DISPOLINE S.R.L.
Revenue
6.9M
2024
Profit
3.5M
2024
Employees
1
2024
Margin
50,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DISPOLINE S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 6.9M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #7.179 la cifra de afaceri, #1.132 la profit, #20.268 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 50.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DISPOLINE S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 6.9M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 50.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #7.179 la cifra de afaceri, #1.132 la profit, #20.268 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 12.0× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| DSC SOLUTIONS S.R.L. | 6.7M | 1 | Comerț en-gros |
| ZETRO SHOP S.R.L. | 7.2M | 1 | Comerț en-gros |
| EMICTT LACTATE 2020 S.R.L. | 7.2M | 1 | Comerț en-gros |
| ETNO MARKETING SRL | 7.2M | 1 | Comerț en-gros |
| BAHBAHAN GRUP RO SRL | 7.2M | 1 | Comerț en-gros |
| ROMSERVICE TERMO SOLUTIONS SRL | 6.6M | 1 | Comerț en-gros |
| ECOROM AER GAZ S.R.L. | 6.6M | 1 | Comerț en-gros |
| URIBIO MEDICAL S.R.L. | 6.5M | 1 | Comerț en-gros |
| FGL HELLAS S.R.L. | 6.5M | 1 | Comerț en-gros |
| HELIOS ELECTRIC PARK SRL | 7.5M | 1 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ILFOV
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 50.3%
- CA / angajat
- 6.9M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 4%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 6.9M
- Profit net
- 3.5M
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 6.9M | 3.5M | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DISPOLINE S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DISPOLINE S.R.L.(current)
- Revenue
- 6.9M
- Employees
- 1
- Profit
- 3.5M
- Rank RO
- #35.323
- DSC SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 6.7M
- Employees
- 1
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #36.240
- ZETRO SHOP S.R.L.
- Revenue
- 7.2M
- Employees
- 1
- Profit
- 42K
- Rank RO
- #34.314
- EMICTT LACTATE 2020 S.R.L.
- Revenue
- 7.2M
- Employees
- 1
- Profit
- 301K
- Rank RO
- #34.277
- ETNO MARKETING SRL
- Revenue
- 7.2M
- Employees
- 1
- Profit
- 211K
- Rank RO
- #34.257
- BAHBAHAN GRUP RO SRL
- Revenue
- 7.2M
- Employees
- 1
- Profit
- 2.8M
- Rank RO
- #33.968
- ROMSERVICE TERMO SOLUTIONS SRL
- Revenue
- 6.6M
- Employees
- 1
- Profit
- 391K
- Rank RO
- #36.780
- ECOROM AER GAZ S.R.L.
- Revenue
- 6.6M
- Employees
- 1
- Profit
- 979K
- Rank RO
- #36.836
- URIBIO MEDICAL S.R.L.
- Revenue
- 6.5M
- Employees
- 1
- Profit
- 986K
- Rank RO
- #36.932
- FGL HELLAS S.R.L.
- Revenue
- 6.5M
- Employees
- 1
- Profit
- 64K
- Rank RO
- #37.138
- HELIOS ELECTRIC PARK SRL
- Revenue
- 7.5M
- Employees
- 1
- Profit
- 464K
- Rank RO
- #32.931
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DISPOLINE S.R.L.(current) | 6.9M | 1 | 3.5M | #35.323 |
| DSC SOLUTIONS S.R.L. | 6.7M | 1 | 1.7M | #36.240 |
| ZETRO SHOP S.R.L. | 7.2M | 1 | 42K | #34.314 |
| EMICTT LACTATE 2020 S.R.L. | 7.2M | 1 | 301K | #34.277 |
| ETNO MARKETING SRL | 7.2M | 1 | 211K | #34.257 |
| BAHBAHAN GRUP RO SRL | 7.2M | 1 | 2.8M | #33.968 |
| ROMSERVICE TERMO SOLUTIONS SRL | 6.6M | 1 | 391K | #36.780 |
| ECOROM AER GAZ S.R.L. | 6.6M | 1 | 979K | #36.836 |
| URIBIO MEDICAL S.R.L. | 6.5M | 1 | 986K | #36.932 |
| FGL HELLAS S.R.L. | 6.5M | 1 | 64K | #37.138 |
| HELIOS ELECTRIC PARK SRL | 7.5M | 1 | 464K | #32.931 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DISPOLINE S.R.L.(you) | DSC SOLUTIONS S.R.L. | ZETRO SHOP S.R.L. | EMICTT LACTATE 2020 S.R.L. | ETNO MARKETING SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 6.9M | 6.7M | 7.2M | 7.2M | 7.2M |
| Profit | 3.5M | 1.7M | 42K | 301K | 211K |
| Margin | 50,3% | 25,9% | 0,6% | 4,2% | 2,9% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DISPOLINE S.R.L.”.