DML DEMETE CONSTRUCT S.R.L.
Revenue
421K
2024
Profit
33.2K
2024
Employees
4
2024
Margin
7,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DML DEMETE CONSTRUCT S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 421K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #17.852 la cifra de afaceri, #18.540 la profit, #8.938 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DML DEMETE CONSTRUCT S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 421K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #17.852 la cifra de afaceri, #18.540 la profit, #8.938 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 0.8× față de media industriei
Compania este 1.1× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| PAVILION CONSTRUCT JUNIOR S.R.L. | 417K | 4 | Construcții |
| NEW LIFE WAY S.R.L. | 438K | 4 | Construcții |
| LSR UTILAJE TIMISOARA S.R.L. | 402K | 4 | Construcții |
| ROTARU GREEN SOLUTION S.R.L. | 446K | 4 | Construcții |
| FIAN FINISAJE S.R.L. | 447K | 4 | Construcții |
| RISE&BUILD S.R.L. | 393K | 4 | Construcții |
| CIT GRUP IMOBILIARE SRL | 393K | 4 | Construcții |
| OREIA CONSTRUCT S.R.L. | 451K | 4 | Construcții |
| SMECICA? METALO CONSTRUCT S.R.L. | 475K | 4 | Construcții |
| ADNIVA SAFEBUILD S.R.L. | 372K | 4 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ TIMIS
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 7.9%
- CA / angajat
- 105K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 28%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 421K
- Profit net
- 33.2K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 421K | 33.2K | 4 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DML DEMETE CONSTRUCT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DML DEMETE CONSTRUCT S.R.L.(current)
- Revenue
- 421K
- Employees
- 4
- Profit
- 33.2K
- Rank RO
- #251.305
- PAVILION CONSTRUCT JUNIOR S.R.L.
- Revenue
- 417K
- Employees
- 4
- Profit
- -30.1K
- Rank RO
- #252.527
- NEW LIFE WAY S.R.L.
- Revenue
- 438K
- Employees
- 4
- Profit
- 22.7K
- Rank RO
- #245.828
- LSR UTILAJE TIMISOARA S.R.L.
- Revenue
- 402K
- Employees
- 4
- Profit
- -80.5K
- Rank RO
- #257.272
- ROTARU GREEN SOLUTION S.R.L.
- Revenue
- 446K
- Employees
- 4
- Profit
- 94.2K
- Rank RO
- #243.728
- FIAN FINISAJE S.R.L.
- Revenue
- 447K
- Employees
- 4
- Profit
- 79.4K
- Rank RO
- #243.383
- RISE&BUILD S.R.L.
- Revenue
- 393K
- Employees
- 4
- Profit
- 107K
- Rank RO
- #260.233
- CIT GRUP IMOBILIARE SRL
- Revenue
- 393K
- Employees
- 4
- Profit
- -7.2K
- Rank RO
- #260.448
- OREIA CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 451K
- Employees
- 4
- Profit
- 160K
- Rank RO
- #242.009
- SMECICA? METALO CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 475K
- Employees
- 4
- Profit
- -89.1K
- Rank RO
- #235.405
- ADNIVA SAFEBUILD S.R.L.
- Revenue
- 372K
- Employees
- 4
- Profit
- -97.2K
- Rank RO
- #267.704
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DML DEMETE CONSTRUCT S.R.L.(current) | 421K | 4 | 33.2K | #251.305 |
| PAVILION CONSTRUCT JUNIOR S.R.L. | 417K | 4 | -30.1K | #252.527 |
| NEW LIFE WAY S.R.L. | 438K | 4 | 22.7K | #245.828 |
| LSR UTILAJE TIMISOARA S.R.L. | 402K | 4 | -80.5K | #257.272 |
| ROTARU GREEN SOLUTION S.R.L. | 446K | 4 | 94.2K | #243.728 |
| FIAN FINISAJE S.R.L. | 447K | 4 | 79.4K | #243.383 |
| RISE&BUILD S.R.L. | 393K | 4 | 107K | #260.233 |
| CIT GRUP IMOBILIARE SRL | 393K | 4 | -7.2K | #260.448 |
| OREIA CONSTRUCT S.R.L. | 451K | 4 | 160K | #242.009 |
| SMECICA? METALO CONSTRUCT S.R.L. | 475K | 4 | -89.1K | #235.405 |
| ADNIVA SAFEBUILD S.R.L. | 372K | 4 | -97.2K | #267.704 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DML DEMETE CONSTRUCT S.R.L.(you) | PAVILION CONSTRUCT JUNIOR S.R.L. | NEW LIFE WAY S.R.L. | LSR UTILAJE TIMISOARA S.R.L. | ROTARU GREEN SOLUTION S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 421K | 417K | 438K | 402K | 446K |
| Profit | 33.2K | -30.1K | 22.7K | -80.5K | 94.2K |
| Margin | 7,9% | -7,2% | 5,2% | -20,0% | 21,1% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DML DEMETE CONSTRUCT S.R.L.”.