DLB BRENDA CONSTRUCT S.R.L.
Revenue
798K
2024
Profit
-20.7K
2024
Employees
1
2024
Margin
-2,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DLB BRENDA CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 798K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #13.219 la cifra de afaceri, #44.328 la profit, #19.821 la număr angajați din 56.726 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DLB BRENDA CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 798K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -2.6%).
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #13.219 la cifra de afaceri, #44.328 la profit, #19.821 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este -0.3× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| LOG CONSTRUCT HOME S.R.L. | 749K | 1 | Construcții |
| ATHENA APARTMENTS S.R.L. | 851K | 1 | Construcții |
| AXTROM TECK SRL | 873K | 1 | Construcții |
| MFRU INVEST SRL | 798K | 1 | Construcții |
| CBO UBITECH S.R.L. | 798K | 1 | Construcții |
| RESIDANCE MALUL RO�U S.R.L. | 799K | 1 | Construcții |
| KIKA SRL | 799K | 1 | Construcții |
| BRONZ ART CONSTRUCT 2021 S.R.L. | 797K | 1 | Construcții |
| KESO K.S.A. S.R.L. | 797K | 1 | Construcții |
| M.S. PROMOVARI IMOBILIARE SRL | 800K | 1 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -2.6%
- CA / angajat
- 798K
- Scor risc (0–100)
- 51
- Percentil piață (CA)
- Top 19%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 798K
- Profit net
- -20.7K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 798K | -20.7K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DLB BRENDA CONSTRUCT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DLB BRENDA CONSTRUCT S.R.L.(current)
- Revenue
- 798K
- Employees
- 1
- Profit
- -20.7K
- Rank RO
- #175.374
- LOG CONSTRUCT HOME S.R.L.
- Revenue
- 749K
- Employees
- 1
- Profit
- 671K
- Rank RO
- #182.022
- ATHENA APARTMENTS S.R.L.
- Revenue
- 851K
- Employees
- 1
- Profit
- 71K
- Rank RO
- #168.957
- AXTROM TECK SRL
- Revenue
- 873K
- Employees
- 1
- Profit
- 226K
- Rank RO
- #166.257
- MFRU INVEST SRL
- Revenue
- 798K
- Employees
- 1
- Profit
- 189K
- Rank RO
- #175.391
- CBO UBITECH S.R.L.
- Revenue
- 798K
- Employees
- 1
- Profit
- 388K
- Rank RO
- #175.354
- RESIDANCE MALUL RO�U S.R.L.
- Revenue
- 799K
- Employees
- 1
- Profit
- 48K
- Rank RO
- #175.303
- KIKA SRL
- Revenue
- 799K
- Employees
- 1
- Profit
- -75.9K
- Rank RO
- #175.290
- BRONZ ART CONSTRUCT 2021 S.R.L.
- Revenue
- 797K
- Employees
- 1
- Profit
- 240K
- Rank RO
- #175.521
- KESO K.S.A. S.R.L.
- Revenue
- 797K
- Employees
- 1
- Profit
- 111K
- Rank RO
- #175.561
- M.S. PROMOVARI IMOBILIARE SRL
- Revenue
- 800K
- Employees
- 1
- Profit
- 340K
- Rank RO
- #175.180
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DLB BRENDA CONSTRUCT S.R.L.(current) | 798K | 1 | -20.7K | #175.374 |
| LOG CONSTRUCT HOME S.R.L. | 749K | 1 | 671K | #182.022 |
| ATHENA APARTMENTS S.R.L. | 851K | 1 | 71K | #168.957 |
| AXTROM TECK SRL | 873K | 1 | 226K | #166.257 |
| MFRU INVEST SRL | 798K | 1 | 189K | #175.391 |
| CBO UBITECH S.R.L. | 798K | 1 | 388K | #175.354 |
| RESIDANCE MALUL RO�U S.R.L. | 799K | 1 | 48K | #175.303 |
| KIKA SRL | 799K | 1 | -75.9K | #175.290 |
| BRONZ ART CONSTRUCT 2021 S.R.L. | 797K | 1 | 240K | #175.521 |
| KESO K.S.A. S.R.L. | 797K | 1 | 111K | #175.561 |
| M.S. PROMOVARI IMOBILIARE SRL | 800K | 1 | 340K | #175.180 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DLB BRENDA CONSTRUCT S.R.L.(you) | LOG CONSTRUCT HOME S.R.L. | ATHENA APARTMENTS S.R.L. | AXTROM TECK SRL | MFRU INVEST SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 798K | 749K | 851K | 873K | 798K |
| Profit | -20.7K | 671K | 71K | 226K | 189K |
| Margin | -2,6% | 89,5% | 8,3% | 25,8% | 23,7% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DLB BRENDA CONSTRUCT S.R.L.”.