DOBRESCU MET - STEEL SRL
Revenue
225K
2024
Profit
-34.3K
2024
Employees
1
2024
Margin
-15,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DOBRESCU MET - STEEL SRL este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 225K lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #4.485 la cifra de afaceri, #7.590 la profit, #3.961 la număr angajați din 8.990 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DOBRESCU MET - STEEL SRL este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 225K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -15.1%).
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare (România), compania este #4.485 la cifra de afaceri, #7.590 la profit, #3.961 la număr angajați din 8.990 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare (CAEN 25) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 4.4M lei
- Marjă medie
- 5.8%
- Angajați medie
- 9
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este -2.6× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare (CAEN 25) — 2024
Industry size
39.8B
RON revenue
Total companies
8.990
Total employees
81.031
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| DORU TEHNIC METAL S.R.L. | 229K | 1 | Fabricare |
| EUROMETAL CUT S.R.L. | 235K | 1 | Fabricare |
| PROD METAL B&T SRL | 241K | 1 | Fabricare |
| HARTWIG S.R.L. | 206K | 1 | Fabricare |
| ATELIER DETAIL SRL | 200K | 1 | Fabricare |
| SIRCOM IMPEX S.R.L. | 259K | 1 | Fabricare |
| T.D. METAL DESIGN S.R.L. | 260K | 1 | Fabricare |
| ADYDEN RO S.R.L. | 226K | 1 | Fabricare |
| LAUST SRL | 227K | 1 | Fabricare |
| EMILUCS CONFEC�II METALICE S.R.L. | 226K | 1 | Fabricare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 25)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -15.1%
- CA / angajat
- 227K
- Scor risc (0–100)
- 58
- Percentil piață (CA)
- Top 41%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 225K
- Profit net
- -34.3K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 225K | -34.3K | 1 |
Explore
Industry (CAEN 25)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DOBRESCU MET - STEEL SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DOBRESCU MET - STEEL SRL(current)
- Revenue
- 225K
- Employees
- 1
- Profit
- -34.3K
- Rank RO
- #365.101
- DORU TEHNIC METAL S.R.L.
- Revenue
- 229K
- Employees
- 1
- Profit
- 76.1K
- Rank RO
- #363.519
- EUROMETAL CUT S.R.L.
- Revenue
- 235K
- Employees
- 1
- Profit
- 82.5K
- Rank RO
- #358.225
- PROD METAL B&T SRL
- Revenue
- 241K
- Employees
- 1
- Profit
- 93.4K
- Rank RO
- #353.671
- HARTWIG S.R.L.
- Revenue
- 206K
- Employees
- 1
- Profit
- 53.8K
- Rank RO
- #382.225
- ATELIER DETAIL SRL
- Revenue
- 200K
- Employees
- 1
- Profit
- 2.7K
- Rank RO
- #386.831
- SIRCOM IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 259K
- Employees
- 1
- Profit
- -2.9K
- Rank RO
- #340.177
- T.D. METAL DESIGN S.R.L.
- Revenue
- 260K
- Employees
- 1
- Profit
- 123K
- Rank RO
- #339.426
- ADYDEN RO S.R.L.
- Revenue
- 226K
- Employees
- 1
- Profit
- 152K
- Rank RO
- #365.267
- LAUST SRL
- Revenue
- 227K
- Employees
- 1
- Profit
- 54.9K
- Rank RO
- #364.589
- EMILUCS CONFEC�II METALICE S.R.L.
- Revenue
- 226K
- Employees
- 1
- Profit
- -19.4K
- Rank RO
- #365.791
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DOBRESCU MET - STEEL SRL(current) | 225K | 1 | -34.3K | #365.101 |
| DORU TEHNIC METAL S.R.L. | 229K | 1 | 76.1K | #363.519 |
| EUROMETAL CUT S.R.L. | 235K | 1 | 82.5K | #358.225 |
| PROD METAL B&T SRL | 241K | 1 | 93.4K | #353.671 |
| HARTWIG S.R.L. | 206K | 1 | 53.8K | #382.225 |
| ATELIER DETAIL SRL | 200K | 1 | 2.7K | #386.831 |
| SIRCOM IMPEX S.R.L. | 259K | 1 | -2.9K | #340.177 |
| T.D. METAL DESIGN S.R.L. | 260K | 1 | 123K | #339.426 |
| ADYDEN RO S.R.L. | 226K | 1 | 152K | #365.267 |
| LAUST SRL | 227K | 1 | 54.9K | #364.589 |
| EMILUCS CONFEC�II METALICE S.R.L. | 226K | 1 | -19.4K | #365.791 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DOBRESCU MET - STEEL SRL(you) | DORU TEHNIC METAL S.R.L. | EUROMETAL CUT S.R.L. | PROD METAL B&T SRL | HARTWIG S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 225K | 229K | 235K | 241K | 206K |
| Profit | -34.3K | 76.1K | 82.5K | 93.4K | 53.8K |
| Margin | -15,1% | 33,3% | 35,1% | 38,7% | 26,1% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DOBRESCU MET - STEEL SRL”.