Revenue

732K

2024

Profit

41.2K

2024

Employees

5

2024

Margin

5,6%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

DMI DESIGN ART SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 732K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #13.793 la cifra de afaceri, #17.583 la profit, #7.436 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.6%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
DMI DESIGN ART SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 732K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.6%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #13.793 la cifra de afaceri, #17.583 la profit, #7.436 la număr angajați din 56.726 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#13.793 din 56.726 companii

Top 24.3%

Vezi clasamentul

După profit

#17.583 din 56.726 companii

Top 31.0%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#7.436 din 56.726 companii

Top 13.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.3M lei
Marjă medie
9.8%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri732K lei vs medie industrie 2.3M lei

Compania este 0.3× față de media industriei

Marjă profit5.6% vs medie industrie 9.8%

Compania este 0.6× față de media industriei

Angajați5 vs medie industrie 4

Compania este 1.4× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
NIN COST CREATIV SRL712K5Construcții
ROYAL NEW CENTER SRL772K5Construcții
SEPRO BYGGEFIRMA S.R.L.664K5Construcții
RASOVA CONSTRUCT EXPERT S.R.L.660K5Construcții
ZS & ZS BAU HOUSE S.R.L.736K5Construcții
SANPEC C.C.I.A. SRL737K5Construcții
LEO CONSTRUCT SRL738K5Construcții
TRANSILVANIA COMMUNICATION SYSTEMS SRL738K5Construcții
TIR ELECTRON PROD SRL739K5Construcții
CISTAR SOLUTION S.R.L.740K5Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
5.6%
CA / angajat
147K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 20%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    732K
    Profit net
    41.2K
    Angajați
    5

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la DMI DESIGN ART SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricDMI DESIGN ART SRL(you)NIN COST CREATIV SRLROYAL NEW CENTER SRLSEPRO BYGGEFIRMA S.R.L.RASOVA CONSTRUCT EXPERT S.R.L.
Revenue
732K
712K
772K
664K
660K
Profit
41.2K
-246K
54.6K
175K
2.9K
Margin
5,6%
-34,6%
7,1%
26,3%
0,4%
Employees
5
5
5
5
5
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “DMI DESIGN ART SRL”.