DISPATCH SERVICES S.R.L.

CUI 48483597·Transport·Galati·Founded 2024

Revenue

274K

2024

Profit

224K

2024

Employees

1

2024

Margin

82,0%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

DISPATCH SERVICES S.R.L. este o companie micro din sectorul Transport, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 274K lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #2.685 la cifra de afaceri, #1.103 la profit, #1.976 la număr angajați din 5.516 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 82.0%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
DISPATCH SERVICES S.R.L. este o companie micro din sectorul Transport, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 274K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 82.0%.
Poziție în industrie
În industria de Transport (România), compania este #2.685 la cifra de afaceri, #1.103 la profit, #1.976 la număr angajați din 5.516 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Transport (CAEN 52) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#2.685 din 5.516 companii

Top 48.7%

Vezi clasamentul

După profit

#1.103 din 5.516 companii

Top 20.0%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#1.976 din 5.516 companii

Top 35.8%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
6.1M lei
Marjă medie
6.9%
Angajați medie
8

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri274K lei vs medie industrie 6.1M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit82.0% vs medie industrie 6.9%

Compania este 11.9× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 8

Compania este 0.1× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
TRACT�RI BRV S.R.L.273K1Transport
GREEN CAR WASH PARK SRL289K1Transport
CITY VISION AFI SRL291K1Transport
CITY VISION AFI PARK SRL294K1Transport
GREEN WASH PARK SRL294K1Transport
GREEN CAR PARK SRL299K1Transport
DAMARO S.R.L.303K1Transport
IVAN SURVEY & CO S.R.L.239K1Transport
TT FRIGO LOGISTIC FORCE S.R.L.273K1Transport
AIRINA S.R.L.275K1Transport

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
82.0%
CA / angajat
274K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 37%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    274K
    Profit net
    224K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la DISPATCH SERVICES S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricDISPATCH SERVICES S.R.L.(you)TRACT�RI BRV S.R.L.GREEN CAR WASH PARK SRLCITY VISION AFI SRLCITY VISION AFI PARK SRL
Revenue
274K
273K
289K
291K
294K
Profit
224K
19.9K
132K
256K
263K
Margin
82,0%
7,3%
45,6%
87,9%
89,4%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “DISPATCH SERVICES S.R.L.”.