R.L.(you) | SANITAVET EXAM S.R.L. | A&P KARA VET SRL | ALEX LIFE VET S.R.L. | BORCOS CAB.MED.VET. SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 284K | 284K | 283K | 284K | 283K |
| Profit | 120K | 196K | -35.6K | 99 lei | 172K |
| Margin | 42,3% | 69,2% | -12,6% | 0,0% | 60,9% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DOINEA MEDVET S.R.L.”.